Pirmoji P.Babicko premija paskirta B.Rupeikai (0)

Pertas Babickas

Pertas Babickas

Lietuvos radijo žurnalistui Benui Rupeikai už penkiolika metų kuriamą laidų ciklą „Kaip žmonės gyvena“ įteikta pirmoji Petro Babicko premija.

Premiją įsteigė Kauno rajono savivaldybė ir Lietuvos žurnalistų sąjungos Kauno apskrities skyrius. Buvo įteiktas originalus mikrofonas, kurį sukūrė kaunietis dailininkas, stiklo menininkas Audrius Vaišnys.

1926 metų birželio 12 dieną Kaune buvo įkurtas valstybės radiofonas. Pirmuoju Lietuvos radijo diktoriumi buvo paskirtas Petras Babickas. Garsios ir garbingos giminės sūnus, kurio sesuo žymi lietuvių aktorė Unė Bay vaidino JAV tetruose ir kine, talentingas diktorius, žurnalistas, rašytojas, fotografas. Jaunos Tėvynės labui jis atidavė savo kūrybines jėgas.

Petras Babickas įkūrė Lietuvos fotomenininkų sąjungą. Jis buvo kelių filmų ir daugybės radijo laidų kūrėjas, etnografinių vertybių puoselėtojas ir rinkėjas. Karo metais jis pasitraukė į Braziliją.

V.Mačiulis įteikia apdovanojimą B.Rupeikai | „Facebook“ nuotr.

V.Mačiulis įteikia apdovanojimą B.Rupeikai | „Facebook“ nuotr.

Prieš kelerius metus, Lietuvos televizijos Kauno redakcijos žurnalistų ir savivaldybės pastangomis, pirmojo Lietuvos balso P. Babicko palaikai perlaidoti Kaune. Tokia buvo paskutinė velionio valia – sugrįžti į gimtąją Lietuvą.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , , .
Screenshot_2020-08-04 Redaguoti puslapį ‹ Alkas lt — WordPress
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: