Seime bus svarstomas Lenko kortos klausimas (2)

www.alkas.lt

Į šios balandžio 19-os dienos Seimo darbotvarkę 55 Seimo narių prašymu buvo įtrauktas kreipimosi į Konstitucinį teismą dėl Lenko kortos svarstymas bei kreipimosi į Europos Sąjungos (ES) institucijas projektas. Grupės Seimo narių vardu tokį prašymą Seimo posėdžių sekretoriatui praeitą penktadienį įteikė Seimo narys Gintaras Songaila.

Kreipimasis į Konstitucinį Teismą dėl Lenko kortos Seime jau buvo svarstomas praeitais metais. Tuokart pritrūko kelių Seimo narių balsų jam priimti. Kreipimesi prašoma Konstitucinio Teismo išaiškinti, ar Lenko kortos turėjimas yra suderinamas su Lietuvos Respublikos Seimo nario priesaika būti ištikimam tik Lietuvos valstybei.

Šiandien taip pat turėtų būti svarstomas Seimo kreipimosi į Europos Sąjungos Tarybą, Europos Parlamentą bei Europos Komisiją dėl politikų etikos standartų ES ir valstybėse narėse projekto XIP-2508(2). Dokumento projekte siūloma šioms institucijoms „išsamiai apsvarstyti būdus, kaip galėtų būti kontroliuojama Europos Sąjungos imunitetus ir privilegijas turinčių politikų etika“.

Kreipimosi projekte primenamas 2010m. liepos 6 d. Europos Parlamento sprendimas dėl prašymo ginti Valdemaro Tomaševskio imunitetą ir privilegijas (2010/2047(IMM)), kuriuo  Europos Parlamentas prašo Europos Komisijos  kreiptis į Lietuvos valdžios institucijas, siekiant įgyvendinti Europos Sąjungos teisę, ir prireikus pradėti Sąjungos teisės pažeidimo procedūrą, nes šiam Europos Parlamento nariui nepriklausoma politikų elgesį vertinanti institucija – Lietuvos Respublikos Vyriausioji tarnybinės etikos komisija – savo 2010 m. sausio 22 d. sprendimu Nr. KS-4 pritaikė Valstybės politikų etikos kodekso nuostatas, konstatuodama, kad jo, kaip Lietuvos parlamentinės partijos pirmininko, „viešas elgesys ir pasirinkta veiklos forma nerodo pagarbos žmogui ir valstybei, teisingumui, nedidina pasitikėjimo valstybe ir jos institucijomis“.

Seimo narys Gintaras Songaila, kaip ir kiti šio projekto autoriai, yra įsitikinęs, kad turi būti nustatytos aiškios taisyklės dėl Europos Parlamento narių etikos. Nei Europos Parlamento vidaus teisės aktuose nei Europos teisėje ši sritis nėra reglamentuota (pvz. nėra ES politikų ir pareigūnų etikos kodekso), todėl Lietuvos Respublikos Vyriausiosios  tarnybinės etikos komisijos (VTEK) sprendimas dėl Europos Parlamento V.Tomaševskio elgesio įvertinimo buvo teisėtas. Atsižvelgiant į besikartojančius šio politiko pareiškimus, kuriais siekiama žeminti ir šmeižti Lietuvos valstybę, šis VTEK sprendimas buvo būtinas ir šiandien yra labai aktualus, siekiant puoselėti politikų etiką.

Tiesioginę seimo posėdžio transliaciją galite žiūrėti ČIA.  

Abu minėtus klausimus numatoma svarstyti  apie 18:00 val. 

____________________________________________________________
Susiję straipsniai:
Grupė Seimo narių siūlo kreiptis į Konstitucinį teismą dėl lenko kortų

Kategorijos: Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: