V.Strikaitytė. Kovo 11-tosios eitynės ir nerimstantis šmeižto aparatas (video) (25)

Vėliavų jūra

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dieną tradiciškai paminėjo Lietuvos jaunimas. Lietuvių tautinio centro (LTC) ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos (LTJS) organizuotose eitynėse ir vėl susirinko apie 1000 žmonių. Kiekvienais metais patriotiškumo liepsna užsikuria vis gausesnėse jaunimo gretose.

Žinoma, šių laikų tradicijų laikosi ir masinė žiniasklaida – sutelkia visas jėgas tam, kad apjuodintų jaunimo vardą, formuotų neigiamą visuomenės nuomonę eitynių dalyvių atžvilgiu. Linksniuojami prieš kelis metus įvykę incidentai, iš tikro neturintys nieko bendro su vėliau imtomis organizuoti LTC eitynėmis. Prikaišiojami išpūsti įvykiai, susieti su neseniai vykusiomis LTJS organizuotomis Vasario 16-osios eitynėmis Kaune, po kurių buvo konfliktas tarp eitynėse nedalyvavusių ir su LTJS nieko bendro neturinčių piliečių bei Lietuvoje viešėjusio pakistaniečio. Policijos žiniomis, Pakistano pilietis pareiškimo policijai nerašė, rimtai nenukentėjo, o incidento dalyviai neturėjo nieko bendro su neseniai įvykusiomis eitynėmis. Be abejo, gavus pirminę ir netikslią informaciją – burbulas buvo išpūstas, o paneigti šmeižto, net gavus tikslią informaciją, žiniasklaidai nebebuvo aktualu.

Burbulams nesprogus, sukruto ir kosmopolitinių, neokomunistinių ir anti-patriotinių pažiūrų veikėjai, pasikaustę šmeižti tautinį judėjimą savo siaurai auditorijai. Kai kurių grupių atstovai paskelbė pavojų Vilniaus mieste Kovo 11-tąją, ragino šią šventę paminėti komendanto valandos nuotaikomis, nes neva dėl jaunimo eitynių kyla didžulė grėsmė visiems nelietuviškos kilmės asmenims Vilniuje bei kitų pažiūrų piliečiams. Saujelė išgąsdintųjų vis dėlto pažiūrėti eitynių Gedimino prospekte atėjo ir net nepabijojo provokuoti eitynių dalyvius juos koneveikdami ir pravardžiuodami fašistais, neonaciais. Akivaizdu, kad provokatoriai ir patys netiki tuo, kuo bando išgąsdinti visuomenę.

Akivaizdu ir tai, kad jų pranašauta „rasistinė apokalipsė kitataučiams“ buvo eilinė šmeižto akcija, nes eitynėse dalyvavo svečiai iš Vokietijos, taip pat kartu su patriotų minia ėjo tamsiu gymiu išsiskiriantis aiškiai ne europietiškos ir ne lietuviškos kilmės asmuo. Nežinia, ar jis solidarizuodamasis su Lietuvos patriotais atėjo pagerbti mūsų valstybinės šventės, ar buvo siųstas kaip provokatorius, tačiau tokiu atveju provokacijos nepavyko – niekam šis žmogus neužkliuvo, niekas jo neužpuolė ir nesumušė, niekam tai nebuvo aktualu. Gana kurioziškai atrodė iš paskos einantys, Europos Sąjungos bei homoseksualų vėliavomis apsiginklavę Tolerantiško jaunimo asociacijos atstovai, šaukiantys „Rasizmui – ne!“, o prieš juos – eitynių dalyviai, tarp kurių ir minėtasis kitatautis, Lietuvos trispalvių fone. Šiame renginyje buvo galima gyvai pamatyti, kas turi daugiau pakantumo – „fašistais“ pravardžiuojamas tautinis jaunimas, ar tolerantiškais save labai garsiai vadinantys tautiškumo oponentai.

