Seimo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys Aurelijus Veryga pristatė Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma apibrėžti sutikimo skiepytis nuo užkrečiamosios, pandemiją sukėlusios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremali padėtis ir (ar) karantinas, išreiškimą.
Įstatymą siūloma įtvirtinti tokią asmens sutikimo formuluotę: „Laikoma, kad savanoriškai į sveikatos priežiūros įstaigą ar kitą skiepijimo vietą skiepytis nuo užkrečiamosios pandemiją sukėlusios ligos, dėl kurios yra paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija ir (ar) karantinas, atvykęs pacientas yra informuotas ir sutinka, kad jis būtų paskiepytas. Jei sveikatos priežiūros įstaiga arba asmenys, atsakingi už kitos sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus atitinkančios skiepijimo vietos įrengimą, yra užtikrinę, kad visa būtina informacija pacientui būtų suteikta (prieinama) jo buvimo ar lankymosi šioje įstaigoje arba kitoje sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus atitinkančioje skiepijimo vietoje metu, o šios įstaigos darbuotojai arba asmenys, dirbantys kitoje sveikatos apsaugos ministro nustatytus reikalavimus atitinkančioje skiepijimo vietoje, atsakytų į visus paciento klausimus, susijusius su šia informacija.“
„Panašus analogas yra su greitosios medicinos pagalbos paslaugų teikimu, kai yra laikoma, kad jeigu jau pacientas paskambino greitajai pagalbai ir ją išsikvietė, suprantame, kad jis nori, kad jam pagalba būtų suteikta ir sutinka, kad ji būtų suteikta, šiuo atveju yra lygiai toks pat principas siūlomas. Jeigu pacientas atvyko skiepytis, tai laikoma, kad jisai sutinka būti paskiepytu ir jam nereikėtų pildyti labai didelio kiekio dokumentų“, – sakė A. Veryga.
Pasak Seimo nario, siūlomi pakeitimai nepaneigia prievolės žmonėms pranešti apie galimus pašalinius poveikius, ar kitus reikalingus duomenis, jam prieinamoje matomoje vietoje.
Tokių domenų teikimo tvarką nustatytų sveikatos apsaugos ministras.