Manikiūras: kokie pavojai gali už jo slypėti? (7)

divanco.com nuotr.

divanco.com nuotr.

Palepinti save puikiu manikiūru – kiekvienos moters svajonė. Dažnai spaudoje ir per televiziją skelbiama, kad grožio paslaugos teikiamos namuose: pigiai priauginami dirbtiniai nagai, atliekamas manikiūras, pedikiūras. Pigesnėmis paslaugomis, ko gero, susigundo ne viena klientė, bet kiekviena, susigundžiusi tokia paslauga, rizikuoja savo sveikata.

Namuose atliekamos paslaugos kelia pavojų sveikatai, nes nelegaliai teikiamos paslaugos ne visada būna saugios ir kokybiškos. Šiuo atveju pats klientas prisiima atsakomybę už savo sveikatą ir neturi nustebti, jei užsikrečia nagų grybeliu, hepatitų B ir C, odos virusu (karpomis) ar kitomis ligomis. Nevertėtų susigundyti namuose atliekamomis manikiūro, pedikiūro paslaugomis, kurios priskiriamos A kategorijai. Ypač kai namų sąlygomis priauginami dirbtiniai nagai. Patartina rinktis tuos paslaugų teikėjus, kurie paslaugas teikia turėdami leidimą – higienos pasą.

Grožio salonuose, kuriuose atliekamos nagų priauginimo procedūros, turi būti atskiros darbo patalpos, įrengta vietinė ištraukiamoji vėdinimo sistema, kuri privalo būti įjungiama teikiant paslaugą. Garai, kurie išsiskiria atliekant dirbtinių nagų priauginimo procedūrą, yra labai kenksmingi, juose yra kancerogeninių (sukeliančių vėžį) medžiagų, taip pat komponentų, kurie veikia nervų ir reprodukcinę žmogaus sistemas.

Klientui pareikalavus, grožio paslaugų teikėjas privalo pateikti informaciją apie teikiamas paslaugas, naudojamus kosmetikos gaminius, informaciją, susijusią su jų poveikiu sveikatai. A kategorijos paslaugoms teikti (tai paslaugos, kurias teikiant pažeidžiama oda, gleivinė ir instrumentas užteršiamas krauju arba kitais kūno skysčiais) vienkartiniai ir daugkartiniai instrumentai turi būti sterilūs, išpakuojami klientui matant. Paslaugų teikėjas, prieš teikdamas paslaugą, privalo dezinfekuoti rankas, mūvėti vienkartines pirštines. Instrumentų dezinfekcijai naudojama priemonė turi veikti bakterijas, virusus, tuberkuliozės bakterijas, grybelius. Jei norite sužinoti, kokios sudėties priemonės naudojamos, kokia yra darbo seka, jums turi būti pateikti teikiamų paslaugų aprašai.

Po kiekvieno kliento manikiūrininko stalelis ir pagalvėlė turi būti kruopščiai nuvalyti ir dezinfekuoti specialiais skysčiais. Jei stalelis ar pagalvėlės nėra valomi, kitas klientas gali užsikrėsti odos ir nagų ligomis. Grožio salonų klientai turėtų žinoti, kad vienkartinė dildė naudojama tik vieną kartą (popierinių dildžių dezinfekuoti, sterilizuoti neįmanoma), todėl jei ketinama suteikti paslaugą panaudota dilde, reikalaukite ją pakeisti nauja.

Klientas, užsukęs į manikiūrininkės kabinetą, pirmiausia pats turėtų įvertinti aplinką, pasidomėti, kokiais įrankiais dirbama, ar švarus stalelis. Jei manikiūrininkės darbo vietoje ant stalelio matosi atšerpetojusios nagų liekanos, sterilizuotų instrumentų pakuotės suplyšusios, vienkartiniai instrumentai nesterilūs, manikiūrininkė nemūvi vienkartinių pirštinių, paslaugoms teikti neturi leidimo – higienos paso, spręskite patys, ar verta ten lankytis.

Kiekvienas grožio paslaugos teikėjas privalo laikytis Lietuvos higienos normos HN 117:2007 „Grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimai“ (Žin., 2007, Nr. 88-3494) reikalavimų. Apie pastebėtus pažeidimus prašome pranešti Utenos visuomenės sveikatos centro Ignalinos skyriui (Atgimimo g. 22, Ignalina.)

Reklama: Beautyfor

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Įvairenybės, Sveikata | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress

7 komentarai

  1. Net gi taip… na man nieko panašaus netko girdėti lankausi normalioje, tvarkingoje grožio klinikoje. Tad galiu būti rami, kad nieko panašaus nėra.

  2. Gražus bei ispuoselėtas manikiūras – kiekvienos moters svajonė. Deje ne visos zino, kad manikiuras bei pedikiuras einant pas specialistus, turi būti atliekamas saugiai ir steriliai. Kartais grožis gali pareikalauti aukos sveikatos saskaita. Linkiu visoms moterims būti gražioms ir visų pirma sveikoms, nes dažniausiai sveikame kune ir slypi laimė.

  3. na taip, nemažai pavojų tyko atrodo paprastoje procedūroje. Reta kuri apie tai susimąstome. Ypatingai pas ne itin kvalifikuotą specialistę, kuri pvz manikūro paslaugą teikia namuose…
    apie nuvalymą makiažo šepetėliu nebuvau pagalvojusi. Ačiū, būtinai pasinaudosiu patarimu

  4. Dauguma specialistų naudoja tikrai profesionalias priemones, tik žinoma, ne visos iki galo vadovaujasi higienos normomis ir reikalavimais. Gal tai žinių stoka, nes atsiranda ir tokių “meistrių”, kurios be jokių kursų daro manikiūrus, gerai, jei viskas gerai, bet gali ir būti pasėkmių, kaip šiame straipsnyje aprašyta..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: