Spalio 29 d. po Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) prezidiumo posėdžio Vilija Blinkevičiūtė, partijos pirmininkė, patvirtino, kad nesieks tapti Lietuvos premjere. Nors dar rugpjūčio mėnesį politikė žadėjo, kad, laimėjus rinkimus, vadovaus Vyriausybei, dabar ji priėmė sprendimą likti Europos Parlamente.
Sveikatos ir amžiaus argumentai
Politikė aiškino, kad toks sprendimas buvo priimtas dėl sveikatos ir amžiaus priežasčių. „Man beveik 65 metai, esu pensininkė. Būtų sudėtinga imtis tokios atsakingos ir didelės pareigos. Tai nėra sprendimas, kurį priėmiau lengvai, bet privalau pripažinti realybę,“ – sakė Blinkevičiūtė.
Ji teigė, kad prisiima atsakomybę už rinkimų rezultatus ir padės formuoti darbingą Vyriausybę, tačiau pati nesieks šių pareigų.
Grįžimas į Europos Parlamentą
Vilija Blinkevičiūtė taip pat patvirtino, kad tęs darbą Europos Parlamente, kur ji dirba jau penkiolika metų.
Tai paskutinė jos kadencija Briuselyje, kurią politikė žada pabaigti. „Europos Parlamente aš jau turiu ilgą patirtį ir ten, manau, galiu būti naudinga“, – aiškino Blinkevičiūtė.
Gintautas Paluckas – kandidatas į premjerus?
Socialdemokratų prezidiumo posėdyje taip pat buvo nuspręsta, kad partijos kandidatu į premjerus taps buvęs partijos lyderis Gintautas Paluckas.
Pasak Blinkevičiūtės, Paluckas turi didelę politinę patirtį ir yra pasiruošęs imtis šios atsakomybės. „Gintautas yra geriausias kandidatas, jam pasitikėjimą išreiškė beveik 60 tūkst. Lietuvos rinkėjų“, – teigė politikė.
Paluckas sako: „Antra Vilija nebūsiu“
Kalbėdamas apie kandidato į premjerus pasiūlymą, pats Gintautas Paluckas išreiškė didelę atsakomybę, kuri tenka šiam postui. „Jaučiu didžiulę atsakomybę, kuri užgula kandidato pečius, žmonės laukia sprendimų, kurie pagerintų jų gyvenimą“, – sakė Paluckas. Jis pabrėžė, kad sieks ne tik tęsti socialdemokratų darbus, bet ir įvesti naują požiūrį į politinę lyderystę.
Paklaustas, ar nepajus spaudimo dėl to, kad V. Blinkevičiūtė buvo vadinama geriausia kandidate į premjerus, Paluckas atsakė: „Man Vilija irgi geriausia, bet aš antra Vilija nebūsiu, aš būsiu pirmas Gintautas.“
Kas laukia LSDP ir koalicijos formavimo?
LSDP vadovybė tęs konsultacijas su kitomis centro kairės partijomis dėl valdančiosios koalicijos formavimo. Gintautas Paluckas paminėjo, kad koalicija galėtų būti formuojama kartu su demokratais „Vardan Lietuvos“ bei valstiečiais, tačiau neatsakė į klausimus dėl galimų derybų su liberalais.
Šis Vilijos Blinkevičiūtės sprendimas žymi svarbų posūkį Lietuvos politinėje scenoje. Nors politikė atsisako tapti premjere, jos įtaka koalicijos formavime išliks svarbi, o LSDP turės įveikti naujus iššūkius, siekdama išlaikyti stiprią poziciją valdžioje.
Nu , blyn. Kas keps Lietuvai blynus ? Milicininkas ?
Visiškai nutylima dėl galimai didžiulių rinkimų klastojimų.Kas dėl to yra atsakingas,tyli .deja, teisinė sistema ir Prezidentūra.Tad, ar galima pasitikėti nauju Seimu ir valdžia.Antra,-G.Paluckas buvo teistas,nejaugi neosocdemai neturi geresnio kandidato ?
Panašu, kad rinkimai buvo klastojami. Ir konservatoriai su Laisvės partija visiems įsiėdė. Bet ar konservatorių komunistai ar paprasti komunistai – visi jie komunistai ir korumpulai. Jei normalios opozicijos nėra, tai koks skirtumas? O kodėl nėra normalios opozicijos, klauskit šio laikraščio vadų – gal jie žino ?
Vadinami socdemai gerai susiorganizavo ir laimėjo rinkimus.Jiems gerų rezultatų padėjo pasiekti ir galų gale nuo Sąjūdžio laikų pagaliau prabudę ir galvoti pradėję kai kurie piliečiai. Sąjūdžio patriotine idėja užmigdžius mases, buvo lengva saujelei griauti valstybę bei turtėti.Blinkevičiūtės nenoras tapti PM visiškai suprantamas. Lietuvoje būti Premjere nepavydėtinos pareigos, nes yra šimtai reikalų, kai valstybė praskolinta, o turtuoliai nenori mokėti mokesčių. Europarlamento darbas žymiai ramesnis , o atlyginimas triskart didesnis. Todėl pasirinkti nesudėtinga.
Tik nereikia taip žemai nusikalbėti, neva rinkimai Lietuvoje klastojami. Čia jums ne Rusija ar Baltarusija, kur visko gali pasitaikyti. Jeigu kyla neaiškumų, Lietuvoje balsai perskaičiuojami. Aš manau, reikėtų kaip nors patobulinti tiek balsavimo, tiek balsų skaičiavimo sistemą. Pavyzdžiui, atsisakyti visiškai popierizmo, įdiegiant elektroninę sistemą. Galima kiekvienoje balsavimo kabinoje pastatyti po kompiuterinį aparatą: įkiši į jį asmens tapatybės kortelę, taip sakant, oficialiai užsiregistruoji ir paspaudi mygtuką už norimą kandidatą!!!
Tai paguoda tik tokia, kad politikoje nebebus. Ji sakė tiesą, kad jai gaila Briuselio. Tai jį ir pasirinko. O Lietuva? O “mieli Lietuvos žmonės”? Ne, jų tai negaila.
Na čia tai gražiai išdūrė socializmo gerbėjus. CHI, CHI, chi, chi…
Ką – baronkos skylė irgi neblogai.
Vis tik Blinkevičiūtės veiksmuose galima įžvelgti piktnaudžiavimo rinkimų kandidato teise siekiant partijai naudos – gauti daugiau vietų Seime. Taigi manytina, kad būtų pagrindo STT imtis ikiteisminio tyrimo dėl kandidatės galimai apgaulingo požymio veiksmų rinkėjų atžvilgiu rinkimų agitacinės kampanijos procese.
Prie to, kas pasakyta, dar pridurtina. Kadangi rinkimuose pagal sąrašus – daugiamandatėje rinkimų apygardoje dalyvavo ir mandatus į Seimą gavo LSDP, tai išaiškėjus jos naudotos agitacijos, kad partijai laimėjus rinkimus V. Blinkevičiūtė formuos Vyriausybę, melagystei, apgaulei, atsakomybė tenka ir šiai partijai. Esant šio apgaulės fakto galimumui, Seimo kaip valdžios sudėtis negali būti laikoma išrinkta teisinguose rinkimuose, taigi galimai yra pažeisti pilietinės visuomenės interesai į teisingai išrinktą valdžią ir akivaizdu, kad tai yra viešasis interesas, kurį pagal įstatymus savo iniciatyva privalo ginti Prokuratūra. Tokiu atveju pradėtinas ikteisminis tyrimas ir dėl LSDP naudotų galimai apgaulingų agitacinių veiksmų, turėjusių įtakos rinkimų rezultatams, ginant viešąjį interesą į teisingai išrinktos valdžios partinę sudėtį ir teisę ja tapti.
Youtube: Elon Musk Releases New Message about Klaus Schwab & Notices Something Disturbing about him
O man imponuoja tai, kad Vilija Blinkevičiūtė sutelkė rinkėjus bendram pasipriešinimui prieš konservatorių arogantiškąją koaliciją, kuri tiek bėdų pridirbo Lietuvos žmonėms. Todėl Vilijos poelgį laikyčiau netgi savotiškai didvyrišku. Juk Gintautas Paluckas buvo mažiau autoritetingas. Kas sulauks Vilijos amžiaus metų, tas ją supras, kad ne moters jėgoms (atsiprašau už atvirumą) tinkamai vadovauti d i d e l ė m s organizacijoms, šiuo atveju vadovavimą Vyriausybei. Jau turėjome Ingridą Šimonytę, kuri kritikuojama už savo neryžtingumą, sugebėdavo tik sarkastiškai išsisukinėti. / O tai gal jau spėjote pamiršti, kaip, pavyzdžiui, konservatorius, buvęs Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys (pats neturėdamas net mediko išsilavinimo) atlikinėjo eksperimentines reformas, po kurių bene šimtas medikų paliko savo darbovietes, o pacientai eilėse laukia po kelis mėnesius. / Konservatorius, buvęs Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas susilaukė net t r i j ų interpeliacijų, ūkininkai su traktoriais atvažiavo protestuoti į Vilnių, kūreno laužus… dėl premjėrės neryžtingumo. Tik vėliau galiausiai Žemės ūkio ministru paskirtas profesionalus specialistas Starkevičius. / Todėl socialdemokratų laimėjimas ir buvo neišvengiamas. Ir socialdemokratai patrauklesni, nes jie neatsimušinėja, o kalbasi su paprastais, vargo prispaustais žmonėmis. Tikėkimės, jie ž m o n i š k a i spręs neatidėliotinai problemas valstybėje. Tad palinkėkime jiems viltingai kuo geriausios kloties!!!
Ar ilgai džiaugsitės? Pasižiūrėkit į socialdemokratų balsavimą dėl Tautinių mažumų įstatymo projekto, kurį pateikė Tomaševskio partijos atstovė ( Nr. XIIP 2242) ir kuriame siūloma įteisinti vietovių ir gatvių pavadinimus ir nevalstybine kalba, vartoti ir nevalstybines kalbas valstybinėse įstaigose, t.y. sudaryti sąlygas dvikalbystei ar net trikalbystei pietryčių Lietuvoje, gal ir Vilniuje, Klaipėdoje, Visagine? Socialdemokratai balsavo už įstatymo projekto tobulinimą, o ne atmetimą. O gal tamsta irgi už dvikalbystę ar trikalbystė Lietuvoje? lrs.lt/sip/portal.show?p_r=37067&p_bals_id=-53011
Tai ką vyrai , moterys , turėsim “premjerą” – “zeką”. Va čia tai tikra premjera . Myliu savo kraštą ir protingus , ir durnelius. Mes nepakartojami. Gal Bernardas Šo tikrai teisus, kad galvojančių yra 2% ; 3% galvojančių , kad jie galvoja , o 95 % ?
Konservatorių koalicijos valdymas buvo žalingas Lietuvai. Ir todėl mes kito geresnio pasirinkimo šiuo metu nesugalvosime, kaip socialdemokratų kuriama koalicija. Čia galima šūkalioti kiek nori, bet svarbiausia žvelgti gyvenimo realybei į akis. Tik vis dėlto neramina tai, kad Gintautas Paluckas mėgina flirtuoti su liberalais, jeigu tik, žinoma,,iš tikrųjų kviesis juos jungtis prie rengiamos socialdemokratų koalicijos. Juk, blaiviai mąstant, liberalai yra gryniausi dešinieji, o ne Centro kairės pažiūrų. Todėl tai būtų didžiulė nesąmonė…
Beje, socialdemokratai dar 2018 m. parengė Tautinių mažumų įstatymo projektą XIIIP- 1696, kuris beveik nesiskiria nuo Tomaševskio partijos projekto, vietovių ir gatvių pavadinimus siūlyta rašyti ir nelietuviškai, valstybinėse įstaigose siūlyta įteisinti ir nevalstybinių kalbų vartojimą. O Paluckas berods buvo prieš reikalavimą pavežėjimo paslaugų teikėjams mokėti valstybinę lietuvių kalbą- neva dėl to brangtų paslaugos ir jų būtų mažiau? Gal Paluckui paslaugos svarbiau už valstybinę lietuvių kalbą?
Ką paidarysi – yra kaip yra. Man labiau imponuotų, jeigu premjeru. taptų Juozas Olekas
Geriausia Centro kairės koalicija su dauguma be problemų: socialdemokratai 52+ aušrininkai 20+ demokratai 14=86!!!