Geriausiems Lietuvos vardo garsintojams įteikti 2012-ųjų Globalios Lietuvos apdovanojimai (11)

Įteikti Globalios Lietuvos apdovanojimai 2012 | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Gruodžio 27 d. Lietuvos Prezidentūroje pirmą kartą mūsų šalies istorijoje buvo surengtos „Globalios Lietuvos apdovanojimų 2012“ iškilmės skirtos pagerbti užsienyje gyvenančius lietuvius ir su Lietuva savo kilme, giminyste ar kitais ryšiais susijusių mokslo, verslo, meno ir kultūros atstovus, įvertinti jų pasiekimus profesinėje srityje prisidedant prie Lietuvos vardo garsinimo.

Apdovanojimams verslo ir vadybos, mokslo ir technologijų, meno ir kultūros srityse bei už viso gyvenimo pasiekimus iš viso buvo pateikti 48 asmenys iš 18 pasaulio šalių.

„Globalios Lietuvos apdovanojimų 2012“ laureatus ir į apdovanojimų vakarą susirinkusius veiklius Lietuvos ir užsienio lietuvius verslininkus, įvairių sričių mokslininkus, garsius meno ir kultūros atstovus sveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Jūsų sėkmės istorijos – tai visos Lietuvos įvertinimas. Jūsų proto ir kūrybos galiomis mes kuriame dvidešimt pirmojo amžiaus globalią Lietuvą, jungiančią visur gyvenančius lietuvius, jų idėjas ir darbus“  — sveikindama „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ pelnytojus sakė šalies vadovė.

Prezidentė pabrėžė, kad lietuviai keliavo, kūrė ir paliko pėdsakus daugelio valstybių istorijose, o žymių tautiečių pavardės yra įrašytos garsiausių pasaulio universitetų metraščiuose. Valstybės vadovės teigimu, tik išlaikydami savo atvirumo tradicijas galime būti matomi pasaulyje ir perimti geriausią patirtį.

Įteikti Globalios Lietuvos apdovanojimai 2012 | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Įteikti Globalios Lietuvos apdovanojimai 2012 | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Lietuvos Užsienio reikalų ministerijos įsteigtu apdovanojimu už viso gyvenimo pasiekimus buvo apdovanoti:  pirmasis atkurtojo Vytauto Didžiojo universiteto rektorius, profesorius Algirdas Avižienis, filmų kūrėjas, menininkas Jonas Mekas, verslininkas ir filantropas, ekonomikos mokslų daktaras Juozas Kazickas.

Už pasiekimus mokslo ir technologijų srityje apdovanojimai atiteko lietuvių kilmės pasaulinio garso antropologei ir gamtosaugininkei dr. Birutei Galdikas, Queens universiteto Kanadoje profesoriui Viktorui Sniečkui, NASA astronautui Karolui J. Bobko, už pasiekimus verslo ir vadybos srityse – Ivanui Glasenbergui, Ilja Laursui, Antanui Mockui, už laimėjimus meno ir kultūros srityse – rašytojai Rūtai Šepetys, menininkui Ray Bartkui, architektui Maximiliano Fuksui. Dr. Juozui Kazickui įteiktas ir interneto portalo DELFI skaitytojų skirtas „Pasaulio lietuvio 2012” apdovanojimas.

Atsiimti apdovanojimo į iškilmes Prezidentūroje  atvyko tiktai vienas apdovanotasis – A.Avižienis. Kiti apdovanotieji į susirinkusiuosius Prezidentūroje kreipėsi per ekrane parodytus sveikinimo vaizdo įrašus.

Įteikti Globalios Lietuvos apdovanojimai 2012 | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Įteikti Globalios Lietuvos apdovanojimai 2012 | lrp.lt, Dž.G.Barysaitės nuotr.

Renginį rengė angliškai pasivadinusi VšĮ „Global Lithuanian Leaders“ (GLL). GLL siekia stiprinti Lietuvos verslo ir ekonomikos tarptautines pozicijas, vysto globaliai veikiančių profesionalų, siejančių save su Lietuva (užsienio lietuviai, lietuvių kilmės ar besidomintys Lietuva žmonės) tinklą.

Globalios Lietuvos – užsienio lietuvių įsitraukimo į valstybės gyvenimą – kūrimo programą derinanti ir įgyvendinanti Užsienio reikalų ministerija buvo šio renginio partnerė.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Užsienio lietuviai, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , , .

11 komentarų

 1. dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

  Tiesiog noretusi pasidometi, ar is visu globalios Lietuvos lyderiu yra atimtos Lietuvos pilietybes? Gal kas zinot? O gal jie net nera LR pilieciais?

  • Už ką jiems gali būti atimtos pilietybės? Nebent patys yra atsisakę.

   • Zenonas:

    Keista kad po tokio iškilaus renginio kyla tik toks klausimas. O aš džiaugiuosi man brangios Lietuvos žmonėmis, garsinančiais mano Tėvynę visam pasauly. Tai tyro oro gurkštis ir šviesa – gana pilkoj mūsų kasdienybėj. Ir man tekyla viena mintis – kad GLL nominacija taptų tradicija, kad mes dažniau ir dažniau girdėtume apie šiuos darbščius ir talentingus Žmones.

   • dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com:

    Ponas Jonai Vaiskunai. Lietuva yra salis, kai jos pilieciai igyja kitos salies pilietybe, Lietuvos pilietybe yra ATIMAMA, nors ir teisetai gauta ir tiesiogiai veikianti LR Konstitucija, jos 12 straipsnis tai leidzia. Tai del tos priezasties ir pateikiau ta klausima. Cia is vienos puse jumoras, o is kitos puses yra tokia Lietuvos Valstybes politika….. kuo maciau LR pilieciu…. tuo geriau valdziai, nes ji taip nutare.

 2. Genta:

  VIENIEMS ATIMTOS, KITIEMS PRIDĖTOS, PAVYZDŽIUI, JEI KĄ PALIKAI ŠIAULIUOSE………………

 3. Valdas:

  Lietuvoje galėtų gyventi dvidešimt penki milijonai gyventojų, lyginantis su Anglija.
  Aštuonis kart gausesni gali būti Lietuvos mietai, kaimai.

  Tačiau, gelbėdamiesi …
  “… proto ir kūrybos galiomis mes kuriame dvidešimt pirmojo amžiaus globalią Lietuvą, jungiančią visur gyvenančius lietuvius, jų idėjas ir darbus”
  Po to kai …
  Partinių gaujų priespauda, vykdoma bemaž 22 metus, išblaškė po visą pasaulį kantrią Lietuvos bendruomenę.
  Partinių gaujų Lietuvos naikintojai sugebėjo net konstituciją pakeisti diktatoriškai, sukčiaujant, be referendumo ir dabar jau Lietuvos žemė pavirto pigia preke užsieniečiui.
  Kai …
  “Nė vienas istorikas ar kitoks mokslinčius nepasakys, kiek milijonų lietuvių jau padėjo galvas kovodami už Lietuvos žemės išsaugojimą.”
  Rašo Pranciškus

  • Valdas:

   Sukčiai užsieniečiai, supirkinėdami Lietuvos žemes jau dabar, po metų galės įteisinti sandorius.
   Jei mes lengvabūdiškai leisim partinėms gaujoms daryti nusikaltimus, tai …
   “… man kaip lietuviui, artėja pasaulio pabaiga.”
   Taip pasakė Pranciškus vienoje televizijos laidoje.

   • Valdas:

    Taigi …
    Pasaulio pabaiga pagal Pranciškų yra 2014 gegužės 1

    • Arūnas:

     Lietuva – viena iš dviejų ES valstybių, kuriai pakanka požeminių vandenų. Kaip manot, čia gyvent bogai? iš krano bėga tokios pat kokybės vanduo, kaip parduoamo H2O. Pasaulyje milijardui trūksta geriamo vandens. Mes šūdus nuplaunam parduodamo vandens kokybės skysčiu. Greit mūsų žemes nepirks, o aneksuos.
     Geros dienos.

     • Zenonas:

      Arūnai tikra tiesa..Nesenai buvau Tenerifėj, mane nustebino atsakymas į klausimą – kur sala (Kanarai) gauna vandenį ? Pasirodo – iš DEBESŲ ! Ten po žeme vandens nėra, ten neišgreši grežinio ir neiškasi šulinio. Kalnuose nuo debesų (garų) vanduo kondensuojasi ant medelių ir krūmų lapų, laša žemyn ir juos surenka žmogaus sukurta baseinų baseinėlių sistema. Toliau vamzdeliais suvedžiotas tas vanduo renkamas į saugyklas ir taip saugomas ir tiekiamas į namus ir viešbučius. Kada 0,8 mln gyventojų priima 10 mln turistų – kiek tų lašų reikia surinkt..(O lietaus ten tikro gero lietuviško tai ir nebūna..).. Turim mes daug ko, ko neįvertinam. Bet vien dėl vandems gero mus neaneksuos :-)) Šalta pas mus.. Va kada išmoksim pigiai šildytis – bus geriau.. Gerų Naujų !!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: