Birželio 27 d. 18.30 val. Lietuvos nacionalinis operos ir baleto teatras kviečia į choreografinių kompozicijų vakarą „Kūrybinis impulsas. Čiurlionio keliais“. Tai – baleto bendruomenės įnašas į Mikalojaus Konstantino Čiurlionio asmenybės ir jo kūrybinio palikimo apmąstymą universalia šokio kalba.
Rūpindamasis Lietuvos baleto ateitimi, dar 2012 m. LNOBT sumanė „Kūrybinio impulso“ projektą, leidžiantį baleto artistams drąsiai atlikti bandymus ir patiems tapti spektaklių kūrėjais bei rengėjais. Per daugiau kaip dešimtmetį šis kūrybinis bandymas virto teatro baleto trupės tapatybės dalimi.
Dvyliktasis „Kūrybinio impulso“ pasirodymų vakaras, kurį išvysime jau netrukus, skiriamas M. K. Čiurlionio metams ir pirmą kartą pasižymi kryptinga sumanymo gija – genialaus lietuvių menininko asmenybės ir jo kūrybinio palikimo reikšmės įprasminimu.
Apie Čiurlionį – įvairių tautų šokėjų akimis
Baleto bendruomenė pasižymi tarptautiškumu, tad ir būsimojo pasirodymo choreografais tapo šokėjai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Ispanijos, Italijos, Švedijos bei Ukrainos. Taigi „Kūrybinis impulsas. Čiurlionio keliais“ apibrėžia M. K. Čiurlionio meninį palikimą ir tarptautiniu mastu.
Renginio choreografais, interpretuodami M. K. Čiurlionio kūrybos temas, šįmet pasiryžo tapti LNOBT baleto trupės artistai Vakarė Radvilaitė, Imogen Holly Moss, Miryam Roca Cruz, Jonas Kertenis, Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto solistės Daria Verovka ir Aurora Ruvoletto, Vokietijoje gyvenanti lietuvių šokio menininkė Dorėja Atkočiūnas, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus moksleiviai Rokas Rolskis ir Austėja Kabašinskaitė, Kostas Grudzinskas ir Agota Korytė, o taip pat Johno Cranco baleto mokyklą Štutgarte šįmet baigusi Akvilė Šulčaitė kartu su Štutgarto baleto solistu Emanueliu Babičiu (Emanuele Babici).
Tarp kompozicijų atlikėjų – tokie LNOBT žiūrovams puikiai pažįstami šokėjai, kaip Gabrielė Marčiukaitytė, Marinė Pontarlierė (Marine Pontarlier), Voisechas (Voicech) Žuromskas, Edvinas Jakonis, Aistis Kavaliauskas, Andrėjus Kanis (Andrea Canei), Viktoras Kofis (Victor Coffy), Lorensas Epifanis (Lorenzo Epifani), Imanolas Sastris (Imanol Sastre) ir kt.
Skatina jaunimo kūrybinius sumanymus
Vienus choreografinių miniatiūrų autorius įkvėpė M. K. Čiurlionio nutapyti paveikslai, kitus – jo muzikos kūriniai, eilėraščiai ar netgi išlikę kūrėjo laiškai, skirti mylimai žmonai Sofijai Kymantaitei. Svarbiausia, kad visi „Kūrybinio impulso. Čiurlionio keliais“ autoriai turėjo galimybę atsigręžti į genialaus kūrėjo asmenybę ir įvertinti ją jauno šiuolaikinio žmogaus akimis.
Jau papročiu tapo Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos moksleivių dalyvavimas „Kūrybinio impulso“ vakaruose. Tai skatina šios talentų kalvės ir LNOBT bendradarbiavimą ugdant naują kūrybingų šokio menininkų kartą, be kurios šįmet 100-mečio sukaktį pasitinkantis Lietuvos baletas neturėtų užtikrintos ateities.