Ažagų-Eimuliškio kautynės vienos didžiausių Lietuvos partizanų kautynių (mūšių) prieš sovietinių okupantų dalinius.
Apie 350 partizanų (Broniaus Giedriko-Švelnio, Felikso Čižo-Aušros, Antano Petrausko, Igno Gasčiūno-Artojo ir kt. būrių) Eimuliškio miške, Pušaloto vlsč., dab. Panevėžio sen., Panevėžio r., įsirengė tris laikinas stovyklas.
1945 03 27 rytą šias stovyklas Ažagų-Eimuliškio miške apsupę puolė sovietinių okupantų NKVD vidaus kariuomenės 261 šaulių pulko batalionai ir specialus dalinys. Iš viso apie 800 kareivių, čekistų. Priešai panaudojo ir tanketes.
Pirmiausia užpulta vadinta Dragonių stovykla. Dragonių stovyklai pagelbėti atskubėjo gretimai stovyklavę būriai. Kautynės prasidėjo 7 val. ryte ir kautasi visą dieną. Vakare, prisidengdami tamsa, miškais partizanai sugebėjo prasiveržti Pakruojo kryptimi.
Kautynėse žuvo apie 75-is 3-iosios Šiaurės LLA-Panevėžio apygardos (nuo 1945 m.vasaros – Vyčio) Žaliosios rinktinės Aušros ir kitų būrių partizanų. Ažagų miško pakraštyje kautynėms pažymėti pastatytas tipinis Vyčio kryžiaus paminklas.
Partizanų palaikus giminaičiai išvežiojo iš miško ir palaidojo įvairiose dabartinių Panevėžio, Pakruojo ir Pasvalio r. kaimų (Jakūbonių, Spirakių ir kt.) kapinėse.
Prižiūrint stribams, gretimo Dragonių kaimo kapinėse iškastos dvi tranšėjos ir jose atvežus suguldyti miške likusių apie 30-ties žuvusių partizanų kūnai.