Šeštadienis, 31 sausio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra Istorija

Rugpjūčio 23-ąją Baltijos kelio minėjimas ir ANBO 100-mečio šventė

www.alkas.lt
2025-08-21 09:00:00
304
PERŽIŪROS
5
„Baltijos kelias“

„Baltijos kelias“ | V. Ščiavinskas, Lietuvos centrinio valstybinio archyvo nuotr.

Rugpjūčio 23-iąją, Klaipėdos Sąjūdžio parke vyks ypatinga šventė, skirta paminėti Baltijos kelio dieną – 1989 m. rugpjūčio 23-ąją įvykusį istorinį įvykį, kai milijonai Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonių, susikibę rankomis, sudarė gyvą grandinę nuo Vilniaus iki Talino.

Tai buvo taikus, bet galingas laisvės siekio ženklas, tapęs viso pasaulio dėmesį patraukusiu įrodymu, kad Baltijos tautos yra vieningos ir ryžtingos savo kelyje į nepriklausomybę.

Lietuvos aviacijos istorija

Kartu renginys skirtas pagerbti ir Lietuvos aviacijos istoriją – iškilią asmenybę Antaną Gustaitį, karininką, aviatorių ir konstruktorių, sukūrusį legendinius ANBO lėktuvus. Jo kūriniai tapo mūsų šalies technikos pasididžiavimu ir simboliu, įkvėpusiu ne vieną aviacijos mėgėją.

Minint šią dieną, klaipėdiečių bei miesto svečių lauks visą dieną truksianti programa: nuo šeimų popietės, pamokų ir įtraukiančių aviacijos atradimų iki įspūdingo dangaus šou bei koncertų su žinomais Lietuvos atlikėjais.

Baltijos kelias

„Baltijos kelias – tai gyvas vienybės simbolis, primenantis, kad tik būdami kartu galime pasiekti didžiausius tikslus. Šią dieną norime pakviesti žmones susiburti, prisiminti istoriją, pasidžiaugti laisve ir pakelti akis į dangų, kur skraidys legendiniai ANBO lėktuvai.

Sąjūdžio parkas, savo forma primenantis pakilimo taką, tam – ideali vieta,“ – sako renginio rengėjai. 15 val. pirmieji renginio akordai bus skirti šeimoms ir patiems mažiausiems šventės lankytojams.

„Mažojo aitvaro“ erdvėje vaikai galės pasinerti į kūrybinius užsiėmimus: gaminti draugystės apyrankes, piešti ir kurti „Baltijos kelio“ vėliavėles ar lankstyti spalvingus lėktuvėlius.

Šeimų erdvėje lauks ne tik meninės veiklos, bet ir judrios pramogos – sportinės estafetės, komandiniai žaidimai ir šimtus šypsenų sukeliantys gigantiški muilo burbulai.

Baltijos kelias
Baltijos kelias | Vikipedijos nuotr.

16 val. Sąjūdžio parkas virs tikra aviacijos laboratorija po atviru dangumi. Lankytojai turės galimybę ne tik pamatyti, bet ir iš arti apžiūrėti įvairius skraidymo aparatus bei jų modelius.

Tarp eksponatų – Šilutės Aviacinės Technikos Konstravimo ir Modeliavimo Klubo „Skrydis“ aviamodelių paroda. Klubas parodys FPV droną – specialų skraidymo įrenginį, leidžiantį pilotui matyti vaizdą iš drono perspektyvos esamu laiku, atliekant įspūdingus manevrus ore.

Norintieji galės išmėginti aviamodelių simuliatorių. Vienas ryškiausių parodos bruožų – sklandytuvas, be variklio galintis nuskristi šimtus kilometrų ir pasiekti 250 km/val. Sklandymo mokyklos instruktorius Linas Zubė pristatys sportinį vienvietį sklandytuvą Jantar Standart bei papasakos apie sklandymo sporto grožį ir galimybes išmokti pilotuoti sklandytuvus.

Nuo 17 val., jeigu oro sąlygos bus palankios, šventės žiūrovus džiugins įspūdingas reginys danguje. Parasparnių mėgėjų „Skraidyk pajūry“ pasirodymai, kurių metu bus atliekami įspūdingi manevrai ore, o Klaipėdos parašiutininkų klubo „Sky Dive“ nariai mėgins nusileisti tiesiai į parką, nešdami Lietuvos vėliavą.

Sąjūdžio parkas

Pasak rengėjų, Sąjūdžio parkas – išskirtinė vieta. Jis savo forma primena pakilimo taką, o infrastruktūra leidžia būtent čia surengti mažą, bet įspūdingą aviacijos šventę miesto gyventojams.

18 val. Sąjūdžio parke prasidės koncertinė programa. Šventei specialiai sukurta scena pati taps reginiu – jos konstrukcija primins lėktuvą, simboliškai įkūnijantį ANBO šimtmetį ir pakilimo į laisvę sumanymą. Vakaro pradžioje scenoje pasirodys Monika Moneli.

19 val. įvyks ypatinga akimirka – virš parko, saulėlydžio fone pakils Lietuvos akrobatinės grupės „ANBO“ pilotai Rolandas Paksas, Algimantas Žentelis ir Robertas Noreika, kurie atliks įspūdingą akrobatinę programą ore, įprasmindami Antano Gustaičio kūrybos genialumą ir Baltijos šalių vienybę.

Po šio reginio koncertą pratęs Justina ir Greta, jautrių balsų duetas, savo muzikoje derinantis lyriką ir šiuolaikinę popmuziką. Vėliau pasirodys galingo balso atlikėja Nombeko Augustė, užburianti džiazo, soulo ir bliuzo spalvomis.

Vakaro ritmą tęs Adomas Vyšniauskas – jaunosios kartos dainų kūrėjas ir atlikėjas, pelnęs publikos simpatijas savo autentiškomis dainomis. Šventę simboliškai vainikuos legendinė Klaipėdiečių grupė „Pikaso“.

Renginį ves talentingas Lietuvos teatro ir kino aktorius Sakalas Uždavinys.

Rugpjūčio 23-ąją Baltijos kelio minėjimas ir ANBO 100-mečio šventė
Rugpjūčio 23-ąją Baltijos kelio minėjimas ir ANBO 100-mečio šventė | zvejurumai.lt nuotr.

Visi renginiai nemokami

Šventės programa gali keistis dėl nepalankių oro sąlygų, todėl rengėjai kviečia sekti naujausias žinias interneto svetainėje www.zvejurumai.lt bei Žvejų rūmų „Facebook“ paskyroje.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Prisimename ANBO lėktuvų kūrėją brg. gen. Antaną Gustaitį
  2. Prieš 100 metų Antano Gustaičio ANBO-I pakilo į orą
  3. ANBO-I: nuo pirmojo skrydžio iki Lietuvos aviacijos šimtmečio
  4. Energetikos ir technikos muziejus pasipildys išskirtiniu ANBO-I lėktuvo modeliu
  5. 45 metai sukanka nuo Keturiasdešimt penkių pabaltijiečių memorandumo priėmimo
  6. DOBI lėktuvų kūrėjui Jurgiui Dobkevičiui – 125!
  7. Kaunas kviečia įamžinti Lietuvos aviacijos legendą – Antaną Gustaitį

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 5

  1. Rimgaudas says:
    5 mėnesiai ago

    Dalyvavau Baltijos laisvės kelyje. Juolab, kad “Skandinavijos, Estijos Latvijos ir Lietuvos žmones yra to pačio genetinio branduolio žmones,” – genetikas prof. dr. Vaidutis Kučinskas.

    Atsakyti
  2. ŽR: Atviras pokalbis says:
    5 mėnesiai ago

    Baltijos kelias: ar nepradėjome riedėti šunkeliais?
    – ziniuradijas.lt/laidos/atviras-pokalbis/baltijos-kelias-ar-nepradejome-riedeti-sunkeliais?video=1
    „1989 m. rugpjūčio 23-ąją įvykęs Baltijos kelias – vienas įspūdingiausių naujosios Lietuvos istorijos epizodų. Šią dieną lietuviai, latviai ir estai drauge susijungė į 600 km besitęsusią žmonių grandinę ir taip pademonstravo visam pasauliui, kad yra pasiruošę taikiai kovoti dėl nepriklausomybės.
    Kur mus atvedė Baltijos kelias? Kokiu greičiu judame pirmyn? Kaip keičiasi politika ir politikai?
    Laidoje dalyvauja Nepriklausomybės akto signatarai Aleksandras Abišala, Mečys Laurinkus ir Vytautas Plečkaitis.”

    Atsakyti
  3. P.Skutas says:
    5 mėnesiai ago

    Beje, “Kaunas”, kaip prisimenu, jau organizuojant Baltijos kelią “šunkialiavo”, kibdamasis rankomis kelyje nuo Kauno iki Ukmergės, o ne – nuo Ukmergės link Panevėžio, kur jam pagal planą buvo nustatyta stoti akcijos organizatorių. Tačiau tą “šunkeliavimą” pastebėjus iš lėktuvo ir Sąjūdžiui palaikant ryšį su Lietuvos radiju, akciją nuo sužlugdymo išgelbėjo jos koordinavime dalyvavęs sąjūdiškas Lietuvos radijas, pranešinėdamas apie akcijos vyksmą bei kviesdamas žmones vykti būtent į kelio dalį nuo Ukmergės iki Panevėžio.

    Atsakyti
  4. Algimantas Kasparavičius (OpTV) says:
    5 mėnesiai ago

    Landsbergizmo traukuliai: ar spėsime su Dovile į karą prieš Rusiją? PATS KASPARAVIČIUS – TIESIOGIAI:
    youtube.com/watch?v=inCz8z5l16I

    Atsakyti
  5. Esą, skubi žinia says:
    5 mėnesiai ago

    Срочный эфир! Путин вышел с заявлением по Украине. Трамп ошарашил. Главные новости 23.08 / LIVE
    – youtube.com/watch?v=eR_BigdI1Ps
    (BET: Su kairiajame viršutiniame kampe trumpam pasirodančia žyma „pakeistas arba sintetinis turinys”)

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Specialiųjų tyrimų tarnyba
Lietuvoje

Dėl galimos korupcijos pareikšti įtarimai žemės ūkio viceministrui

2026 01 30
Automobilis žiemą
Gamta ir žmogus

Savaitgalį – iki 32 laipsnių šalčio: 3 dalykai, kuriuos būtina patikrinti automobilyje

2026 01 30
Adventuras | alkas.lt A. Sartanavičiaus nuotr.
Gamta ir žmogus

„Adventur“ kviečia į keliones ir naujus išbandymus (nuotraukos)

2026 01 30
„Stintapūkis“
Gamta ir žmogus

„Stintapūkis“ savaitgalį kviečia į Neringą

2026 01 30
Specialiųjų tyrimų tarnyba
Lietuvoje

Pareikšti įtarimai Tauragės rajono merui

2026 01 30
Šilta žiema sutrukdė atlikti medžiojamųjų gyvūnų apskaitą pagal pėdsakus sniege
Gamta ir žmogus

Savaitgalį kviečiama atsisakyti medžioklių

2026 01 30
Pramonės gatvės viadukas
Lietuvoje

Bus atnaujintas Panevėžio Pramonės gatvės viadukas

2026 01 30
Klaipėda
Lietuvoje

Klaipėda stiprins seniūnaičių veiklą

2026 01 30

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Michailas Velleris apie S. Buškevičius. Putinui naudingi Lietuvos kvailiai
  • +++ apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Gabriel apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Klausimėlis: apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Dėl galimos korupcijos pareikšti įtarimai žemės ūkio viceministrui
  • Savaitgalį – iki 32 laipsnių šalčio: 3 dalykai, kuriuos būtina patikrinti automobilyje
  • „Adventur“ kviečia į keliones ir naujus išbandymus (nuotraukos)
  • „Stintapūkis“ savaitgalį kviečia į Neringą

Kiti Straipsniai

Specialiųjų tyrimų tarnyba

Dėl galimos korupcijos pareikšti įtarimai žemės ūkio viceministrui

2026 01 30
Automobilis žiemą

Savaitgalį – iki 32 laipsnių šalčio: 3 dalykai, kuriuos būtina patikrinti automobilyje

2026 01 30
Adventuras | alkas.lt A. Sartanavičiaus nuotr.

„Adventur“ kviečia į keliones ir naujus išbandymus (nuotraukos)

2026 01 30
„Stintapūkis“

„Stintapūkis“ savaitgalį kviečia į Neringą

2026 01 30
Specialiųjų tyrimų tarnyba

Pareikšti įtarimai Tauragės rajono merui

2026 01 30
Nusipelniusieji, kuriems siūloma skirti Vyriausybės kultūros ir meno premijas

Komisija atrinko siūlomus Vyriausybės kultūros ir meno premijų laimėtojus

2026 01 30
Kadras iš klipo „Visi keliai veda į Kauną“

Vienas miestas – daugybė skirtingų epochų: Kauno kino magija

2026 01 30
Vilniaus pilių ikonografijos paroda Plungėje | valdovurumai.lt nuotr.

Kunigaikščių Oginskių rūmuose Plungėje atidaryta Vilniaus pilių paroda

2026 01 30
Grafikės Elvyros Kairiūkštytės galerija Šiaulių rajono savivaldybės Vyatuto Vitkausko viešojoje bibliotekoje

Šiuolaikiški sprendimai – Šiaulių krašto šviesuoliams atminti

2026 01 30
Panemunės pilis

Investicijos į paveldo apsaugos kompetencijas ir sklaidą: 10 projektų, stiprinančių sektorių

2026 01 30

Skaitytojų nuomonės:

  • Michailas Velleris apie S. Buškevičius. Putinui naudingi Lietuvos kvailiai
  • +++ apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Gabriel apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Klausimėlis: apie Adomas Mickevičius apie „šiandieninę“ geopolitiką
  • Užmiršo? :( apie S. Buškevičius. Putinui naudingi Lietuvos kvailiai
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
„Miško meditacija“. Atlikėja Ieva Baublytė

Koncertai Sapiegų rūmuose: nuo garsinių bandymų iki meditacinės tylos

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai