Rugsėjo 10 d., 12 val. prie Lietuvos Respublikos Seimo vyks taiki Lietuvos dirbančiųjų protesto mitingas „Baudžiavai darbe – NE! Darbuotojų garantijų mažinimui – NE!“.
Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) sutelkti mitingo dalyviai pasisakys prieš Darbo kodekso liberalizavimą ir mėginimus įteisinti dirbantiesiems žalingas nuostatas, kurios paliestų visus be išimties dirbančiuosius.
Pasak profsąjungos atstovų siūlomas „lankstesnis“ Darbo kodeksas laisvesnius darbdavių ir darbuotojų santykius įtvirtintų darbuotojų nenaudai. Juo būtų įteisintas ir darbuotųjų atleidimas iš darbo įspėjus tik prieš 3 dienas, maksimalios darbo laiko savaitės ilginimas iki 60 val., socialinių garantijų mažinimas bei profsąjungų veiklos suvaržymas.
Mitinge dalyvaus Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) generalinė sekretorė Bernadeta Segol (Bernadette Segol), kuri prieš mitingą, 9 val., susitiks su Lietuvos Seimo pirmininke Loreta Graužiniene.
Prie protestuojančių Lietuvos dirbančiųjų iš Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių, Mažeikių, Radviliškio ir kitų miestų prisijungs ir Norvegijos, Vokietijos bei Latvijos profesinių sąjungų atstovai.
„ETUC domisi ir palaiko visų šalių nares. Solidarumą išreiškia ir kaimynai latviai bei lenkai, taip pat vokiečiai, norvegai ir kitos Europos Sąjungos šalių profesinės sąjungos“, – sako LPSK pirmininkas Artūras Černiauskas.
Be to, protesto akcijas prie Lietuvos ambasadų ketinama surengti Latvijoje ir Estijoje.
Planuojama, kad Vilniuje susirinks apie 2000 protesto dalyvių.
Profesinės sąjungos nepritaria šioms numatytoms naujojo Darbo kodekso nuostatoms:
1. Darbuotojo atleidimui, įspėjus prieš 3 dienas.
2. Darbo užmokesčio mažinimui.
3. Išeitinių išmokų ir įspėjimo terminų mažinimui.
4. Maksimalios darbo laiko savaitės ilginimui iki 60 valandų.
5. Terminuotų darbo sutarčių įvedimui nuolatinio pobūdžio darbui.
6. Atostogų už darbo stažą panaikinimui.
7. Darbo stažo pensijai gauti ilginimui penkeriais metais.
8. Darbuotojų, auginančių vaikus, garantijų mažinimui.
9. Profesinių sąjungų veiklos suvaržymui.
Laikas parinktas taip, kad tuos “Lietuvos dirbančiuosius” gali atstovauti tik vilniečiai arba Lietuvos nedirbantieji. 🙂
Ir kam čia taip užsidegė įvesti neaišku kieno sukurtą soc modelį? Kuom jis remiasi?
Atostogas už stažą norima panaikinti neva dėl jaunimo diskriminaicjos. Tačiau panaikindami atostogas už stažą diskriminuoja ilgiau dirbančius. Be to jokia čia diskriminacija. Eilinis prasimanymas.
Ir dar ką pastebėjau: norima permesti atleidimo išmokų išmokėjimą nuo darbdavio valstybei, t.y. panaudojo darbuotoją, išmetė ir išlaikykite jį kiti dirbantieji.