Vasario 9-ąją Lietuvos paieškos ir gelbėjimo komanda išvyksta padėti nuo žemės drebėjimo nukentėjusiai Turkijai. Šią komandą sudaro 42 nariai, tarp jų 34 ugniagesiai gelbėtojai, 5 Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties medikai ir 3 kinologai iš Valstybės sienos apsaugos tarnybos. Į Turkiją taip pat išsiunčiama humanitarinės pagalbos siunta su būtiniausiomis priemonėmis nukentėjusiesiems.„Nelaimės Turkijoje mastas reikalauja solidaraus tarptautinės bendruomenės įsitraukimo ir Lietuva atsiliepė į Turkijos pagalbos prašymą – siunčiame mišrią specialistų komandą, prisidėsiančią prie skubių paieškos ir gelbėjimo darbų bei pagalbos nukentėjusiems.
Kartu su šia komanda vyksta ir gyvybiškai svarbūs daiktai, medikamentai ir įranga, šiuo metu ypač reikalingi namų netekusiems ir būtiniausių priemonių stokojantiems asmenims. Krizėje, kurioje kiekviena valanda svarbi, mūsų institucijos reagavo greitai ir sklandžiai sutelkė humanitarinę pagalbą, todėl dėkoju visiems įsitraukusiems į šį procesą“, – sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.
Tarptautinės pagalbos teikimo komandos vykimui į Turkiją ir humanitarinės paramos skyrimui trečiadienį pritarta Vyriausybės posėdyje.
„Mūsų ugniagesiai gelbėtojai turi reikiamus įgūdžius ir gali padėti žmonėms, kuriems yra reikalinga pagalba. Šioje komandoje – geriausi iš geriausių, – sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius. – Turkijoje komandos nariai galės dirbti dvi savaites. Visos ugniagesių bendruomenės vardu linkiu jiems stiprybės, atliekant atsakingą ir didelės ištvermės reikalaujantį darbą. Padėdami kitiems, būkite saugūs.“
„Komandos nariai yra pasirengę įveikti visus iššūkius, – sakė Tarptautinės pagalbos teikimo komandos vadas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Pajėgų valdymo valdybos viršininkas Gediminas Šukšta. – Jie ne kartą dalyvavo tarptautinėse pratybose, kuriose tobulino žmonių gelbėjimo griuvėsiuose įgūdžius. Su savimi vežamės įrangą, skirtą paieškai ir gelbėjimui griuvėsiuose – tai gręžtuvai, pjūklai, seismologinė įranga, paieškos kameros ir kita.“
Komandai nusileidus Turkijoje, šios šalies gelbėjimo tarnybos juos nukreips į gelbėjimo operacijų vietą.
Artimiausiu metu Turkiją iš mūsų šalies valstybės rezervo pasieks 90 pastatomų palapinių, 50 elektrinių šildytuvų, 1000 patalynės komplektų, 1000 pagalvių, 7700 pledų ir medicinos atsargos.
Bendra Vyriausybės posėdyje patvirtintos ir Turkijai skiriamos humanitarinės paramos materialinė vertė siekia 528 tūkst. eurų. Tarpinstitucinio koordinavimo vaidmenį telkiant paramos skyrimą atliko Nacionalinis krizių valdymo centras.