Tikras rasizmas

Po visų minėjimų, protestų ir provokacijų, savo juodo darbo imasi masinė žiniasklaida – neradę kaip vis labiau stiprėjančio tautinio jaunimo apkaltinti smurtinais išpuoliais, ima pritempinėti jau minėtus konfliktus bei nuolat linksniuoti šūkį „Lietuva – lietuviams“, pateikdami jį kaip didžiausio nusikaltimo atvejį. Tai didysis žiniasklaidos arkliukas, kurį Kovo 11-tąją nustekena visi didieji portalai. Tačiau tokią gerą atmintį net apie 2008-uosius turinti žiniasklaida galėtų prisiminti ir tai, kad šis šūkis prieš porą metų buvo išteisintas teisme ir pripažintas neapykantos nekurstančia fraze. Tačiau neverta tikėtis, kad propagandinis aparatas prisimins tokius įvykius, kad ir kaip patys skalambijo apie tai savu laiku, tuo labiau neverta tikėtis, kad pasidomės istorija ir šio šūkio kilme, kuri siekia dar mūsų „Tautiškos giesmės“ kūrėjo Vinco Kudirkos laikmetį. Šis šūkis yra aprašytas  1902 metų dvyliktame „Varpo“ numeryje, kuriame to meto Lietuvių demokratų partija išreiškė tokią poziciją „Tardami „Lietuva – lietuviams“ mes trokštame išgauti mūsų tautai tokią politišką tvarką, kuriai esant lietuviai galėtų patys save valdyti, nepriklausydami svetimiesiems, o kultūriškas jų ūgis nebūtų trukdomas svetimtaučių.“Šūkio idėja nesiskiria iki šiol – tautininkai pasisako už lietuviškos Lietuvos išsaugojimą, kurioje lietuvis kurtų savo tautos kultūrą ir gerbtų jo valstybėje gyvenančias tautines mažumas, lojalias Lietuvai ir gerbiančias lietuvių kultūrą. Atrodytų, jog viskas čia natūralu, taip ir turėtų būti, tačiau tenka pastebėti ir tai, jog šiandienos globalistinėse tendencijose tautinės mažumos nebesistengia gerbti valstybių, kuriose gyvena, ir integruotis į jų kultūrą, o kai kur jau imigrantus sunkiai begalėtume pavadinti mažuma. Todėl šis šūkis vis dar aktualus tautinėmis vertybėmis gyvenančioje visuomenės dalyje, o augantis jaunimas, kuriam priklauso ateitis, jį garsiai skanduoja, nes šis jaunimas nori gyventi lietuviškoje Lietuvoje ir nori, kad jų vaikai galėtų gyventi lietuviškoje Lietuvoje, o ne turkiškoje Vokietijoje, ar vienos tautybės, vienos rasės, vienos lyties Naująjame pasaulyje.

Ir žinoma, kuo labiau tautiškumo vertybės atgims jaunojoje, kupinoje jėgų ir kuriančioje ateitį kartoje, tuo aršiau jas maišys su purvais globalistinės propagandos tampoma marionetė – masinė žiniasklaida. Šį ginklą naudojo ir naudos „Naujos pasaulio tvarkos“ kūrėjai, tačiau tikėkimės, jog jaunimui pavyks išlaikyti orumą ir nepsiduoti kosmopolitiniam šmeižtui.

„Rasistinėse“ eitynėse pagarba Tautoms

Už Tautų laisvę

Eitynių dalyviai

Vienybė

Laimė

Vertybės

Tikėjimas

Svečias iš Vokietijos sako kalbą

Didžiuojuosi, kad esu lietuvis

Dalyviai demonstruoja savo ryžtą

Dalyviai

Eitynės

Protestas prieš lietuvybę

Vėliavos

Šventaragio aikštėje

Žmonės palaiko eitynes

Eitynių šūkiai

Eitynių dalyviai

2011 m. Kovo 11-osios patriotų eitynės Vilniuje:

Video: www.tautos-balsas.lt, daina „1941“, atlieka muzikinė grupė „Diktatūra“.

Kategorijos: Lietuvoje, Lietuvos kelias, Naujienos, Nuomonių ratas, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , .

25 komentarai

 1. Hmz:

  Skaičiau, skaičiau straipsnį ir galų gale supratau, ką jis man primena. Spėkit, ką? Ogi tarybinius laikraščius! Tas pats sunkus, kimšte prikimštas ideologinių štampų stilius. “Imperializmo hidros” vietą užėmė “globalistinės propagandos tampoma marionetė”, vietoje “buržuazinių nacionalistų” puikuojasi “kosmopolitinių, neokomunistinių ir anti-patriotinių pažiūrų veikėjai”, “tautiškumo oponentai”, ir taip toliau.

  Tam, kad tapti Lietuvos patriotu, nepakanka suplėšyti komjaunimo bilietą. Jį reikia išmesti ir iš savo širdies.

 2. liudesys:

  Galėjo būt gražios eitynės, bet visą patriotizmo eisenos idėją diskredituoja priekyje žengiantys skinai saliutuojantys ir rėkiantys “sieg heil”. Šūkis “Lietuva- lietuviams” tiko 19 amžiui. 21ajame turėtų būti: “Lietuva- Lietuvos piliečiams”

 3. Vilmantas Rutkauskas:

  Mulkinami ir niekinami kenčiame garbės ir orumo praradimą, bei savijautą – šūdo vietoj būti.
  Pastebėjau, kad daug žmonių netgi pradėjo rengtis kaip sukrikščioninti baudžiauninkai.

  O tokia eisena primena, kokie turėtumėm būti kasdienybėje – Lietuviai su savo Vėliava.

  Taip tik atrodo – kas čia tokio – pražygiuota ir tiek. Deje – tai JĖGA. Netgi ėjimas kartu, ritmingai žingsniuojant, sukuria didžiulę energiją, kuri, beje, niekur neišnyksta – tiesiog visam laikui “įsirašo” į orą.

  Tai padovanota JĖGA visai Lietuvai.

 4. pilietis:

  ACIU LIETUVOS JAUNIMUI KURIS SURENGE TOKIAS SAUNIAS EITYNES. PRIESISKOJE APLINKOJE NEPASIGEDINE PARODYTI KAD JIE MYLI LIETUVA,IR KAD DIDZIUOJASI BUDAMI LIETUVIAI. TE DIEVAS LAIMINA LIETUVA IR VISUS LIETUVA MYLINCIUS JOS VAIKUS.

 5. joo:

  ir kaip šlykščiai išsigimė sąvoka ”lietuvybė”. Ačiū Dievams, neteko prisidėt prie šitų eitynių, mažų mažiausiai būtų gėda žygiuoti kartu su ”svečiais iš Vokietijos”

 6. Irena:

  Nesuprantu, kodėl nekilo toks triukšmas, ažiotažas,kai lenkijos nacionalistai žygiavo Vilniaus gatvėmis, KIEKVIENAS nešdamas baltai raudoną vėliavą? jokio purvasklaidos dėmesio, jokio pasmerkimo? Kur čia šuo pakastas?

 7. LNP Tomas:

  Šaunuole Vaiva, puikus straipsnis. Pagarba tau ir visiems eisenos dalyviams. Ne rytams ar vakarams – Lietuva Lietuvos vaikams !

 8. Kestutis:

  Ačiu Vaivai už straipsnį… tik, jei nesunku, kad ir “Alke” paskelbkite apie eitynes iš anksto, yra norinčių prasieit…

 9. Skaitytojas:

  Diskredituojat Lietuvą jaunuoliai! Tikrai tuoj lietuviška simbolika asocijuosis su kažkuo labai nepatrauklaus jeigu it taip toliau tęsis. Svetainės idėja būti ideologine atsvara lenkiškam nacionalizmui Rytų Lietuvoje gera, bet tuoj mes atrodysim juokingi ir prieš lenkus. Ir lenkų murmėjimas, kad lietuviai kietakaučiai nacianalistai, jau nebeatrodys iš piršto laužtas, ir jau nebeturėsime argumentų žmoniškame bendravime. Tada mes Lietuviai jau eisim ginti lenkų jeigu taip!

 10. Paulius:

  Straipsnis neobjektyvus, nerodo agresyvaus jaunimo atstovų fiziškai puolančius kitaip mastančius, bei žemo intelekto eisenos atstovų rodančius nepadorius gestus

 11. migle:

  O kituose portaluose straipsniai dar neobjektyvesni, nes ten net nesugebama išsiaiškinti, kas iš tiesų organizavo eitynes (žr. delfi, lrytas), taip pat kituose portaluose rašoma, neva eisenos dalyviai neišvengė susidūrimų su policija, o iš tiesų jų neišt\vengė protestuotojai prieš eitynes. 🙂

 12. Logika:

  Kaipgi gali būti kitaip- purvasklaida visada paleidžiama pulti šviesos ir tiesos nešėjų,nes,uždraudus pitbulių kovas- juos ir bandoma apsiputojusiais parazituojančiais žurnaliūgomis pakeisti…..Rašau,todėl,kad žinau,todėl,kad teko ne viename pikete,mitinge,eisenoje dalyvauti ir matyti,ką tie nusmurgėliai parašo,kaip tikrovę iškraipo… O,kai jau tiesa pati akis pradeda badyti-apsimeta,kad nieko nėra…

 13. joo to Prusas:

  Tamstel, žaviuosi jūsų pakantumu ir tolerancija. Tiesiog žaviuosi. Lietuvybė ir patriotizmas buvo anksčiau, arčiausiai Jūsų tai buvo Sąjudžio laikais, kai už Lietuvą stovėjo susikabinę ne tik lietuviai, stovėjo ir tie patys lenkai ir tie patys rusai, bet savo tėvynę laikiantys Lietuvą, mylintis kiekvieną girią, gražią kultūrą, mitologiją, istoriją. Tada va buvo lietuvybė, kai visi dainavo apie brolius ir seseris (kam rūpėjo tautybė ir odos spalva? niekam). O Jūs jaunas, tiką užaugęs jaunimas net nežinot kas yra patriotizmas. Labai jau keistai jūs jį iškreipiat. Dabar nėra jokio realaus priešo, nuo kurio reiktų ginti Lietuvą. Taigi jūs paranojiškai susikuriat kažkokius piktavalius arabus (o turiu draugų iš Egipto, kurie beproto myli Lietuvą ir moka lietuvių kalbą), homoseksualus (o kuom tavo santykiai lovoj susiję su valstybe?), kažkokius “žemo intelekto tolerastus” (hm.. džiaugiuosi tamstelių aukštu intelektu, ne kiekvienas tuo gali pasigirti). Linkiu paklausti savo dar gyvų senelių, tėvų kas yra patriotizmas ir kaip reikia mylėti savo šalį. 🙂

  • Prusas:

   pezejai pezejai ir nusipezejai…as taves klausiau uz kokia tu tauta esi dvokly o ne apie tolerancija viskam ir intymius asmeninius neviesus dalykus, tuo tarpu tolerancija rasiu maisymuisi veda prie arabizacijos, o pe de rastu eisenos isnesa i viesuma tuos tavo iskrypelio lovos reikalus kuriuos tu cia dievagojiesi kad neviesini ir jie niekam neidomus…tad isikresk sau proto ar tevu pasiprasyk bukasis paranojini toleraste

 14. joo – Dabar nėra jokio realaus priešo, nuo kurio reiktų ginti Lietuvą.
  ——————————————–

  Lygiai taip pat 1918 m. kalbėjo Augustinas Voldemaras: priešų nėra, kam reikalinga taiki Lietuva…

  Rezultatas akivaizdus – tada ir Lietuvių Tauta, ir pati Lietuva tik dėka tokių žmonių kaip Povilas Plechavičius neišnyko iš pasaulio žemėlapio, “ištirpinta” kokioje nors pilsudskinėje “Ržečpospolitoje” arba lenininėje-trockinėje “Pasaulinėje komunistinėje Rusijoje”.

  O dabar kas nors pasikeitė?

  Aš jau nekalbu apie “šakalus”, kurie šiepia dantis užsieniuose į dar išsaugotas lietuviškas žemes.

  Užtenka nuvažiuoti į Vilniaus ar Šalčininkų rajonus ir pasižiūrėti kaip ten – Lietuvos valstybėje – “gyvuoja” lietuvybė, ir klesti “lenkybė”.

  Ir tai po 20 metų atkurtos Nepriklausomybės.

  Gal jau pamiršote, kas pašalino iš Švietimo ir mokslo ministrų akademiką Zigmą Zinkevičių?

  Kas veja lietuvių mokytojus ir rėkia “Vilno naše”.

  Kieno tėvas kūrė “Lenkų autonomiją SSSR sudėtyje”? O sūnus dabar sėdi “Jievrosojuze” kartu su kitu “deputatu” “nuo Lietuvos” – Donskovu-Donskiu?

  Negi jūs tokie akli ir nematote, kaip Lietuvos Valstybėje yra labai intensyviai auginami būsimi želigovskiai ir pilsudskiai?

 15. Vilmantas Rutkauskas:

  Esu įsitikinęs, kad patys geriausieji genai laikmečiuose pražuvo ir liko:

  – daug nupiepėlių su polinkiais būti valdomaisiais prisitaikėlais,
  – skundikai,
  – įžvalgūs niurgzliai,
  – božnycų maldautojai,
  – vaistinių ligoniai.

  Beje, viskas tinka ir man,
  išskyrus – “božnycmaldautojas”.

  CHA

 16. Vilmantas Rutkauskas:

  Toks mūsų mentalitetas – priešams desertas.

 17. Senis Šaltis:

  Keista. Kada ėjo homoseksualai, tai vadino taikia eisena. Kada praėjo Lietuvos jaunimas, tada sako, kad jie skatina rasizmą. Tai kodėl gėjų eisena neskatina gėjiškumo, o Lietuvos jaunimo nepriklausomybės pagerbimas iššaukia tokias kalbas? (Kai tiek daug žmonių, ypač tokių jaunų, nenuostabu, kad gali kilti vienas kitas smulkus nesusipratimas. Net tarp brolių kyla ginčai)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: