Vienas iš ES palydovų pavadintas lietuvės moksleivės Danielės vardu (1)

Danielė Gedminaitė

Danielė Gedminaitė

Devynmetė lietuvė Danielė Gedminaitė gali didžiuotis, kad jos vardu bus pavadintas vienas iš Europos Sąjungos „Galileo“ palydovų.

Jos piešinys „Raudonosios kometos elektros srovė“ nacionalinės komisijos pripažintas geriausiu.

„Galileo“ piešinių konkursas vyko 27-iose Europos Sąjungos šalyse 2011-aisiais metais, o nugalėtojai renkami ir skelbiami šių metų pirmąjį ketvirtį. Lietuvoje konkursas vyko nuo rugsėjo 1-os iki lapkričio 15-os dienos.

„Labai džiugu, kai tavo vaiko darbas yra teigiamai įvertinamas. Tai turbūt kiekvienos mamos svajonė, nesvarbu, ar tai būtų tik pagyrimas, ar toks įspūdingas dalykas, kaip kosmoso palydovo pavadinimas tavo vaiko vardu. Tai įkvėps daugiau pasitikėjimo tiek dukrai, tiek man“, – dukros Danielės laimėjimu ir netradiciniu prizu džiaugiasi mama Laura Gedminienė. Ji tikina kartu su dukra dabar dažniau žiūrėsiančios į dangų ir ieškosiančios Danielės vardu pavadinto palydovo.

„Galileo“ programa yra nepriklausoma Europos palydovinės navigacijos sistema. Programos metu į kosmosą bus paleisti mažiausiai 27 palydovai, užtikrinsiantys Europos pirmavimą su kosmosu susijusių technologijų srityje. „Galileo“ yra Europos Sąjungos programa, padėsianti plėtoti pasaulinę palydovinės navigacijos sistemą pagal Europos civilinę kontrolę.

Prizą ir sertifikatą įteikia Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus

Prizą ir sertifikatą įteikia Lietuvos kosmoso asociacijos direktorius Vidmantas Tomkus

„Galileo“ programa taip pat suteiks galimybę Europai naudotis palydovinės navigacijos signalais, nepriklausomai nuo amerikiečių GPS ir Rusijos Glonass sistemų, tačiau kai kurioms paslaugoms teikti bus suderinama su jomis. Palydovų sistema bus naudojama daugelyje sričių, įskaitant transporto valdymą ir mobiliųjų telefonų taikomąsias programas. „Galileo“ programos palydovus numatyta leisti etapais nuo 2011 m., kol bus sudarytas visas žvaigždynas.

Danielės Gedminaitės piešinys „Raudonosios kometos elektros srovė”

Danielės Gedminaitės piešinys „Raudonosios kometos elektros srovė”

2014-aisiais metais „Galileo“ pasiūlys trijų rūšių paslaugas: atvirąsias paslaugas (nemokamai), valstybės  reguliuojamas paslaugas (jos užtikrina, kad pagrindinių paslaugų, kaip kad policijos ir greitosios medicinos pagalbos paslaugos funkcionuotų ir per krizes) ir paieškos bei gelbėjimo paslaugas (svarbiais  atvejais, pavyzdžiui, jūroje pasimetęs jūreivis).

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: