Šilutės muziejus pradeda rengti sovietinių represijų inscenizacijas (0)

Šilutės muziejaus sovietinių represijų inscenizacija. Dariaus Barasos nuotr.

Šilutės muziejaus sovietinių represijų inscenizacija. Dariaus Barasos nuotr.

Šilutės muziejuje nuo šių metų gegužės mėnesio jau galima užsisakyti naujas edukacines pamokas pavadintas „Sovietinių represijų inscenizacijos“.

Šių edukacinių pamokų yra parengti trys variantai. Dviem variantais užsiėmimai vyksta dienos metu, muziejaus darbo laiku. Trečias užsiėmimas vyksta savaitgaliais, nakties metu. Pirmame variante apie sovietines represijas pasakojama 5–12 klasių moksleiviams, kituose 10–12 klasių moksleiviams ir suaugusiems. Naktiniams užsiėmimams nepilnamečiai būtinas tėvų sutikimus.

Pirmuojų variantu edukacinės pamokos metu apžvelgiamas laikotarpis nuo 1939 iki 1955 m. ir pristatoma šiuo laikotarpiu Macikų kaime Vokietijos įkurta karo belaisvių stovykla antihitlerinės koalicijos nariams, kuri, bėgant laikui keitė savo paskirtį nuo karo belaisvių stovyklos iki lagerio/GULAGO (1. 1939-1944 m. „Stalag Luft 6“ laikotarpis. (Vokietijos laikotarpis), 2. 1944-1948 m. Sovietinio lagerio Nr. 184 laikotarpis, 3. 1948-1955 m. GULAGO Šilutės (Macikų) skyriaus Nr. 3 laikotarpis). Pristatant šiuos laikotarpius yra rodomas, muziejininkų parengtas filmas „Macikai 1939-1955 m.“. Pasibaigus filmui apžiūrima muziejuje įrengta ekspozicija, bei pateikiamos užduotys žinių įtvirtinimui. Užsiėmimas vyksta autentiškame Macikų lagerio karceryje, todėl tai suteikia galimybę ne tik pažinti istoriją, bet ir tam tikrą jos dalį pamatyti gyvai. Šie veiksniai padeda greičiau ir geriau įsisavinti informaciją.

Antrojo užsiėmimo metu apžvelgiamas istorinis laikotarpis nuo 1939 iki 1955 m. ir pristatoma šiuo laikotarpiu Macikų kaime Vokietijos įkurta karo belaisvių stovykla antihitlerinės koalicijos nariams, kuri, bėgant laikui keitė savo paskirtį nuo karo belaisvių stovyklos iki sovietinio lagerio/GULAGO. Užsiėmimas vyksta autentiškame Macikų lagerio karceryje, todėl tai suteikia galimybę ne tik pažinti istoriją, bet ir tam tikrą jos dalį pamatyti gyvai. Edukacinėje pamokoje bus pasitelkiamas ne tik įprastas pamokose pasakojimo metodas, bei naudojama multimedija, bet ir rengiamos inscenizacijos, kurios pagyvins mokymo procesą. Inscenizacijų metu pristatomos kalinimo lageryje sąlygos, sovietinis kratos ir tardymo procesas (tardymo proceso metu užvedama kalinio kortelė, kuri edukacinės pamokos pabaigoje įteikiama dalyviams kaip prisiminimas). Užsiėmimo pabaigoje dalyviams pateikiamas kasdieninis kalinio maisto davinys (duona ir vanduo).

Trečiojo užsiėmimo metu apžvelgiamas istorinis laikotarpis nuo 1939 iki 1955 m. ir pristatoma šiuo laikotarpiu Macikų kaime Vokietijos įkurta karo belaisvių stovykla antihitlerinės koalicijos nariams, kuri, bėgant laikui keitė savo paskirtį nuo karo belaisvių stovyklos iki sovietinio lagerio/GULAGO. Užsiėmimas vyksta autentiškame Macikų lagerio karceryje, todėl tai suteikia galimybę ne tik pažinti istoriją, bet ir tam tikrą jos dalį pamatyti gyvai. Edukacinėje pamokoje bus pasitelkiamas ne tik įprastas pamokose pasakojimo metodas, bei naudojama multimedija, bet ir rengiamos inscenizacijos, visos edukacinės pamokos metu muziejaus darbuotojai bus persirengę autentiškomis to laikmečio sovietinių valdžios struktūrų uniformomis. Visos šios priemonės ne tik pagyvins mokymo procesą, bet ir leis atsukti laiką ir sugrįžti į lagerio gyvavimo laikus. Inscenizacijų metu pristatomos kalinimo lageryje sąlygos (dalyviai bus uždaromi į kameras (vienutes), arba pavieniai dalyviai bus izoliuojami nuo visos grupės ir uždaromi į atskiras kameras, taip jie galės patirti kalinimo lagerio kamerose sąlygas). Inscenizacijų metu taip pat bus pasitelktas kratos ir tardymo procesas (tardymo proceso metu užvedama kalinio kortelė, kuri edukacinės pamokos pabaigoje įteikiama dalyviams kaip prisiminimas). Pats tardymo procesas bus vykdomas dviem kalbomis – lietuvių ir rusų. Užsiėmimo pabaigoje dalyviams pateikiamas kasdieninis kalinio maisto davinys (duona ir vanduo).

Interneto svetainės „Mažoji Lietuva“ informacija

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: