Pirmąją balandžio savaitę Kuršių mariose vėl plūdurais nužymėta valstybės sienos apsaugos zona (VSAZ). Taip artėjančiam vasaros laikui rengiasi VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės pareigūnai, mariose saugantys valstybės sieną su Rusija.
Kaip ir kiekvieną pavasarį, prasidėjus navigacijos laikui, į Kuršių marias netoli sienos su Rusija buvo nuleistas 31 raudonos spalvos plūduras. Jie mariose žymi poros šimtų metrų pločio VSAZ, kuri yra prie pat Lietuvos ir Rusijos valstybių sienos linijos. O ten patekti gali tik įrašytieji į VSAT sudaromą asmenų, turinčių teisę būti valstybės sienos apsaugos zonoje, pasienio juostoje, pasienio vandenyse, kurių vandenimis arba krantais eina išorės siena, sąrašą.
Plūdurą sudaro dvi cilindro formos figūros, pagamintos iš ultravioletiniams spinduliams atsparaus polietileno, su nerūdijančio plieno ar galvanizuoto metalo dalimis. Viršvandeninėje jo dalyje įrengtos metalinės plokštelės (radaro atsakikliai), kurias fiksuoja laivo radarai. Nuolatinėje vietoje plūdurus išlaiko inkarai.
Šie plūdurai – kartu ir įspėjamieji ženklai pramogautojams bei žvejams Kuršių mariose būti atidiems, vengti neteisėtai patekti į VSAZ ar neteisėtai kirsti sieną su Rusija.
Pasieniečiai įspėja, kad Kuršių mariose taip pat yra nustatytas pasienio ruožas, kuris nėra pažymėtas. Jis prasideda apie 1 300 metrų iki valstybės sienos ribos su Rusija. Įplaukimas į pasienio ruožą ir buvimas jame galimas tiktai iš anksto pranešus VSAT ir gavus leidimą. Pasieniečiai primena, kad pasienio ruože privaloma turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.
Parengė VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės viešųjų ryšių vyresnioji žinovė Aistė Žalnieraitienė