Trečiadienis, 6 rugpjūčio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Naujienos Baltų žemėse

„Atrastoji Latvija“ kviečia iš naujo pažinti šalį

www.alkas.lt
2025-07-14 08:00:00
0
„Atrastoji Latvija“ kviečia iš naujo pažinti šalį

„Atrastoji Latvija“ kviečia iš naujo pažinti šalį | „Berta&Agency“ nuotr.

Latvijos Kultūros ministerija toliau tęsia turistines veiklas skatinančią žinių kampaniją „Atrastoji Latvija“. Jos metu, interneto svetainėje atrastalatvija.lv galima sužinoti apie naujas ir atnaujintas kultūros bei gamtos paveldo vertybes visuose Latvijos regionuose. Puslapyje taip pat gausu praktinių žinių apie šių vertybių lankymą bei apie ES investicijas į jas.

Jau nuo 2017 metų Latvijos Kultūros ministerijos pritrauktu Europos Sąjungos fondų bendruoju finansavimu Latvijos regionuose įrengtos ir atnaujintos 73 kultūros ir gamtos paveldo vertybės.

Tai įvairūs dvarai, pilys, bažnyčios, bokštai, parkai, muziejai, estrados, gamtos takai, taip pat sodai, tiltai, promenados, paplūdimiai ir kitos vietos.

„Latvija gali didžiuotis gausiu kultūros paveldu. Aštuoni kampanijos „Atrastoji Latvija“ kultūros paveldo keliai mus veda per visą Latviją ir pabrėžia kultūros svarbą šiandien ir platesnėje Europos kultūros erdvėje.

Džiaugiuosi, kad atnaujinant šias vertybes užtikrinamas kultūros paveldo vertybių išsaugojimas ateinančioms kartoms ir jų pasiekiamumas didesnei visuomenės daliai“, – teigia kultūros ministrė Agnesė Leisė (Agnese Lāce).

Kampanija „Atrastoji Latvija“ kviečia pažinti turtingą Latvijos kultūrą, istoriją ir gamtą per kiekvieną iš šių aštuonių paveldo kelių.

Ventspilio Pajūrio muziejaus po atviru dangumi daugiafunkcis pastatas
Ventspilio Pajūrio muziejaus po atviru dangumi daugiafunkcis pastatas | „Berta&Agency“ nuotr.

Baltijos kelias

Labai reikšmingas visoms Baltijos šalims. 1989 metų rugpjūčio 23 dienos vakarą keli šimtai tūkstančių lietuvių, latvių ir estų susikibo rankomis, kad parodytų visam pasauliui savo troškimą būti laisviems.

Tačiau Baltijos kelias mums atskleidžia daug daugiau – tai ir Latvijos vėliavos istorija bei 1919 metais Cėsių mūšiuose iškovota Latvijos laisvė. Baltijos kelio turistiniame maršrute galima apžiūrėti net 11 įvairių vertybių.

Tarp jų ir Araišių ežero pilies archeologinį parką bei keletą kitų pilių: Siguldos naująją ir Cėsių viduramžių pilis. Taip pat kelias bažnyčias ir kitas paveldo vertybes.

Rygos pilis Latvijos nacionalinio istorijos muziejaus namai
Rygos pilis Latvijos nacionalinio istorijos muziejaus namai | „Berta&Agency“ nuotr.

Laisvės kelias

Jis veda palei vakarinę Latvijos pakrantę. Į Laisvės kelio maršrutą įtraukti aštuonios kultūrinės ir istorinės vertybės, su kuriomis galima susipažinti gyvai, pradedant nuo Bernatų gamtos takų ir Paviluostos promenados iki įspūdingojo Liepojos istorinio centro paplūdimio.

Krustpilio pilis
Krustpilio pilis | „Berta&Agency“ nuotr.

Šviesos kelias

Nusidriekęs Vidžemėje. Jo ištakos randamos jau XIV amžiuje, vingiuoja pro vietas, kur kultūra, mokslas ir politika įgijo naują esminę reikšmę.

Čia buvo išversta Biblija ir įsteigtos pirmosios latvių mokyklos. Į Šviesos kelią įtrauktos septynios išskirtinės vertybės, lankytojai kviečiami apžiūrėti Smiltenės evangelikų liuteronų bažnyčią ir joje esantį altoriaus paveikslą „Kristaus prisikėlimas“, Alūksnės siaurojo geležinkelio stotį ir kitas vietas.

„Atrastoji Latvija“ kviečia iš naujo pažinti šalį
„Atrastoji Latvija“ kviečia iš naujo pažinti šalį | „Berta&Agency“ nuotr.

Dauguvos kelias

Jis simbolizuoja pagrindinį vandens kelią, jungusį tautas ir kultūras. Kaip prekybinis kelias Dauguva suklestėjo vikingų laikais, prekės šia upe buvo gabenamos iki pat Pirmojo pasaulinio karo.

Dauguvos kelyje išskiriamos penkios skirtingos vertybės, iš kurių ryškiausia yra Kuoknesės pilis – viena didžiausių ir reikšmingiausių viduramžių pilių Latvijos teritorijoje .

Jokūbo kelias

Pavadintas XVII a. Kuršo ir Žiemgalos kunigaikštystę valdžiusio kunigaikščio Jokūbo (Jėkabo) garbei. Jis plėtė gamybą ir taip išvystė laivų statybą, kad galėjo prekiauti arbata visame pasaulyje.

Dabartinis Jokūbo kelias prasideda Alsungoje, vingiuoja pro kunigaikščio Jokūbo gimtąją Kuldygą ir tęsiasi iki kunigaikštystės sostinės Jelgavos. Jis veda pro devynias įvairias vertybes.

Lyvių kelias

Ilgiausias iš visų aštuonių maršrutų, juo keliaujant galima susipažinti su 21 skirtinga vertybe. Lyvių sausumos kelias, einantis pajūriu, dar XVI amžiuje sujungė Ventspilį ir Salacgryvą.

Mūsų laikais keliaujant šiuo vienu keliu galima apžiūrėti kelių šimtų kilometrų skiriamas vertybes – pilkąją kopą Ventspilyje bei Salacgryvos Žvejų (Zvejnieku) parko estradą.

Maros kelias

Galimybė pažinti Latgalą. Daugiau kaip šešis šimtus metų skaičiuojantis kelias iš Ludzos į Daugpilį mus veda po Latgalą – Maros (Marijos) žemę, kur senoji latgalių mitologija pinasi su tvirtu katalikų tikėjimu ir šiuolaikinėmis vertybėmis.

Ludzos viduramžių pilies griuvėsiai ir jų raudono mūro sienos yra ne tik Ludzos vizitinė kortelė, bet ir viena vaizdingiausių vietų visoje Latvijoje. Taip pat verta apžiūrėti ir Preilių dvaro parką bei 150 hektarų plotą užimančią Daugpilio tvirtovę.

Rygos kelias

Kviečia susipažinti su istoriniu miesto centru. Tarp apžiūrimų vertybių yra ir viena įspūdingiausių Latvijos viduramžių pilių – Rygos pilis.

Joje šiuo metu reziduoja Latvijos Respublikos Prezidentas. Po atstatymo darbų prie Rygos kelio prisijungė ir Latvijos nacionalinis istorijos muziejus. Į maršrutą įtraukti ir du reikšmingos urbanistikos viešosios vertybės – Dailės teatro aikštė ir Šaulių (Strēlnieku) aikštė.

Apie žinių kampaniją „Atrastoji Latvija“

Latvijos Respublikos Kultūros ministerijos pritrauktu Europos Sąjungos fondų bendruoju finansavimu visoje Latvijoje atnaujintos 73 kultūros ir gamtos paveldo vertybės, su kuriais kviečiame susipažinti turistines veiklas skatinančios žinių kampanijos „Atrastoji Latvija“ metu.

Interneto svetainėje atrastalatvija.lv galima daugiau sužinoti apie atnaujintas ar naujas kultūros ar gamtos paveldo vertybes, investicijas į jas, gauti praktinių žinių apie vertybių lankymą.

Žinių apie kultūros ir gamtos paveldo kelius ir į juos įtrauktas vertybes galima rasti ir kampanijos Instagram paskyroje @AtrastaLatvija.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. „Vėtrungių kelias“ kviečia pažinti Lietuvos jūrinio ir pamario krašto kultūros paveldą
  2. Pažinti Lietuvos pilis ir dvarus pasiryžusių laukia įdomios patirtys
  3. Klaipėdos etnokultūros centras kviečia į tarptautinę kultūros paveldo šventę „Lauksnos“
  4. Pilies muziejus kviečia į pokalbį-diskusiją parodoje „Paveldas – mano, visuomenės, valstybės?“
  5. Lietuvos pilys ir dvarai kviečia apsilankyti
  6. Kviečia tapti ypatingo virtualaus kūrinio „Kodas Sodas“ dalimi
  7. Prasidėjusios Europos paveldo dienos kviečia į išskirtines pažintis su paveldu ir jo kūrėjais
  8. Lietuvos pilių ir dvarų asociacija kviečia į paveldą pažvelgti jo puoselėtojų akimis (video)
  9. Ženklinami valstybės saugomi gamtos paveldo objektai
  10. Pertvarkomas Kultūros paveldo centras 
  11. Europos paveldo dienos artėja! Skelbiama renginių dienotvarkė
  12. Atnaujintame žemėlapyje upaveldas.lt – Kauno modernizmo ženklai išeivijoje
  13. Išskirtiniai archeologų tyrimai: įrodyta, kad bronzos amžiaus Kukuliškių bendruomenė apdirbo gintarą
  14. Paveldo komisija priėmė svarbų sprendimą dėl kultūros paveldo
  15. UNESCO sesijoje Lietuva pristatė paveldo apsaugos pokyčius

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

„Via Baltica“ atnaujinimas
Lietuvoje

Rengiamasi „Via Baltica“ atnaujinimui nuo Kauno iki Latvijos

2025 08 06
Statybos Rūdninkų poligone
Lietuvoje

Sąjungininkų karių priėmimo infrastruktūrai – 30 mln. eurų

2025 08 06
Klaipėdos uostas
Lietuvoje

Klaipėdos uostas imasi didžiausio projekto istorijoje

2025 08 06
Panevėžio gėlynai
Gamta ir žmogus

Panevėžys pasipuošė tūkstančiais augalų

2025 08 06
Telefonas
Lietuvoje

Numatoma blokuoti kelis kartus daugiau sukčių skambučių

2025 08 06
Meškinio tiltas
Lietuvoje

Ruošiamasi ketvirtojo tilto per Nerį ir viaduko atnaujinimo darbams

2025 08 06
Minijos gatvė
Lietuvoje

Klaipėdoje gerinamos sąlygos dviratininkams ir pėstiesiems

2025 08 06
„Rail Baltica“ statybos
Lietuvoje

Pasirašytos naujos sutartys dėl „Rail Baltica“ bėgių tiesimo

2025 08 06

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • +++ apie Artėjant Žolinių šventei Klaipėdos pilies muziejuje – meninės virsmų interpretacijos
  • +++ apie Lietuva – pasaulio geografijos olimpiados čempionė: iškovoti keturi aukso medaliai
  • +++ apie R. Jankūnas. COVID vakcinų veiksmingumo praktikoje tyrimas – lengvatikiams
  • V V P I ukf 1976 apie R. Jankūnas. COVID vakcinų veiksmingumo praktikoje tyrimas – lengvatikiams

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Rengiamasi „Via Baltica“ atnaujinimui nuo Kauno iki Latvijos
  • Sąjungininkų karių priėmimo infrastruktūrai – 30 mln. eurų
  • Klaipėdos uostas imasi didžiausio projekto istorijoje
  • Panevėžys pasipuošė tūkstančiais augalų

Kiti Straipsniai

Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga

Daugiausia pavidalų Lietuvoje turintis žurnalas švenčia 800-ojo numerio sukaktį

2025 08 06
Artėjant Žolinių šventei Klaipėdos pilies muziejuje – meninės virsmų interpretacijos

Artėjant Žolinių šventei Klaipėdos pilies muziejuje – meninės virsmų interpretacijos

2025 08 06
Netrukus bus renkami sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai ir tradicinių amatų centras

Netrukus bus renkami sėkmingiausiai dirbantys tradiciniai amatininkai ir tradicinių amatų centras

2025 08 06
Įvyko Palūšės regata – saulės, vėjo ir burių šventė

Įvyko Palūšės regata – saulės, vėjo ir burių šventė

2025 08 06
Atidaryta retro biblioteka Ukmergės rajone fotomenininko sodyboje

Atidaryta retro biblioteka Ukmergės rajone fotomenininko sodyboje

2025 08 06
Elektra

Kokias elektros kainas žada rugpjūtis?

2025 08 05
A. Gelžinis. Apie laisvės kovų dalyvę Eleną Keraitytę-Terleckienę, minint jos gimimo 100-etį

A. Gelžinis. Apie laisvės kovų dalyvę Eleną Keraitytę-Terleckienę, minint jos gimimo 100-etį

2025 08 05
VDU Lietuvių kalbos mokymų dalyviai ir dėstytojai

Lietuvių kalba užsieniečiams: universitetai pasirengę padėti

2025 08 05
Dirbtinis protas |„Matton“ nuotr.

„Microsoft“ pradeda įgyvendinti naujus sumanymus, skirtus Europos kalbų ir kultūrinio tapatumo išsaugojimui

2025 08 05
Kregždžių kaimynystė. Ar galima ardyti lizdą?

Kregždžių kaimynystė. Ar galima ardyti lizdą?

2025 08 05

Skaitytojų nuomonės:

  • +++ apie Artėjant Žolinių šventei Klaipėdos pilies muziejuje – meninės virsmų interpretacijos
  • +++ apie Lietuva – pasaulio geografijos olimpiados čempionė: iškovoti keturi aukso medaliai
  • +++ apie R. Jankūnas. COVID vakcinų veiksmingumo praktikoje tyrimas – lengvatikiams
  • V V P I ukf 1976 apie R. Jankūnas. COVID vakcinų veiksmingumo praktikoje tyrimas – lengvatikiams
  • Rimgaudas apie B. Makauskas. Lenkas apie lietuvių Lietuvą
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Alergija

Alergijos vis labiau jaunėja ir dažnėja

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai