Baigiantis metams E-kinas nusprendė apžvelgti praėjusįjį laikotarpį. Kviečiama drauge prisiminti, ką prasmingo pavyko nuveikti.
Nors E-kine jau ne pirmus metus buvo dalijomasi LCVA saugomu kinu, šie metai pradėti su svarbia žinia: svetainėje atsirado ir fotografijos archyvas. Bene svarbiausias rodiklis, labiausiai dominantis lankytojus, yra internete pasiekiamų fotografijų kiekis.
Buvo pradėta su 100 000. Kiekvieną dieną kuriant naujus įrašus, metai užbaigiami pagerinus rezultatą iki 176 tūkstančių. Šis skaičius talpina fotografijas iš Lietuvos ir viso pasaulio, nuo XIX a. II p. iki šiandienos, nuo stiklo negatyvo iki skaitmenos, politikos ir valstybingumo bei kasdienybės ir sociokultūros istorijos temų. Buvo sulaukta 23 perdavėjų, suteikusių mums fotografijų rinkinius.
Norima padėkoti tiek Lietuvos savivaldybėms, tiek privatiems asmenims, pasidalinusiems savo kūriniais ir prisidėjusiems prie bendro audiovizualinio paveldo archyvo.
Kalbant apie kiną, šiemet Archyvo kino dokumentų rinkinys reikšmingai pasipildė naujais filmais – gauta daugiau nei 1500 kino juostų, kurios palaipsniui tvarkomos, skaitmeninamos, aprašomos ir viešinamos E-kine. Saugojimui perduota 34 2021–2024 m. sukurtų nacionalinių filmų originali medžiaga.
Šiuo metu portale galima laisvai pažiūrėti beveik 5000 filmų, o gavus autorių turtinių teisių turėtojų leidimą – dar tiek pat papildomai. Dėkojama visiems kino perdavėjams, jų giminaičiams ar pažįstamiems, kurie suteikia kontaktus, skiria laiką ir pastangas, kad kino paveldas pasiektų Archyvą.
Be viso to, šiemet buvo parengta 15 virtualių fotopasakojimų ir 3 kino parodos, kur kviečiama laiku nusikelti į praeitį, pažvelgti į ją pro tuometinių fotografų ir operatorių objektyvus ir įsijausti į pasakojimą taip, tarsi gyvenus kartu su užfiksuotais žmonėmis ir įvykiais. Pristatomos 8 skolinamos parodos, kuriomis galima papuošti savo įstaigos sienas, koridorius ir erdves. Tereikia išsirinkti norimą ir užsisakyti.
Per 2024-uosius E-kino komanda tobulinosi ir dalyvavo mokymuose tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, atstovavo ir pristatė E-kiną ne tik Lietuvos Knygų mugėje, Socialinio recepto projekte, bet ir tarptautinėse konferencijose, renginiuose, virtualioje erdvėje. Per metus sulaukėme virš 300 tūkst. svetainės peržiūrų.
Visgi E-kine matomas rezultatas nėra vien rengėjų nuopelnas. Dažnai sulaukiama pagalbos iš E-kino portalo lankytojų, kurie dalinasi turimomis žiniomis ir padeda kurti fotografijų bei kino aprašymus.
Tokių bendradarbių šiais metais sulaukta daugiau nei 40. Bendro darbo rezultatas puikus – drauge papildyta, pataisyta daugiau nei 400 fotografijų ir filmų įrašų. Rengėjai taria: Ačiū!
Taip pat jie dėkingi daugiau nei 500 lankytojų, kurie naudojosi jų paslaugomis, užsisakydami fotografijų ir kino paieškas, kopijas ir leidimus naudotis medžiaga. Jeigu turite pasiūlymų, kaip pagerinti patirtį naudojantis E-kinas paslaugomis, visuomet esate kviečiami išsakyti savo nuomonę.
E-kinas džiaugiasi galėdami pasidalinti žinia, kad jau kitąmet portalas pasipildys ir garso įrašų archyvu, kuris leis susipažinti su Kauno radiofono įrašais, lietuvių išeivijos radijo laidomis, diskusijomis ir pokalbiais, politiniais susitikimais bei paskaitomis.
Šis papildymas suteiks galimybę klausytis autentiškų įrašų, atskleidžiančių Lietuvos radijo istoriją, kultūros ir visuomenės gyvenimą įvairiais laikotarpiais.
Dėkojama, kad esate E-kino bendruomenės dalimi ir kuriate kartu su rengėjais. Tikima, kad valstybės saugomas audiovizualinis paveldas turi būti pasiekiamas ir atviras kiekvienam. Ateinantys metai žada dar daugiau malonių iššūkių, tad kviečiama likti su E-kinu.