Nuolatinė ekspozicija pakels muziejaus lygį? (0)

Vaida Vaitkutė, www.budas.lt

Praėjusią savaitę į jungtinį komitetų posėdį buvo atvykęs Vilniaus dailės akademijos rektorius prof. dr. Adomas Butrimas, kuris Tarybos nariams pasiūlė Mažeikių muziejuje įrengti „Baltų meno“ nuolatinę ekspoziciją.

Kiekviena šiandien egzistuojanti tauta turi savo protėvius ir jų kultūrinį palikimą. Archeologiniai radiniai, susiję su baltų kultūra ir davę žinių apie mūsų protėvių gyvenimą, šiandien yra išsibarstę po visą Europą. Kaip teigia organizatoriai, paroda „Baltų menas“ buvo siekiama sutelkti draugiškas tarptautines pajėgas, taip pat parodyti, kokį meną kūrė baltai, kaip puošėsi prieš du tūkstančius metų ir dar anksčiau. Baltų meno pavyzdžiai surinkti padedant partneriams iš Lietuvos, Lenkijos, Vokietijos, Latvijos. Ši paroda buvo eksponuojama Vilniuje, Varšuvoje, dabar – Rygoje.

Pasak A. Butrimo, į šią parodą įdėta daug intelektualinių bei materialinių pastangų, todėl ekspozicija paruošta tikrai puikiai, bet gaila, kad ji jau baigiasi. Dėl to pradėta svarstyti, kad būtų galima dalį tos parodos perkelti į Mažeikius ir atidaryti nuolatinę archeologinę ekspoziciją – „Mažeikių kraštas tarp kuršių, žiemgalių ir žemaičių“. „Mažeikiams tai būtų labai gera išeitis, nes neturi nuolatinės ekspozicijos arba ji labai vargana, todėl būtų visiškai kitoks muziejaus lygis ir galimybės”, – kalbėjo A. Butrimas. Kad būtų galima parodą atidaryti jau birželio mėnesį, reikia apie 262 tūkst. litų iš Savivaldybės biudžeto. „Antrą kartą toks šansas nepasitaikys“, – agitavo Savivaldybės meras Vilhelmas Džiugelis. Jam antrino ir Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkė Liudvika Daliuta Domarkienė: „Kultūros programą tikrai reikėtų papildyti, turime daug jaunimo, kuriam reikia atsigręžti į praeitį.“ Siūlymui pritarė ir kiti komitetų nariai.

 

Kategorijos: Mes baltai, Naujienos, Visi įrašai.
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Taip pat skaitykite: