2025 m. birželį, palyginti su geguže, vartojimo prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,3 proc.
Daugiausia tam įtakos turėjo atostogų išvykų, apgyvendinimo paslaugų, keleivių vežimo oro transportu, vaisių kainų padidėjimas bei elektros energijos, kitų asmens priežiūros prietaisų, reikmenų ir priemonių, avalynės, cukraus uogienės, medaus, šokolado ir saldumynų, daržovių kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių kainos sumažėjo 0,1 proc., paslaugų kainos padidėjo 1,2 proc.Valstybės ir savivaldybių institucijų administruojamos vartojimo prekių ir paslaugų kainos beveik nepasikeitė, rinkos kainos padidėjo 0,3 proc.
Kainų augimas
2025 m. birželį, palyginti su geguže, poilsio ir kultūros prekių ir paslaugų kainos padidėjo 3,2 proc. Daugiausia padidėjo sporto ir poilsio įrangos bei reikmenų nuomojimo paslaugų (8,7 proc.), gaminių gyvūnams augintiniams (6,7 proc.), muziejų paslaugų (3,9 proc.), atostogų išvykų (3,5 proc.), gidų (2,6 proc.). Paplūdimio įranga atpigo 6,7 proc., piešimo ir dažymo medžiagos – 4 proc., įranga sportui, stovyklavimui ir poilsiui lauke – 2,1 proc., gėlės – 1,6 proc.
Transporto prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,6 proc. Pokytį lėmė keleivių vežimo oro transportu (10 proc.), keleivių vežimo jūra paslaugų (6,5 proc.), dyzelinių degalų (2,6 proc.), benzino (1,1 proc.) kainų padidėjimas. Suskystintų automobilinių dujų kainos sumažėjo 5,9 proc., asmeninių transporto priemonių pagalbinių reikmenų – 1,4 proc.
Sveikatos priežiūros prekių ir paslaugų kainos padidėjo 0,8 proc. Sanatorijų paslaugos pabrango 2,7 proc., farmacijos gaminiai 0,9 proc., kiti medicinos gaminiai 0,1 proc.
Įvairių prekių ir paslaugų grupės kainų pokytį (kainos sumažėjo 1,1 proc.) nulėmė asmens higienos reikmenų (6,7 proc.), kosmetikos priemonių (6,4 proc.), kelioninių reikmenų (1,6 proc.), kūdikiams skirtų reikmenų (1,5 proc.) kainų sumažėjimas bei būsto draudimo (6,1 proc.), juvelyrinių dirbinių (1,8 proc.) kainų padidėjimas.
Maisto gaminių ir nealkoholinių gėrimų kainos padidėjo 0,1 proc. Labiausiai pabrango mėsos konservai, kakava ir šokolado milteliai, jautiena ir veršiena, kūdikių maistas, vaisių ir daržovių sultys, bet atpigo ledai, riešutai, užšaldytos jūros gėrybės, šviežios ar atšaldytos jūros gėrybės, šokoladas ir desertai kakavos pagrindu. Taip pat kito kai kurių šviežių daržovių ir vaisių kainos: daugiausia padidėjo saldžiųjų paprikų, svogūnų, obuolių, brokolių, burokėlių, bet sumažėjo baltagūžių kopūstų, trumpavaisių agurkų, gūžinių salotų, ankstyvųjų bulvių, mangų kainos.
Birželio infliacija
2025 m. birželio metinė (2025 m. birželį, palyginti su 2024 m. birželiu) infliacija sudarė 3,7 proc. Metinei infliacijai daugiausia įtakos turėjo pieno ir jo gaminių, sūrio ir kiaušinių, restoranų, kavinių ir panašių įstaigų viešojo maitinimo paslaugų, tabako gaminių, asmeninių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugų, alaus, farmacijos gaminių, spirituotų gėrimų, dujų, duonos ir grūdų produktų kainų padidėjimas bei elektros energijos, automobilių, degalų ir tepalų kainų sumažėjimas.
Vartojimo prekių kainos per metus padidėjo 2,7 proc., paslaugų kainos – 5,9 proc.