Vasario 8 d. 15 val. Plungės kultūros centras penktą kartą rengia liaudiškų šokių varžytuves „Šoktinis 2025“.
Šiemet varžytuvėse dalyvaus
Utenos kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Vieversa“, Šiaulių Jovaro progimnazijos ir Didždvario gimnazijos vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansamblis „Šėltinis“, Joniškio Mato Slančiausko progimnazijos ir „Aušros“ gimnazijos šokių studija „Kibirkštėlė“, Panevėžio kultūros centro vaikų ir jaunimo šokių ansamblis „Grandinėlė“.
Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijos liaudiškų šokių kolektyvas „Liuoksinis“, Vilkaviškio kultūros centro liaudiškų šokių studija „Vyželė“ ir Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo liaudiškų šokių ansamblis „Žirginėliai“.
Kolektyvai varžytuvių metu pristatys laisvai pasirinktą iki 15 minučių trukmės programą.
Varžytuvių dalyviai bus vertinami pagal kolektyvo atstovaujamo regiono pasirinktos programos meninį lygį, repertuarą, sceninę kultūrą, kūrybiškumą, techniškumą ir tarpusavio ryšį.
Iš visų dalyvaujančiųjų vertinimo komisija išrinks I, II, III vietų laimėtojus, laimėtojus ir skirs nominacijas. Varžytuvių nugalėtojai bus apdovanojami specialiais šio konkurso diplomais ir prizais.
Varžytuvių dalyvius vertins itin profesionali ir puikiai Lietuvoje žinoma komisija
2024 m. Dainų šventės Ansamblių vakaro „Gyvybės medis“ meno vadovė, režisierė ir vyriausia baletmeisterė, Vilniaus Senojo teatro choreografė Leokadija Dabužinskaitė, Prof. dr. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto šokio katedros vedėjas, 2024 metų Dainų šventės Šokių dienos „Amžių tiltais“ meno vadovas ir vyriausias baletmeisteris Vidmantas Mačiulskis.
Taip pat 2026 metų Moksleivių dainų šventės Ansamblių vakaro meno vadovas, Vilniaus liaudies šokių ansamblio „Vilniaus Pynimėlis“ vadovas Edgaras Suprunas, Lietuvos Nacionalinio kultūros centro mėgėjų meno skyriaus vedėja Jolanta Kisielytė-Sadauskienė ir Plungės rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyriaus vedėja Vida Saukalienė.
Tai bus ypatingas reginys, kuriame išvysime skirtingus tautinius drabužius, matysime šokių judesiais perteiktus regionų savitumus, pajausime liaudies šokių charakteringumą ir galėsime pasidžiaugti daugiau nei 350 vaikų ir jaunimo mylinčių ir puoselėjančių liaudies šokį.