Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiais metais ugniagesiai gelbėtojai iš vandens telkinių ištraukė 12 skenduolių.
Ugniagesiai gelbėtojai įspėja, kad sušilus orams vandens telkinius dengęs ledas sparčiai tirpsta ir tampa nesaugus. Deja, žvejai ir gyventojai, lipdami ant tokio ledo, rizikuoja savo gyvybe.
Ugniagesiai gelbėtojai primena, kad pavieniams žmonėms eiti ledu saugu tik šviesiuoju paros metu, kai ledo storis yra didesnis kaip 7 cm, grupei žmonių – ne mažesnis kaip 12 cm. O netikėtai įlūžus labai svarbu nepasiduoti panikai. Žvejams patariama einant ant ledo dėvėti gelbėjimo liemenę arba neskęstančią striukę.
Kaip tokiu atveju išsigelbėti
Nesistengti karštligiškai kabintis už ledo krašto, atsargiai, nedarant jokių staigių judesių, ropštis iš eketės į tą pusę, iš kurios atėjote, ant ledo reikia užslinkti plačiai išskėtus rankas, kad padidėtų atramos plotas (stengtis, kiek įmanoma, toliau krūtine užšliuožti ant ledo, o po to atsargiai užkelti vieną paskui kitą kojas). Beje, jei eketė siaura, išlipti iš eketės galima vartantis nuo nugaros ant pilvo.
O jei ledas plonas ir, bandant išlipti iš eketės, lūžta, reikia jį laužyti tol, kol prieisite iki storesnio jo sluoksnio. Verta įsidėmėti, kad jokiu būdu nereikėtų bandyti iš karto stotis ant kojų – tai padaryti galima tik pasiekus krantą.
Būtina žinoti, kiekviena Savivaldybės taryba yra pasitvirtinusi „Saugaus elgesio paviršinių vandens telkinių vandenyje ir ant paviršinių vandens telkinių ledo taisykles“, kuriomis apibrėžia saugaus elgesio ant vandens telkinių ledo reikalavimus. Už šių reikalavimų nesilaikymą gali būti skiriama bauda nuo šešiolikos iki šešiasdešimt eurų.
Parengta pagal PAGD pranešimą