Ketvirtadienis, 13 lapkričio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Žmonės

Ceikiniai turi dar vieną įdomią lankytiną vietą

www.alkas.lt
2021-10-26 07:30:04
1
Ceikiniai turi dar vieną įdomią lankytiną vietą

Ceikiniai turi dar vieną įdomią lankytiną vietą | Rengėjų nuotr.

       

Spalio 23 dieną Ceikinių kaimo bendruomenė pasidžiaugė gražiu ir prasmingu renginiu – šalia bažnyčios stovinčiame gimtajame Kipro Petrausko namelyje buvo atidaryta Ignalinos rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Ceikinių filialo kraštotyros ekspozicija ir paminėtos šviesios atminties kunigo poeto Kazimiero Vaičionio 100-osios gimimo metinės.

Tai seniūnijos, bibliotekos, kultūros darbuotojų ir visos kaimo bendruomenės įgyvendintas sumanymas, kuris žmones labai suvienijo, subūrė bendram darbui.

Simbolinę juostelę perkirpo Ignalinos rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, Ceikinių seniūnas Saulius Zabolevičius ir Ignalinos viešosios bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė.

Ceikiniai turi dar vieną įdomią lankytiną vietą | Rengėjų nuotr.

Ekspoziciją pristatė ir apie garsius Ceikinių krašto žmones pasakojo pagrindinė sumanymo įgyvendintoja bibliotekininkė Ona Martinėnienė.

Istoriniame namelyje vienas kambarys skirtas Kipro Petrausko atminimui, kitame eksponuojami kunigo Vaičionio daiktai, rankraščiai, audio įrašai, taip pat kaimo ir Ceikinių Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčios istoriją atspindinti medžiaga, nuotraukos, po 2016 metų bažnyčios gaisro išsaugoti reliktai, nedidukėje priemenėje rodomi seni namų apyvokos daiktai, įrankiai.

Apžiūrėję namelį, visi susirinko kultūros centro salėje, kur vyko minėjimas, skambėjo šilti padėkos žodžiai, prisimintas kunigo Vaičionio gyvenimas.

Ceikiniai turi dar vieną įdomią lankytiną vietą | Rengėjų nuotr.

Ekspozicija ir bendruomenės susitelkimu pasidžiaugė savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Balinskienė, bibliotekos direktorė Loreta Aleknienė.

Minėta, kad geri dalykai traukia kitus gerus dalykus, todėl jau randasi naujų sumanymų. Viena jų – prie namelio pastatyti grojantį suolelį… „Mes turime saugoti savo istoriją ir ją perduoti ateities kartoms.

Sumanymas įamžinti garsius mūsų krašto žmones visiems labai patiko ir uždegė. Dėkoju visiems prisidėjusiems, dovanojusiems nuotraukas, nešusiems daiktus.“, – sakė seniūnas, kuris pats daugiausia rūpinosi remonto darbais.

Ceikiniai turi dar vieną įdomią lankytiną vietą | Rengėjų nuotr.

Bibliotekininkė Onutė Martinėnienė pasakojo, kad rimčiau kraštotyrine veikla susidomėjo prieš šešerius merus, kai dalyvavo viename projekte ir į jos rankas pakliuvo kunigo N. Švogžlio knyga apie Ceikinių parapiją.

Jai buvo įdomu patyrinėti senas nuotraukas, pasižiūrėti, kaip viskas pasikeitė. O paskui į kaimą atėjo nelaimė – gaisras sunaikino Ceikinių bažnytėlę, labai nedaug ką pavyko išgelbėti.

Tuomet ir tapo aiškesnis suvokimas, kaip reikia saugoti istorines nuotraukas, daiktus. Dabar bažnytėlė atstatyta ir savo grožiu traukia visų pravažiuojančių žvilgsnius, ji sulaukia daug lankytojų.

Ceikiniai turi dar vieną įdomią lankytiną vietą | Rengėjų nuotr.

Tikimasi, kad nuo šiol jie užsuks pasižiūrėti ir kraštotyros parodos.

Ceikinių Švč. Mergelės Marijos vardo bažnyčios šventoriuje 2002 m. palaidotas kunigas, buvęs politinis kalinys ir tremtinys, poetas Kazimieras Vaičionis, palikęs šviesų savo gyvenimo, asmenybės ir kūrybos palikimą.

Renginyje parodytas filmukas apie jo gyvenimą, vėliau aplankytas kapas, padėta gėlių. Kunigo atminimui skirtos renginio viešnios atlikėjos Jolantos Griškevičienės giedotos giesmės, ansamblio „Vėtrungė“ moterų dainos.

Vyresni kaimo gyventojai puikiai prisimena kunigą, jo šypseną, jautrią širdį ir paliktus gerumo žodžius. Čia jis surado užuovėją nuo skaudžių gyvenimo vargų ir pažeminimų, čia buvo mylimas ir gerbiamas.

Ceikiniai turi dar vieną įdomią lankytiną vietą | Rengėjų nuotr.

Vaičionis gimė 1921 m. rugpjūčio 19 d. Rokiškio rajono Panemunėlio parapijoje.

Baigęs Vilniaus kunigų seminariją ir 1945 m. spalio 28 d. gavęs kunigystės šventimus iš Dievo Tarno arkivyskupo Mečislovo Reinio rankų, dirbo vikaru Švenčionyse, Kalesninkuose, Eišiškėse, Vilniaus šv. apaštalo Pilypo ir Jokūbo bei Švč. Jėzaus Širdies bažnyčiose.

1949 m. birželio 29 d. suimtas ir nuteistas 10 metų lagerio ir 5 metams tremties. Nuvežtas į Karagandos lagerius, po metų vėl grąžintas į Vilnių naujam tardymui.

Šį kartą už dalyvavimą religinėje jaunimo organizacijoje „Aušros Vartų kolegija” gavo 25 metus lagerio ir 10 metų tremties.

Ceikiniai turi dar vieną įdomią lankytiną vietą | Rengėjų nuotr.

Kalėjo Vorkutos lageriuose, dirbo anglių kasyklose, vėliau buvo nuvežtas į Intą, išsiųstas į Vladimiro kalėjimą, Vorkutos, Irkutsko lagerius… Grįžęs iš tremties 10 metų gyveno Latvijoje, vargonininkavo bei dirbo plytų ir cukraus gamyklose.

1970 m. Vaičioniui pagaliau leista grįžti į Lietuvą. Jis kunigavo Švenčionyse, klebonavo Pabradėje, Paberžėje, Turgeliuose, Ceikiniuose. Mirė 2002 m. lapkričio 9 dieną.

Kunigas labai mylėjo žmones, mokėjo šiltai ir linksmai bendrauti su vaikais. Visos jo eilės, giesmės – apie šviesą, gerumą, atlaidumą, norą suvienyti žmones Dievo meilėje.

Dabar ganytojas ir poetas giedru žvilgsniu pasitiks kiekvieną užėjusį į namelį, kuriame kartu su kitais šio krašto kunigais, Ceikiniuose gimusiu garsiu Lietuvos tenoru Kipru Petrausku surado atminimo kampelį.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Šlynakiemyje ir Punske buvo pagerbti Lietuvos partizanai
  2. Paskutinis Dainavos apygardos partizanas
  3. Kraštiečiai su 80-uoju gimtadienių pasveikino signatarą Č. Juršėną
  4. Totorių istorija žadina vaizduotę ir skatina labiau pažinti šalia mūsų gyvenančius
  5. Paryžiuje paminėtos Marijos Gimbutienės 100-osios gimimo metinės
  6. Nuotraukų albume įamžintas Ignalinos krašto dvarų istorijai skirtas projektas
  7. Ladakalnis ir Ginučių piliakalnis turėtų tapti patrauklesni
  8. Prienuose atidaryta legendinio partizano Juozo Lukšos Daumanto atminčiai skirta paroda „Laisvės žvalgas“ 
  9. Atnaujintas laisvės kovotojo Juozo Lukšos-Daumanto vardo skveras Žirmūnuose
  10. Juozo Lukšos-Daumanto 100-osios gimimo metinės paminėtos jo gimtojoje sodyboje
  11. Rudens lygiadienis Vilniuje bus minimas su prikeltomis Senosios Europos deivėmis
  12. Susisiekimo ministras Utenoje pristatys kelio Vilnius–Utena sutvarkymo planą
  13. Pajūryje LXVIII Vilniaus aukcionas pažymės du reikšmingus šimtmečius
  14. „Mes Darom“ kvies vasarą palydėti prie jūros
  15. Kviečia renginys prie Daujėnų liepos

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. Rimgaudas says:
    4 metai ago

    Ceikiniai – ci Eikiniai – čia Eikiniai (aiti, eiti = aisčiai). Puiki tūkstančių metų aisčių dzūkų senovė šiame krašte atsispindi, kartu su visa Ignalina, Ladakalniu. Jeigu Ignalinos biblioteka užsiprenumeravo Utenos apskrities kultūrinį žurnalą “Indraja”, kur spausdinama “Istorija pareinant į Lietuvą” (eina kas ketvirtį), tai tęsinyje Ladakalnis bus paminėtas skambiai.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

VRK: referendumams - NE!
Pilietinė visuomenė

E. Čibirauskas, Z. Vaišvila, G. Ustinavičius. Būti ar nebūti referendumui?

2025 11 13
Seimas
Lietuvoje

Seimas papildė atmintinų dienų sąrašą

2025 11 13
Susitikimas Prezidentūroje
Lietuvoje

Prezidentas susitiko su NATO karinio komiteto pirmininku

2025 11 13
Elektra
Energetika

„Litgrid“ pradeda elektros linijos Lietuvos elektrinė–Neris atnaujinimą

2025 11 13
Pinigai
Lietuvoje

Savivaldybių projektams ministerija paskirstė 2,4 mln. eurų

2025 11 13
Saulės žybsnis
Astronomija ir kosmonautika

Žemę talžanti magnetinė audra: kas vyksta ir ko tikėtis?

2025 11 13
Mėsa, maistas
Lietuvoje

Žemės ūkio ir maisto politika pripažinta strategiškai svarbia nacionaliniam saugumui

2025 11 13
Pinigai
Lietuvoje

Trečiąjį ketvirtį sukčiai iš gyventojų išviliojo apie 5 mln. eurų

2025 11 13

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Mikabalis apie N. Tuomienė: Kas lėmė pietryčių Lietuvos gyventojų kalbos ir tapatybės kaitą
  • Kalava apie Žemę talžanti magnetinė audra: kas vyksta ir ko tikėtis?
  • Budweiser apie V. Budnikas. Dviveidė valstybė: gelbsti raginančius kitus šaudyti ir teisia už meilę Tėvynei
  • LIETUVIŠKOS KARALYSTĖS JUNGTINĖS PAJĖGOS apie A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • E. Čibirauskas, Z. Vaišvila, G. Ustinavičius. Būti ar nebūti referendumui?
  • Seimas papildė atmintinų dienų sąrašą
  • Prezidentas susitiko su NATO karinio komiteto pirmininku
  • „Litgrid“ pradeda elektros linijos Lietuvos elektrinė–Neris atnaujinimą

Kiti Straipsniai

Vilniaus rotušė

Pradėtas Vilniaus rotušės atnaujinimas

2025 11 13
Kraujo tyrimas

Nuovargis ir sudėtinga susikaupti? Priežastis gali slypėti kraujyje

2025 11 13
Pradedami magistralės nuo Marijampolės iki Lenkijos sienos tiesimo parengiamieji darbai

A. Zuokas ragina skubiai imtis veiksmų dėl vežėjų

2025 11 13
Aplinkos ministerija: ką svarbu žinoti apie neprižiūrimas kapavietes

Aplinkos ministerija: ką svarbu žinoti apie neprižiūrimas kapavietes

2025 11 13
Pristatymą „Lietuviškos Vėlinės“ pristatanto lenkų režisierius J. Skšyvanekas

„Lietuviškas Vėlines“ pristatantis lenkų režisierius J. Skšyvanekas gilinasi į praeities ir dabarties nuodėmes

2025 11 13
Karmėlavos sankapio diržo krepšiai. Vytauto didžiojo Karo muziejaus eksponatas

Mada, kuri išliko per šimtmečius: Raudondvario pilyje atidaroma išskirtinė paroda

2025 11 13
Paukščių paroda

Paroda Kaune kviečia susipažinti su gražiausiais ir įdomiausiais paukščiais

2025 11 13
Pinigai

Siūloma išplėsti šeimų, gaunančių vaiko priežiūros kompensacinę išmoką, ratą

2025 11 12
Seimas

Seimas linkęs mažinti ataskaitų VMI

2025 11 12
Tarnų kambarys Tredegarų name

A. Valiaugos fotografijų paroda: detalėse skleidžiasi Velso dvarų legendos ir tikrovė

2025 11 12

Skaitytojų nuomonės:

  • Mikabalis apie N. Tuomienė: Kas lėmė pietryčių Lietuvos gyventojų kalbos ir tapatybės kaitą
  • Kalava apie Žemę talžanti magnetinė audra: kas vyksta ir ko tikėtis?
  • Budweiser apie V. Budnikas. Dviveidė valstybė: gelbsti raginančius kitus šaudyti ir teisia už meilę Tėvynei
  • LIETUVIŠKOS KARALYSTĖS JUNGTINĖS PAJĖGOS apie A. Juozaitis. Lietuvos finišas nenumaldomai artėja…
  • Budweiser apie Prezidentas susitiko su NATO karinio komiteto pirmininku
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Vilniuje kviečia didžiausia medalio meno paroda Baltijos šalyse

Vilniuje kviečia didžiausia medalio meno paroda Baltijos šalyse

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai