Disidentai spaudos konferencijoje pristatys kreipimąsi į JAV ir ES šalių vyriausybes dėl N.Venckienės politinio persekiojimo (29)

N.Sadūnaitė, D.Grybauskaitė ir A.Terleckas | Genocid.lt nuotr.

N.Sadūnaitė, D.Grybauskaitė ir A.Terleckas | Genocid.lt nuotr.

Rugpjūčio 22 dieną, 11 val. naujienų agentūros ELTA konferencijų salėje rengiamoje spaudos konferencijoje bus pristatytas disidentų, žinomų visuomenės veikėjų kreipimasis į visų Europos Sąjungos valstybių ir JAV vyriausybes dėl buvusios teisėjos Neringos Venckienės politinio persekiojimo. Spaudos konferencijoje dalyvaus buvę politiniai kaliniai, disidentai vienuolė Nijolė Sadūnaitė, Lietuvos laisvės lygos vadovas Antanas Terleckas, signataras Algirdas Patackas.

Disidentai, visuomenei žinomi veikėjai, antradienį išsiuntinėjo kreipimąsi į visas Europos Sąjungos  ir JAV vyriausybes dėl buvusios teisėjos Neringos Venckienės politinio persekiojimo. Po kreipimosi pasirašę Alfonsas Svarinskas, Algimantas Keina, Robertas Grigas, Vytautas Vaičiūnas, Nijolė Sadūnaitė, Antanas Terleckas, Algirdas Patackas, Algirdas Endriukaitis dėl buvusios teisėjos ir jos šeimos narių politinio persekiojimo nurodo, kad buvusiai teisėjai N. Venckienei taikomi dvigubi standartai.

Kėdainių apylinkės teismas priimdamas sprendimą teisėją N. Venckienę vertino kaip mažametės mergaitės globėją. Tuo tarpu už jos pasisakymus jau baudė ne kaip globėją, bet kaip teisėją. Lietuvos Respublikos teisėjos N. Venckienės atžvilgiu pirmąkart taip akivaizdžiai taikė dvigubus standartus ir vienu atveju ją baudė kaip teisėją, o kitu – kaip globėją, naikindami teisėjos imunitetą, neteisėtai aiškindami Konstituciją N. Venckienės nenaudai, – nurodoma pareiškime ir Visuomeninės komisijos, sudarytos iš Lietuvos teisininkų, žmogaus teisės gynėjų, išvadose.

Pareiškime N. Venckienei ir jos šeimai daromas spaudimas prilyginamas J. Tymošenko Ukrainoje ir verslininko M. Chodorkovskio Rusijoje persekiojimui ir S. Magnickio, atskleidusio Rusijos vyriausybės dengiamą plataus masto teisėsaugos pareigūnų sisteminę vagystę, persekiojimui bei nužudymui.

Žurnalistai trečiadienį 11.00 val. laukiami naujienų agentūros ELTA (Gedimino pr. 21/2, įėjimas iš A. Vienuolio g. pusės) konferencijų salėje.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , , , .

29 komentarai

 1. G pavardės nesakysiu:

  Asandžą pamiršo :).

 2. one:

  Visai tauta nukvako su ta Venckiene… Siūlau steigti ir Heytės partija ir kreiptis visur kaip turgaus bobelėms dėl jo “persekiojimo”.

 3. Zenonas Langaitis:

  Ačiū Jums gerbiama Nijole, Antanai, Algirdai ir visi visi geri žmonės pasirašę šį kreipimąsi. Jūsų žodis savalaikis ir būtinas mūsų Lietuvai, apimtai beteisiškumo ir užvaldytai chuntos. Niekada nebūčiau patikėjęs, kad po 22 metų Nepriklausomybės lietuviai bus taip išgąsdinti savo valdžios, kad viešai reikšti savo nuomonę jau nedrįsta. Bijo visko – bijo streikuot, bijo piketuot, bijo teisingą mintį ar žodį viešai ištart. Dūšioj visi už Tiesą – bet tik pašnibždom… Tos iškovotos Laisvės nematau bei su žiburiu.. Aš SSSR laikais aplink save mačiau labiau atsipalaidavusius žmones, nei dabar. O emigracija tai patvirtina ir padeda paskutinį tašką. Kodėl jūs bijot internete parašyt savo vardą ir pavardę ? Ko verta jūsų nuomonė po kažkokio “niekingo nick-o” ? Ji neverta nieko. Nes jūs neįvardinti. Jūs – niekas.

 4. AUSRA:

  Ačiū tiems žmonėms iš visos širdies

 5. Kažin:

  Na, vaizdas nuotraukoje visai “ne prie ko”…, juk teismai ir prokuratūra Grybauskaitės žinioje…

 6. Skaitytojas:

  Na vaizdelis ne koks. Grybautoja su Sadunaite ir su Terlecku nusifotkine. Tai gal ir ji prisideda prie to laisko?
  Nezinia kokiais cia laikais fotkinta? Gal dar tik pirmais metais, nes baisiai atrodo. Kazkokiu bobisku senoviniu kostiumu, sukuosena ne tokia ir dar uzpakalis, matosi, ne toks didelis, kaip dabar. Dar noriu pasakyt kai ka komenat. one: tu esi tikra pedofilu gyneja, gal net drauge. Apie Venckiene tau geriau patylet, nes tu jos neverta nei per nago juodyma. Eik i lietryti.

