Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Valstybinė kalbos inspekcija rengia smagiu papročiu tapusias septynioliktas Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų varžytuves.
Bendrovės pavadinimas vartojamas dokumentuose, iškabose, reklamoje, viešuosiuose užrašuose, prekių aprašuose, etiketėse, todėl labai svarbu, kad jis būtų suprantamas, taisyklingas, pageidautina ‒ nesunkiai ištariamas ir įsimenamas.
Pradedantieji verslą dažnai nuogąstauja, kad jų pavadinimo nesupras užsieniečiai, bet pamiršta, kad didžioji dalis būsimų pirkėjų ir paslaugų užsakovų gyvena čia pat, mūsų krašte, jiems įmonių vardai svetima kalba dažnai būna nesuprantami.
Tik sėkmingai dirbdama įmonė gali pasiekti puikius rezultatus, o gražus lietuviškas pavadinimas garsina pačią bendrovę ir Lietuvą.
Inspekcijos sudaryta komisija atsisakė klubų, centrų, bendruomenių, draugijų, atstovybių, asociacijų, federacijų, sąjungų, bendrijų, viešųjų įstaigų pavadinimų, rinko iš daugiau kaip 14 tūkstančių mažųjų bendrijų ir uždarųjų akcinių bendrovių pavadinimų.
Į sąrašą nepateko tie, kurie pažeidžia bendrinės kalbos normas, sudaryti su nelietuviškais, dirbtiniais žodžiais, skaičiais, vietovardžiais ar asmenvardžiais. Tarp nugalėtojų nėra įmonių, apie kurių veiklą nepavyko rasti reikiamų žinių.
Išrinkti įmonių pavadinimai
„Dangolakis“, bepiločių orlaivių gamyba;
„Langočius“, langų, durų gamyba, įrengimas;
„Lengvai lengvai“, prekyba lino gaminiais;
„Kanda žandą“, padažų gamyba;
„Kreiva lentyna“, 3D spausdinimas;
„Mažasis nuotykis“, meno mokymo įstaiga;
„Mes jau čia“, perkraustymo paslaugos;
„Molis marguolis“, keramikos užsiėmimai;
„Noksta“, reklamos paslaugos;
„Pabirusios raidelės“, skaitymo mokymo studija;
„Pasakų takas“, ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymas;
„Prakalbink akmenį“, gaminiai iš akmens;
„Raktulis“, avarinis atrakinimas;
„Ryškus pasaulis“, optikos salonas;
„Saldžių sapnų“, prekės miegui;
„Smėlis batuose“, kavinė;
„Stintapūkis“, pramoginė žvejyba;
„Švenčių karuselė“, renginių rengimas;
„Tapti vėju“, globa ir priežiūra;
„Trepsius“, gyvūnų SPA.
Septynios iš šių įmonių ‒ „Molis marguolis“, „Kanda žandą“, „Kreiva lentyna“, „Mažasis nuotykis“, „Mes jau čia“, „Pasakų takas“, „Saldžių sapnų“ ‒ iš Vilniaus, keturios ‒ „Dangolakis“, „Lengvai lengvai“, „Noksta“, „Ryškus pasaulis“ ‒ iš Kauno.
Likusios iš skirtingų miestų ir rajonų
„Pabirusios raidelės“ iš Klaipėdos, „Prakalbink akmenį“ iš Klaipėdos r., „Raktulis“ iš Marijampolės, „Smėlis batuose“ iš Nidos, „Stintapūkis“ iš Neringos, „Langočius“ iš Palangos, „Švenčių karuselė“ iš Utenos, „Tapti vėju“ iš Šiaulių r. ir „Trepsius“ iš Mažeikių.
Laimėtojai bus apdovanoti vasario 20 dieną 14 valandą Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.