Vyriausiosioje rinkimų komisijoje įregistruota piliečių referendumo iniciatyvinė grupė referendumui dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS KONSTITUCIJOS 9 IR 147 STRAIPSNIŲ PAKEITIMO ĮSTATYMO siūlo Referendumo iniciatyvos teise galinčių pasinaudoti piliečių skaičių sumažinti nuo 300 000 iki 100 000.
Tam, kad referendumas būtų paskelbtas, būtina surinkti 300 000 parašų.
Pasirašyti galima internetu prisijungus prie Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) rinkėjo puslapio adresu: Iniciatyvos – Rinkėjo puslapis (rinkejopuslapis.lt) ir spaudžiant „PASIRAŠYTI“.
Jei kyla klausimų apie pasirašymo eiliškumą galite pasiskaityti ČIA arba pasižiūrėti vaizdo įrašą:
https://youtu.be/U5oAZ1XVxkM
∙ TV turas per Lietuvą dėl referendumo: Žemaitijos pusiaukelėje Grafikas
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/tv_turas_per_lietuva_del_referendumo_zemaitijos_pusiaukeleje/ ,
Raginu nepasirašyti po šia iniciatyva.
Referendumui surinkti parašų kartelės sumažinimas iki 100 tūkst. parašų gręsia nemenku skaičiumi absurdiškų iniciatyvų. Kurios kainuos visiems piliečiams, nes referendumai finansuojami iš valstybės biudžeto.
Turime pasitikėti atstovaujamąja demokratija bei partine sistema. O jei yra trūkumų – tuomet siekti ją patobulinti. Pvz., kad partijos nuoseklaius laikytųsi rinkiminių programų ir t.t. Reikia domėtis, žinoti už ką balsuoji. Ir viskas bus gerai.
Ar tikrai visada viskas valstybei ir Tautai į sveikatą, ką „mūsų atstovai” Seime pridirba.? Ar išeis į sveikatą visi jų dar planuojami priimti įstatymai?.Ar jie tikrai tautai TARNAUJA?
Gali būti, kad keli jų priimti įstatymai iš tiesų pagerins dalies piliečių gyvenimą. Bet ar ne per didelę kainą sumokėsime už tą pagerinimą, jei jie už tai taranu pramuš skyles konstitucijoje, kad dar stalčiuose gulinčius projektus įstatymais paverstų? Jie tikrai atstovauja, bet ar mums?
Žemyna, jei išties manome, kad esame pilietiški žmones, turime ne “akišioti pagalius” demokratijai, o prisidėti prie jos tobulinimo.
VISIŠKAI SUTINKU, kad Seimas oi kaip toli nuo tobulos įstatimdavystės. Visos frakcijos/partijos pridaro pakankamai nesąmonių, kurias po to taiso ir t.t. O kiek dar įvairių korupcijos, nepotizmo, naudojimosi padėtimi ir t.t. atvejų. Tikrai nemanau, kad Seime “yra šventųjų”. Gal tik vienų politinių jėgų atstovai SANTYKINAI yra labiau problematiški, kiti – mažiau.
Tačiau tai nereiškia, kad turime kažkuo keisti PARTINĘ DEMOKRATIJĄ bei ATSTOVAUJAMĄJĄ DEMOKRATIJĄ.
Pirmuoju aspektu (partinė demokratija) – būtina partinė disciplina, įsipareigojimas laikytis partijos programos ir t.t. Nes priešingu atveju – jei būtų tik “asmenybių Seimas”, tai tos “asmenybės” visos panorėtų būti premjerais, na, mažiausiai – bent ministrais. Tai tas pats, kaip kad į Seimą būtų išrinkti 141 partijos atstovas – visi “nepriklausomi”, ambicingi, “įsipareigoję tik savo rinkėjui” ir t.t. Pamatytume tokią anarchiją ir tokį neveiknumą – koio dar neregėjome. O Vyriausybės taip ir nepavyktų suformuoti.
Antruoju aspektu (atstovaujamoji demokratija) – tai čia viskas susiję su mūsų pasitikėjimu tais, kuriuos renkame bei siekiu, kad jie ir tos partijos, kuras jie atstovauja, būtų verti to pasitikėjimo. Jei ant rankos yra votis, tai nebūtina nukirsti rankos. Pakanka tik pašalinti votį ir užgydyti žazdą. Tai išmintingiau – juk taip? Dabar ką reiškia teisioginė demokratija (įstatymai priimami Referendumu) – tai, kad visokie diletantai siūlys įvairiausius absurdus, sėkmingai surinks tą nedidelį skaičių parašų. Na, visiški absurdai bent jau Referendume negaus daugumos rinkėjų paramos. Tačiau, pvz, įvairūs nepagalvoti dalykai – tokie kaip atsisakymas statyti Visagino AE (beje, priimtas Referendumu) pastatys mums naujus Astravus. Tiesiog dauguma žmonių yra menkai politiškai išprusę, ne visuomet gali susieti priežastis su pasekmėmis ir t.t. Net ir mes, laikantys save išsilavinusiais, ne savo srityse taip pat esame diletantai. Tad ne visuomet ir mes galėtume adekvačiai įvertinti visas referendumų iniciatyvas. Tam ir yra Seimas – ne tik Seimo nariai, bet ir visas aparatas – paterėjai, ekspertai, komisijos ir t.t. Įstatymai nuodugniai aptariami komisijose, už juos (net ne kartą) balsuojama plenariniuose Seimo posėdžiuose. Tai visai kas kitą, nei gražbyliaujančių referendumų organizatorių lengvai visuomenės dagumą įtikinantys “argumentai”.
TODĖL, ŽEMYNA, IR ESU PRIEŠ PARAŠŲ REFERENDUMŲ INICIATYVAI SUMAŽINIMĄ. Būtų galima dar diskutuoti, jei siūlymas būtų adekvatus, maždaug proporcingas gyventojų skaičiaus sumažėjimui Lietuvoje. Pavyzdžiui, nuo 300 tūkst. iki 250 tūkst. Su tuo gal ir būtų galima sutikti, tačiau ne dar labiau.
TAD INICIATORIAI GERIAU PASIRŪPINTŲ KOKYBIŠKESNE PARTINE DEMOKRATIJA BEI SEIMO DARBO KOKYBE, O NE NIEKO GERO NEŽADANČIOMIS PAKANKAMAI RADIAKLIOMIS INICIATYVOMIS.
Ne, tikrai ne apsisprendimas (ne)balsuoti nustebino, o tamstos pagyros Seimui, kai jis tiek kartų nuvylė savo lengvapėdiškumu, neatsakingumu, arogantišku nesiskaitymu nei su Konstitucija, nei su piliečių nuomone, tarnavimu kam tik nori, bet ne Lietuvai, ne jos žmonėms.
Labai nustebino. Juk taip būna, kad kažkas nustebina?
Tai tiek, labos nakties.
Taip, Žemyna.
Netvirtinu, kad nėra neklystančių, tačiau dabartinės Šimonytės vadovaujamos Vyriausybės darbu aš tikrai esu labiau patenkintas, nei prieš tai buvusių Skvernelio ir Butkevičiaus vyriausybių.
Galėčiau lyginti nebent su A. Kubiliaus Vyriausybe. Bet pastaroji dirbo senokai, tad palyginti būtų sunku.
Nieko nuostabaus – esu aiškiai dešiniųjų pažiūrų liberalas. Tad ir mano pasirinkimas yra toks.
P.s., Jei šiandien vyktų Seimo rinkimai, tai aš balsuočiau lygiai taip pat, kaip ir 2020 m. Gal tik reitinguodamas sąrašą pasirinkčiau kiek kitus žmones (pvz., nebalsuočiau už Simoną Gentvilą, nes labai suabejojau jo liberaliomis pažiūromis – jis vis labiau panašus į tipinį kairuolišką žaliųjų politiką). Tai tik tokie neesminai skirtumai.
cia zmogus su minusiniu intelekto ir gebejimo stebeti bei vertinti laipsniu. Jau ir vaistai niekaipnebepades
Pagal ką vertinat? 🙂
Manęs tai nežeidžia – prie tokių “epitetų” esu pratęs 🙂 Kai žmogus neturi ką pasakyti, tačiau pritarti taip pat nenori – kas jam tuomet belieka? Tik išvadinti oponentus kv… 🙂
Šustauskui infarktas.
Taip, mačiau antraštę.
Linkiu jam sveikatos. Asmeniškai pažinoti neteko, bet visumoje tai žinomas visuomenės veikėjas.
Tad tepadeda jam Dievas.
Pasirasau.
17:25
Specialioji programa dėl privalomojo referendumo ,,Dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 9 ir 147 straipsnių pakeitimo“
Dar vis siautėja buduliai su referendumu?