Jeigu namuose per daug drėgmės, išties juntamas didelis nepatogumas. Visų pirmą drėgmės pojūtis sukelia jausmą, tarsi visuomet šalta. Antra – tai palankiausia terpė atsirasti pelėsiui ir grybeliui. Kaip žinia, šitiems kenkėjams užsiveisti visai nesudėtinga, Štai išnaikinti juos jau gerokai sunkiau.
Tokiu atveju į pagalbą galima pasitelkti drėgmės surinkėjus, sausintuvus bei filtrus. Šie produktai užtikrins, jog drėgmė jūsų namuose bus reikiamo lygio. Taip saugosite ne tik savo namų aplinką, baldus, bet ir savo sveikatą.
Koks drėgmės lygis yra normalus?
Paprastai gyvenamose patalpose patariama palaikyti nuo 40% iki 60% santykinį drėgmės lygį. Tas drėgmės lygis skirtingais metų laikas šiek tiek skiriasi.
Rudens metu namuose siekiant išvengti kondensato atsiradimo, dauguma atvejų pakanka palaikyti apie 50% drėgmės lygį, o žiemos metu dėl didelių temperatūrų skirtumų gali tekti sausinti orą iki 40%.
Jeigu sunku patiems nustatyti drėgmės esamus parametrus, visuomet galite pasinaudoti drėgmės matuokliu, vadinamu oro stotele. Tą daryti tikrai verta, nes pernelyg išsausintas oras jau sukelia vėl aibę problemų, o ir elektros energija eikvojama veltui.
Kaip išsirinkti drėgmės surinkėją?
Renkantis drėgmės surinktuvą, be abejonės, svarbiausias kriterijus – prietaiso modelis. Nuo to priklauso, kei drėgmės įrenginys gali pašalinti. Tad pirmiausia dera nustatyti drėgmės lygį namuose, o tuomet rinktis tinkamiausią sausintuvo modelį.
Žinoma skirtingoms patalpoms, sakykim, butui, rūsiui ar baseinui, skirtingų drėgmės surinkėjų modelių prireiks. Vidutinio dydžio butui pakaks sausintuvo, galinčio surinkti 10 litrų skysčio per parą. Štai toks patalpoms, kur drėgmės lygis labai aukštas jau prireiks prietaiso, kuris surenka 300 litrų per parą.
Žinoma, kiekvienam mūsų svarbu, jog drėgmės surinkėjas ne tik atliktų savo darbą, bet ir nekeltų diskomforto. Todėl turėtumėte pasidomėti, koks yra prietaiso keliamas triukšmo lygis ir kokios elektros sąnaudos jūsų laukia ateityje.
Surinktą drėgmę, kitaip tariant sukondensuotą vandenį, skirtingi oro sausintuvai pašalina skirtingais būdais. Galima sakyti, yra dviejų rūšių drėgmės surinkėjai. Vieni prietaisai turi vidinius rezervuarus vandeniui, kuriuos reguliariai reikia ištuštinti.
Šio proceso laikas svyruoja priklausomai nuo oro sąlygų. Tai reiškia, jog rezervuarą gali prireikti ištuštinti kartą per dieną, o kartais ir vos porą kartų per mėnesį. Paprastai tokie sausintuvai išsijungia, kai jų rezervuaras prisipildo. Jis neįsijungs, kol rezervuaras nebus ištuštintas.
Kitos rūšies sausintuvai turi galimybę prijungti pastovų vandens drenažo vamzdį, dėl ko vanduo nuolat nutekės laukan. Svarbu, kad būtų kokybiškas vamzdžio nuolydis, tuomet vanduo tekės arba į kanalizaciją, ar laukan.
Prietaisų triukšmas yra numatytas toks:
- Buitinio prietaiso: nuo 25 iki 50 dB
- Pramoninio prietaiso: nuo 45 iki 75 dB
Prietaiso energijos sąnaudos tokios rekomendacijos:
- Buitinio prietaiso: nuo 750 iki 1500 W
- Pramoninio prietaiso: nuo 1500 W
Drėgmės surinkėjų nuoma
Drėgmės surinkėjai, kondicionieriai ar šilumos bei kondicionavimo siurbliai tikrai nėra pigios prekės. Tiesiog įrangos kaina nėra maža, papildomai pridėkite eksploataciją ir galiausiai gaunasi gana solidi suma, kuri padeda drėgmės surinktuvams atsipirkti tik per ilgus metus.
Galbūt, bet jau iš pradžių, vert išbandyti jų nuomą? Juolab, kad drėgmės surinktuvas gali būti reikalingas tik iki tol, kol bus pašalinta problema. Tuomet prietaisas dūlės kur nors garaže nenaudojamas. Drėgmės surinktuvų nuoma, kurios kaina yra tikrai gana maža, pasirinkimas platus, tad kiekvienas gali rasti tai, kas jam labiausiai tinka.
Patogu tai, kad drauge siūlomos įvairios papildomos paslaugos: technikos atvežimas ir montavimas, tinkamų priedų parinkimas ir kitokios paslaugos. Paprastai prietaisų nuomos įmonės dirba tiek su įmonėmis, tiek su privačiais asmenimis ir visoje Lietuvoje suteikia transportavimo paslaugas.
Tad patogios nuomos sąlygos, profesionalus aptarnavimas ir prieinamos kainos – prietaisų nuomos įmonių kasdienybė. Konkurencija gana didelė, tad kiekviena komanda stengiasi suteikti maksimaliai kokybiškas paslaugas. Galų gale, visuomet galite pasidomėti kitų klientų atsiliepimais.
Kaip greitai oro sausintuvas išdžiovina patalpą?
Jeigu atsakingai įvertinote savo patalpų dydį bei drėgmės lygį ir pasirinkote esamai situacijai tinkamą drėgmės surinkėją, tuomet labai tikėtina, kad reikiamas drėgmės lygis bus pasiektas per keletą dienų. Na, blogiausi atveju, per savaitę. Pačioje darbo pradžiose sausintuvai dirba šiek tiek ilgiau ir drėgmės surinkimas šiek tiek užtrunka. Ypač jeigu drėgmės prisigėrę yra baldai, parketas, drabužiai ir kita.
Kai drėgmės lygis patalpoje yra stabilizuojamas, tuomet sausintuvas savo darbą atlieka ir užbaigia gana greitai. Oro sausintuvas turintis drėgmės lygio palaikymo galimybę pats automatiškai reaguos į drėgmės padidėjimą ir sumažėjimą taip įjungdamas arba išjungdamas savo veikimą.