 7. Tęsėjas:

  Kaip matome, šio puslapio kai kurie lankytojai neturi supratimo nei apie etiką, nei apie padorumą. Galima būtų priekaištą pareikšti ir puslapio tvarkytojams, kurie yra atsakingi už bendrai priimtų etikos bei padorumo normų laikymosi, tačiau nesiima reikalingų ir būtinų priemonių prieš akyvaizdų netaktą ir net chamiškumą.

 8. Inga:

  Gerai, kad yra neabejingu ir geru zmoniu. Aciu jums. O tai ,,dvigubu standartu,, ir ne-teisine valstybe liko….

 9. UZSIENIS:

  visi mes emigrantai tikimes ,kad visi garbingi Lietuvos zmones pades gerb.Venckienei ir gerb.Kedziams ir del persekiojimo ir del mergaites ,kad ja t.y. mergaite galetu pamatyti seneliai Kedziai..reikia tik nestoveti vietoje…ACIU VISIEMS KURIE NETYLITE…ARTEJA RINKIMAI ,TURIME VISI PRABALSUOTI PROTINGAI UZ DRASOS KELIA …

 10. Taskutis:

  Ačiū Disidentai, JŪS kaip visada šaunūs…. ko nepasakysi apie kai kuriuos komentatorius… ir nesuprantu, ar jie iš kvailumo, ar jiems kažkas moka, ar jie tokie abejingi.

 11. ROMA:

  NA,NEŽINAU,ŠI NUOTRAUKA VILTINGA,ATSITIKTINĖ,BET LABAI INTRIGUOJANTI……..
  AČIU JUMS MIELIEJI DISIDENTAI.
  KAS DAR NETIKI,KAD TIESA IR SĄŽINĖ VISADA LAIMI????

 12. isvykusi:

  aciu jums, to jau senai reikejo, turi but rasta tiesa,juk visiems akivaizdziai matoma, kad yra bandoma susidorot su sita seima,, nuzudytas brolis,ejes uz tiesa, isplesta mergaite ir dabar visa seima persekiojama,juk tai viska pasako 240 ginkluotu …juk tai mes galingi pries taikius zmones,to neturi but, juk jau zino visas pasaulis kokia geda lietuvos didieji prisidare,jie masto kad esa pasaulio galingieji, ne brangieji jus klystat ir te sapnuojasi jums kas nakt mergaites asaros, tda gal suprasit

 13. Kažin:

  Pučiami Garliavos spektaklio burbulai ir tikimasi už jų pasislėpus į valdžią (Seimą) patekti. Štai ir viskas… – nieko tikro čia nesijaučia…

 14. > kažin:

  oi kaip nori sumenkinti, supaprastinti Garliavos mergaitės tragišką istoriją kažkokie tipeliai. Arba jie visai dzin , o gal greičiau suinteresuoti nuslėpti, nutempti iki begalybės tą bylą.Kodėl jie tyli visi alei vieno, kai paklausi , kodėl nužudytas Kedys, Furmanavičius, Naruševičienė, Ūsas, Milinis? Kodėl tiek saugoma Stankūnaitė, kodėl jai atidedami teismai, kodėl jai, kaip liudininkei skiriamas advokatas, kodėl išplėšta mergaitė iš mylinčių žmonių aplinkos, o dabar , kaip didžiausia valstybės paslaptis , slepiama? Kodėl šitaip žlugdoma Neringa Venckienė, jos šeima? Kodėl?

 15. ačiū:

  tiems padoriems disidentams, kuriems rūpi tiesa, kuriems ne tas pats, kas vykdoma Lietuvoje, kad nuslėpti žudikus, galimus pedofilus.

 16. daina:

  dėkoju neabejingiems, širdimi ir mintimis su Jumis…

 17. Vanda:

  Didžiausia pagarba gerbiamiems buvusiems politiniams kaliniams, disidentams. Žemai lenkiu galvą prieš juos. Pagarbiai.

  • tikras lietuvis:

   Parašei tą patį iš n adresų daug kartų.
   Bet kas iš to?
   Dievo malūnas veikia lėtai, bet užtikrintai: kaip jis nusprendžia, taip ir būna. 🙂
   Nusprendė mergaitę grąžinti motinai – grąžino, nuspręs pasodinti Venckienę ir padarys.
   Nuspręs susemti visus burbuliuojančius prieš teisėsaugą ir susems.
   Taip, kad geriau kuš ir nei mur mur, kol policija į duris dar nepasibeldė. 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: