Geopolitinė padėtis
Izraelio kariuomenei iš lėto valant Gazos ruožą nuo „Hamas“ teroristų pietuose, šiaurėje tęsiasi apsišaudymai su kita teroristine grupuote – „Hezbollah“. Šiandien ryte jos atstovai pareiškė, kad sunaikino Izraelio bepilotį lėktuvą virš pietų Libano. Tai jau antras kartas šią savaitę, kai „Hezbollah“ teigia numušusi Izraelio orlaivį raketomis žemė-oras.
Izraelio kariuomenė tvirtina, kad iš tiesų, iš Libano į vieną iš jos dronų buvo paleista raketa žemė-oras, o „atsakydama į tai, ji smogė raketą paleidusiai teroristų kuopelei ir raketos paleidimo vietai“.
Taktiniams veiksmams ant žemės intensyvėjant tiek Izraelio šiaurėje, tiek ir pietuose, Irano aukščiausiasis lyderis ajatola Ali Chamenėjus (سید علی حسینی خامنهای) paragino musulmonų valstybes nutraukti naftos ir maisto gaminių eksportą į Izraelį, reikalaudamas nutraukti Gazos ruožo bombardavimą, pranešė valstybinė žiniasklaida.
„Gazos ruožo bombardavimas turi būti nedelsiant nutrauktas… naftos ir maisto gaminių eksportas į sionistinį režimą turi būti nutrauktas“, – sakė Irano režimo vadas.
„Islamo pasaulis neturėtų pamiršti, kad lemiamu Gazos klausimu prieš engiamą palestiniečių tautą stojo Jungtinės Valstijos, Prancūzija ir Didžioji Britanija“, – sakė A. Chamenėjus, skanduojant „Mirtis Izraeliui“ ir „Mirtis Amerikai“.
Irano dvasininkai taip pat įspėjo Izraelį dėl eskalacijos, jei šis nenutrauks agresijos prieš palestiniečius, o valdžios institucijos nurodė, kad Teherano remiami įgaliotiniai Artimuosiuose Rytuose yra pasirengę veikti.
Iranas žino, kad kol kas negali tiesiogiai veikti prieš Izraelį ir JAV bei kitus sąjungininkus, nes atsakas bus greitas ir triuškinantis. Net ir pavykus į karinius veiksmus prieš Izraelį įtraukti didžiausią teroristų skaičiumi „Hezbollah“, viešai deklaruojamo tikslo – sunaikinti „žydų valstybę“ – galimybės yra artimos nuliui.
Tačiau padėtį visame pasaulyje pakeistų šventas karas, ir būtent todėl ajatola kalba apie „islamo pasaulio vienybę“. Kol kas, jis prašo „tik“ neparduoti Izraeliui maisto ir naftos gaminių, tačiau septynių tūkstančių mylių kelias prasideda nuo pirmo žingsnio.
Kol ginkluotas konfliktas vyksta tarp teroristų ir Izraelio, net jei jį – dedant didžiules pastangas – bandoma parodyti kaip karą tarp dviejų tautų, didžiosios pasaulio valstybės dar gali jį sureguliuoti ir normalizuoti, bent jau taip, kad jis neišplistų už Gazos ruožo ir Izraelio ribų.
Tačiau visi puikiai supranta, kas įvyktų, jei Iranas sugebėtų įtikinti arabų ir kitas musulmonų valstybes pakilti į „lemiamą karą su netikėliais Alacho vardu“.
Reikšmingi postūmiai
Ukrainos kariuomenės vadas Valerijus Zalužnas žurnalo „The Economist“ tekste „Ko reikia, kad nugalėtume Rusiją“, išdėstė pagrindinius dalykus, kurie leistų Ukrainai įgyti pranašumą.
Jo teigimu, norėdama pakeisti karo pobūdį ir pereiti prie manevrinio karo, Ukraina turi investuoti į įvairias technologijas ir pajėgumus – nuo oro pajėgų ir elektroninio karo iki kontr-artilerijos ir minų paieškos.
Labai svarbu kontroliuoti dangų, sako jis. Ukraina turi nedaug tinkamų naudoti kovinių orlaivių, todėl bepiločiai orlaiviai būtų veiksmingas sprendimas žvalgybai ir oro smūgiams.
Ryšių ir navigacijos signalų slopinimas yra gyvybiškai svarbus siekiant kontroliuoti bepiločių orlaivių karą. Nepaisant elektroninės gynybos sistemų pažangos, Ukraina atsilieka nuo Rusijos šių technologijų srityje.
Kitas svarbus dalykas – kontr-artilerijos pajėgumų vystymas ir galimybė sunaikinti Rusijos artileriją, kuri atlieka didžiąją dalį karinių užduočių. Ukrainai reikia geresnės artilerijos žvalgybos įrangos ir ji turi patobulinti vietines GPS sistemas, kurias dabar Rusija sugeba slopinti.
Galiausiai, Ukrainos kariuomenės vado matymu, būtina išvalyti Rusijos įrengtus minų laukus, tai yra didžiulis iššūkis. Reikia naujoviškų technologijų, pavyzdžiui, radiolokacinių jutiklių ir dūmų generavimo sistemų.
Viskas, ko reikia, yra aiškiai įvardinta ir Vakarų sąjungininkams tas yra nuolat kartojama. Vanduo, kaip bebūtų, pratašo ir akmenį, jei nuolat ant jo kapsi.
Rusijos okupacinės pajėgos ruošiasi naujai atakų bangai netoli Avdejevkos. Nepaisant didelių technikos ir žmonių nuostolių, driskiai ketina netrukus pereiti prie masyvių pėstininkų atakų. Tą rodo itin suaktyvėjęs artilerijos ir oro smūgių į ukrainiečių pozicijas „paruošimas“.
Visa laimė, kad rusų generbalvonų taktika nesikeičia jau daugiau kaip šimtmetį – krūtinėmis ant durtuvų, o tai reiškia, kad Ukrainos gynėjai žino, kas jų laukia ir kaip tam tinkamai pasiruošti.
Tęsiasi nuožmūs mūšiai kairiajame Dniepro krante. Ukrainos ginkluotosios pajėgos laikosi savo pozicijų Chersono srityje ties Krynky, Poyma ir Pesčanovka. Driskiai pagaliau susigriebė ir bando šturmuoti Ukrainos jūrų pėstininkų pozicijas Krynkų apylinkėse. Pastariesiems nelieka nieko kito, kaip tik užminuoti teritoriją ir taip apsunkinti rusų pėstininkų puolimą ties šiuo kaimu.
Trumpai
Izraelio pajėgos trečiadienį per antrąjį oro smūgį Gazos Džabalijos pabėgėlių stovykloje nukovė dar vieną „Hamas“ vadą, pranešė kariuomenė, kai pirmoji civilių evakuacijos grupė iš apsiausto anklavo perėjo į Egiptą.
Palestiniečiai, desperatiškai ieškodami įstrigusių aukų po Izraelio smūgio Džabalijai, didžiausiai Gazos pabėgėlių stovyklai, sijojo griuvėsius. „Tai žudynės“, – sakė vienas smūgio liudininkas.
Karas visada yra žudynės, o jame labiausiai kenčia įkaitai ir civiliai.
Vakar Bulgarija išsiuntė iš šalies Rusijos žurnalistą, kuris, kaip įtariama, dalyvavo veikloje, keliančioje grėsmę šalies nacionaliniam saugumui, pranešė Bulgarijos valdžios institucijos.
Valstybinė nacionalinio saugumo agentūra pranešė, kad iš Rusijos valstybinio laikraščio „Rossijskaja gazeta“ korespondento Aleksandro Gacako buvo atimtos teisės gyventi šalyje ir uždrausta įvažiuoti į Bulgariją ir kitas Europos Sąjungos valstybes nares.
Sveikiname. ES blokas turėtų bendrai priimti sprendimą ir išsiųsti visus rusų „turistus“ namo.
Kitą savaitę Kinija ir Jungtinės Valstijos aptars branduolinės ginkluotės kontrolės klausimus – tai bus pirmosios tokios derybos nuo B. Obamos administracijos laikų, trečiadienį pranešė „Wall Street Journal“.
Kinijos užsienio reikalų ministerija pirmadienį po užsienio reikalų ministro Van I vizito Vašingtone pranešė, kad abi šalys artimiausiomis dienomis surengs „konsultacijas ginklų kontrolės ir neplatinimo klausimais“, taip pat atskiras derybas jūrų klausimais ir kitais klausimais.
Teisingas ir protingas sprendimas. Pasaulis turėtų iki minimumo sumažinti branduolinių ginklų skaičių, o geriausia – jų iš viso atsisakyti. Tik iš pradžių reikia susitvarkyti su branduolinio terorizmo valstybėmis – Rusija ir Šė Korėja.
Italijos premjerė Džordžija Meloni „pasikabino“ ant eilinio rusų apgavikų triuko. Vakar įrašą su ja internete paskelbė rusai Vovanas ir Lexus, kuriems yra pavykę apgauti ir kitus Vakarų politikus.
Meloni biuras pareiškime nurodė apgailestaujantis, kad ją apgavo apgavikas, prisistatęs Afrikos Sąjungos komisijos vadovu. Ji teigė, kad skambutis įvyko rugsėjo 18 d. prieš susitikimus su Afrikos lyderiais Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje.
Paklausta apie Rusijos karą Ukrainoje, Meloni, kalbėdama angliškai, atsakė: „Matau, kad yra daug nuovargio, turiu pasakyti tiesą, iš visų pusių. Mes (esame) netoli to momento, kai visi supranta, kad mums reikia išeities“.
Mes nuolat kalbame apie informacinio karo pavojus, bet, regisi, kad tesame tik du Don Kichoto ginklanešiai, besikaunantys su vėjo malūnais.
Dėkojame nuolatiniam rėmėjui DT Artelė, UAB ir visiems jums už palaikymą ir supratimą. Svarbu ne tai, kokia suma paremiat, svarbus Jūsų dėmesys ir dėkingumas. Nuoroda paramai: https://tinyurl.com/noriuparemti
Visiškai teisingai, NATOdriskių taktika nepasiteisino, bet nesikeičia.
Ukrainos kariuomenės vadas V.Zalužnas: Karas – aklavietėje, naivu tikėtis išsekinti Rusiją
– 15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/v-zaluznas-prabilo-apie-rusijos-kariuomenes-stiprybes-karas-atsidure-aklavieteje-57-2138150?utm_medium=copied
Juk „baby ješčio narožajut”?
Ruslanas Baranauskas. Ar atsiras rimtas politinis pakaitalas ES, NATO, JTO?
– tiesos.lt/ruslanas-baranauskas-ar-atsiras-rimtas-politinis-pakaitalas-es-nato-jto/
„Tad pabaigai, kas imsis iniciatyvos, burs naują organizaciją,koaliciją? Buvo užuominų, kad lyderystės nori Anglija, neatsitiktinai peržegnojusi rezignuojančią Europos sąjungą.
Tačiau viskas klostosi vangiai ir per lėtai. Griuvėsiais virstanti Ukraina ar dar bus reikalinga naujiems parodomiesiems NATO SAMITAMS?”