Antradienis, 26 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Politika ir ekonomika

Būsto atnaujinimas – tik dalis kelio į energijos taupymą

www.alkas.lt
2024-08-11 07:33:00
19
PERŽIŪROS
0
Daugiabutis

Daugiabutis | am.lt nuotr.

Aplinkos projektų valdymo agentūros duomenimis, šiuo metu Lietuvoje atnaujinama per 1200 daugiabučių, o jau atnaujinta – kiek daugiau nei 3700. Tai siekia vos 12,4 proc. šalies daugiabučių, tad norint pasiekti klimato kaitos padarinių švelninimo tikslus, būtina spartinti tempą. Atnaujinti daugiabučiai naudoja mažiau energijos šildymui, tad su tuo susijusios anglies dvideginio emisijos mažėja. Tačiau yra ir dar vienas būdas, kaip papildomai galima sutaupyti elektros energijos ir dar labiau sumažinti jai skiriamas išlaidas – įdiegti išmanesnių namų sistemą savo namuose.

Atnaujinimas kaip didesnės dėlionės dalis

Pavyzdžiui, iki A energinės klasės atnaujintų daugiabučių šiluminės energijos sąnaudos gali būti sumažinamos net iki 70 proc. Tačiau tai tik viena būsto modernizavimo pusė – ji apima tik namo izoliaciją, geresnius langus ir efektyvesnes šildymo sistemas.

„Papildomai sutaupyti galima modernizuojant esamą elektros instaliaciją – padarant ją išmanesne. Tam tinka JUNG HOME išmanesnių namų sistema, kuri įvairiais būdais leidžia sutaupyti nemažai elektros energijos – ji bus naudojama žymiai efektyviau“, – pasakoja jungiklių ir protingų namų centro „JUNG Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis.

Žinovas dalinasi, kad įdiegus tokią išmanesnių namų sistemą, elektros energijos sąnaudos gali sumažėti net iki 40 proc. „Pavyzdžiui, išmanesnių namų sistema padeda efektyviau valdyti apšvietimą – šviesa automatiškai išjungiama kambaryje, kai jame nebėra žmonių. Tam pasitelkiami judesio ir būvio jutikliai. Taip pat įmanoma nustatyti ir laiko programas, kai apšvietimo laikas ir intensyvumas priklausys nuo paros laiko – galima sutaupyti iki 20 proc. elektros energijos“, – paaiškina R. Skurdenis.

Padeda taupyti išmaniai

Elektros sąnaudas galima sumažinti dar apie 5–10 proc. pasitelkus išmaniuosius JUNG HOME SCHUKO® kištukinius lizdus, kurie matuoja prie jų prijungtų elektros prietaisų energijos sąnaudas ir leidžia juos išjungti.

„Tokie kištukiniai lizdai, susieti su programėle, telefone atvaizduoja energijos suvartojimą ir leidžia tiek fizinio mygtuko paspaudimu, tiek programėlėje išjungti buitinius prietaisus, kurie net ir nenaudojami po truputį „siurbia“ elektros energiją, nes veikia budėjimo režime“, – paaiškina R. Skurdenis.

Pasak eksperto, jei renovuotame būste yra individualus šilumos reguliavimas, JUNG HOME sistema gali padėti sutaupyti dar daugiau – išmaniai reguliuojant šildymą.

Skurdenis paaiškina, kaip tai veikia: „Pavyzdžiui, kai nebūnate namuose, temperatūra laikinai gali būti žemesnė. Galima nustatyti, kokiomis valandomis termostatas turi palaikyti komfortišką temperatūrą ir kada ją sumažinti. Taip sistema automatiškai palaiko optimalią temperatūrą tik tada, kai reikia, vadinasi – dar labiau sumažiname sąskaitas už šildymą.“

Išmanumo namams suteikianti sistema atlieka ne tik pavienes automatizuotas funkcijas, bet ir palaiko išmanesnių namų scenarijus.

„Įsivaizduokite, nuspaudžiate vienintelį jungiklį ant sienos: tada palengva įsijungia šviesa, užtraukiamos automatinės užuolaidos, termostatas pradeda šildyti svetainę iki numatytos temperatūros, o virtuvėje įsijungia radijas. Visą šią veiksmų seką gali nustatyti patys šeimininkai JUNG HOME programėlėje“, – išmaniųjų namų galimybes paaiškina R. Skurdenis.

Galima pritaikyti tiek naujuose, tiek senos statybos namuose

Neretai žmonės mano, kad išmaniųjų namų sprendimai gali būti diegiami tik naujos statybos ar dar tik statomuose namuose. Tačiau šiai sistemai nereikalinga speciali elektros instaliacija. Ji montuojama tiesiog vietoje senų kištukinių lizdų, jungiklių ir kitų įrenginių. Todėl nereikia ardyti sienų ir keisti apdailos – sistemai diegti pakanka jau esančios elektros infrastruktūros.

Sistemos veikimo principą paaiškina R. Skurdenis: „Sumontavus sistemą, belieka parsisiųsti programėlę į telefoną ir sujungti visus įrenginius į vieningą ekosistemą. Tai vyksta per „Bluetooth® Mesh“ belaidį ryšį, kuris yra šifruotas ir saugus, tad prieigą prie įrenginių valdymo turi tik namų šeimininkai. Montavimo darbus atlieka elektrikas, tačiau maksimalią darbų kokybę užtikrins tas specialistas, kuris jau yra susipažinęs su tokia sistema ir yra baigęs JUNG HOME sistemos mokymus.“

Taupesnių namų ateitis – skirtingų sprendimų sinergija

Apibendrinant galima teigti, kad daugiau sutaupyti galima tik apjungus kelis skirtingus sprendimus, kurie papildytų vienas kitą.

„Tokia išmanesnių namų sistema kaip JUNG HOME diegiama neardant sienų, dėl to ji idealiai tinka senos statybos namuose. Automatizuotos funkcijos ir scenarijai leidžia sumažinti elektros energijos sąnaudas, o pridėjus dar dėl atnaujinimo sumažėjusias šildymo išlaidas, gauname išties šiuolaikišką ir ekonomišką būstą. Tai padeda pakelti ir nekilnojamojo turto vertę“, – pokalbį užbaigia „JUNG Vilnius“ direktorius R. Skurdenis.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Turėtų paspartėti daugiabučių atnaujinimas
  2. Būsto remonto bumas neatslūgsta
  3. Būsto prieinanumu rūpinsis nauja politikos grupė
  4. Lietuviams namuose šalta: kodėl Lietuvoje daugiausia ES nepatenkintų būsto šildymu?
  5. Elektros energijos kaupimo įrenginiams – 100 mln.
  6. Jei ruošiatės būsto remontui daugiabutyje
  7. Energijos kainos paveikė net 84 proc. įmonių
  8. Molėtuose atidarytas didžiausias Lietuvoje saulės energijos parkas
  9. Ketinama atnaujinti dar 30 tūkst. daugiabučių
  10. Spartinant daugiabučių atnaujinimą steigiamas Kompetencijų centras
  11. Baigta trečdalis apšvietimo atnaujinimo darbų
  12. Paramą saulės elektrinėms gaus ir daugiabučiai
  13. Saulės elektrinėms – dar 12 mln. parama
  14. Kiauros sienos tuština gyventojų kišenes
  15. S. Gentvilas: būstas turėtų būti įperkamas lengviau

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Registrų centras
Lietuvoje

Liberalai prašo paaiškinimo paaiškinti dėl duomenų vagystės iš Regitrų centro

2026 05 26
Paukščiai
Gamta ir ekologija

Per 25 metus Lietuva neteko daugiau nei pusės įprastų kaimo paukščių

2026 05 26
Gruzdžiuose vaikai į teatrą eina bibliotekoje
Kultūra

Mažo miestelio biblioteka, tapusi reiškiniu Lietuvoje: Gruzdžiuose vaikai į teatrą eina bibliotekoje

2026 05 26
Kviečia nauja kūrėjų bendrystės šventė „Žalias kilimas“
Kultūra

Kviečia nauja kūrėjų bendrystės šventė „Žalias kilimas“

2026 05 26
KTU studentai sukūrė vandens droną, galintį išgelbėti skęstančiuosius
Lietuvoje

KTU studentai sukūrė vandens droną, galintį išgelbėti skęstančiuosius

2026 05 26
KTU mokslininkė apie dirbtinio proto įtaką bendravimui
Gamta ir žmogus

KTU mokslininkė apie dirbtinio proto įtaką bendravimui: jis tampa šių dienų psichologu?

2026 05 26
paroda „Ką papasakos lėlės… vaiko krikštas tautodailininkėe XIX – XX a. sandūroje“
Etninė kultūra

Vyks tautodailininkės V. Mickevičienės paroda „Ką papasakos lėlės… vaiko krikštas Lietuvos kaime XIX – XX a. sandūroje“

2026 05 26
Priedanga
Lietuvoje

Siūloma gyventojus iš anksto informuoti apie jiems priskirtas priedangas

2026 05 25
Dujinė viryklė
Lietuvoje

Gyventojai kviečiami pasinaudoti parama dujų balionų pakeitimui

2026 05 25
Gitanas Nausėda
Lietuvoje

Prezidentas teikia gyventojų indėlių įveiklinimo projektą

2026 05 25
Žvyrkelis
Lietuvoje

Žvyrkelių asfaltavimo darbai apims apie 100 km visoje Lietuvoje

2026 05 25
Dviračių ir pėsčiųjų takas
Lietuvoje

Klaipėdoje atnaujinami dviračių takai

2026 05 25

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie L. Čepienė. Išlįs klasta, nors ir po žemėm būtų pakasta
  • +++ apie Minime Kotrynos Jogailaitės 500-ąsias gimimo ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus įkūrimo 105-ąsias metines
  • Manau apie Minime Kotrynos Jogailaitės 500-ąsias gimimo ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus įkūrimo 105-ąsias metines
  • Veryga kartu su Tomaševskiu? apie L. Čepienė. Išlįs klasta, nors ir po žemėm būtų pakasta

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Liberalai prašo paaiškinimo paaiškinti dėl duomenų vagystės iš Regitrų centro
  • Per 25 metus Lietuva neteko daugiau nei pusės įprastų kaimo paukščių
  • L. Čepienė. Išlįs klasta, nors ir po žemėm būtų pakasta
  • Mažo miestelio biblioteka, tapusi reiškiniu Lietuvoje: Gruzdžiuose vaikai į teatrą eina bibliotekoje

Kiti Straipsniai

Dujinė viryklė

Gyventojai kviečiami pasinaudoti parama dujų balionų pakeitimui

2026 05 25
Dviračių ir pėsčiųjų takas

Klaipėdoje atnaujinami dviračių takai

2026 05 25
Kelias

Paskelbtas kelio Kaunas–Prienai atnaujinimo rangos darbų viešasis pirkimas

2026 05 21
Šilumos tiekimo sistemos

Savivaldybės atnaujins šilumos ūkius

2026 05 21
Būstas

Paramai būstui įsigyti dar – 5 mln. eurų

2026 05 20
Kirdiejų rūmai atgimsta

Kirdiejų rūmai atgimsta: prasidės istorinio komplekso atnaujinimas

2026 05 20
Būstas

Gyventojai jau rytoj kviečiami teikti paraiškas paramai būstui įsigyti

2026 05 18
Elektra

Utenoje šiemet bus nutiesta 340 km kabelinių elektros linijų

2026 05 16
Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė | ignitis.lt nuotr.

Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje – elektros kaupikliai

2026 05 13
Vilniaus rotušė

Atnaujinama Vilniaus rotušė: istorija ir šiuolaikiniai sprendimai

2026 05 09

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie L. Čepienė. Išlįs klasta, nors ir po žemėm būtų pakasta
  • +++ apie Minime Kotrynos Jogailaitės 500-ąsias gimimo ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus įkūrimo 105-ąsias metines
  • Manau apie Minime Kotrynos Jogailaitės 500-ąsias gimimo ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus įkūrimo 105-ąsias metines
  • Veryga kartu su Tomaševskiu? apie L. Čepienė. Išlįs klasta, nors ir po žemėm būtų pakasta
  • +++ apie Minime Kotrynos Jogailaitės 500-ąsias gimimo ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus įkūrimo 105-ąsias metines
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Tarptautinė paroda „Tikėti ar netikėti sąmokslo teorijos“ | A. Bėkšta, LNM nuotr.

LNM pristato naują virtualių ekskursijų ciklą – sužinokite įdomybių bet kur ir bet kada

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai