Spalio 7-8 d. Taline įvyko žaliųjų verslo idėjų konkurso „ClimateLaunchpad“ finalas. Didžiausias pasaulyje žaliųjų verslo idėjų konkursas, organizuojamas „Climate-KIC“ grupė, rengiamas siekiant atskleisti Europos žaliųjų technologijų (angl. cleantech) galimybes ir skatinti naujoves, susijusias su klimato kaita.
Daugiau nei 700 komandų iš visos Europos šiemet pristatė savo žaliąsias idėjas „ClimateLaunchpad“ konkursui.
Vėliau komandos dalyvavo įtemptoje 2 dienų trukmės mokymų stovykloje ir tardamiesi su patarėjais ruošėsi nacionaliniams finalams. Daugiausiai galimybių parodžiusios komandos išrinktos atstovauti savo šalį Europos finale, Taline (Estija).
87 stipriausios komandos iš 30 šalių Europos finale kovojo dėl piniginių prizų ir kvietimų dalyvauti Climate-KIC grupėje. Lietuvą atstovavo geriausiai nacionaliniame finale, vykusiame rugpjūčio 3 d. Vilniuje, pasirodžiusios komandos – „Batalyzer“ (Almantas Dulkys, Žilvinas Kulvinskis) ir „Black is the new green“ (Mindaugas Bulota).
„Batalyzer“ komanda pristatė pirmąjį išmanųjį baterijų analizatorių, padedantį patikrinti ir rūšiuoti naudotas baterijas pagal jų išsikrovimo lygmenį. Prijungtas prie išmaniojo telefono šis išradimas parodo ne tik procentinį energijos likutį, bet ir kokių prietaisų pilnaverčiam veikimui šios energijos pakaktų. Planuojama, jog produktas netrukus atsidurs „Kickstarter“ platformoje.
„Black is the new green“ sužavėjo žiūrovus ir komisijos narius savo idėja anglies pluoštą gaminti iš atsinaujinančių išteklių, celiuliozės ir lignino. Anglies pluoštas yra plačiai naudojamas pramonėje, tačiau šiuo metu gaminamas iš sintetinių žaliavų, darančių neigiamą įtaką klimatui. M. Bulotos pristatytas produktas pripažintas geriausia idėja „Tvarios gamybos sistemų“ kategorijoje. Idėja taip pat pateko tarp TOP-15 geriausių idėjų Europoje.
„ClimateLaunchpad“ konkursas šiemet surengtas jau trečią kartą, Lietuvos atstovai jame dalyvauja antrus metu iš eilės. Konkursą Lietuvoje koordinuoja ir veiklas vykdo Saulėtekio slėnio mokslo ir technologijų parkas.
Kasdienybėje nesuvokiamai trypčiojame vietoje. Jau seniausiai bent jau vaikų bei globos įstaigos galėjo būti apšviečiamos ir šildomos žemės, vėjo, šviesos gaminama energija.