Sugedusi elektronika dažnai kelia nemažai rūpesčių. Žmonėms kyla įvairių klausimų, pavyzdžiui, kaip tinkamai atsikratyti neveikiančiais įrenginiais? Daugelis jau žino, kad tokių atliekų negalima paprasčiausiai išmesti į įprastus konteinerius. Laimei, net sugedę elektroniniai prietaisai turi medžiagų, kurias įmanoma perdirbti ir panaudoti dar kartą. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime, kodėl sugedusios elektronikos negalima išmesti į buitinių atliekų konteinerius. Taip pat atsakysime į esminį klausimą – ką tuomet daryti su neveikiančiais įrenginiais?
Kodėl sugedusios elektronikos negalima išmesti?
Sugedusių elektronikos prietaisų negalima mesti į buitinių atliekų konteinerius, nes juose esančios medžiagos gali pakenkti aplinkai ir žmonių sveikatai. Ką tuomet daryti? Čia pasitarnauja elektronikos supirkimas. Tai tinkamas būdas atsikratyti neveikiančiais prietaisais, kuris prisidės prie aplinkos apsaugos.
Daugelis elektroninių prietaisų yra sudaryti iš vertingų medžiagų, pvz., vario, sidabro ir pan. Supirkimas ir perdirbimas leidžia sumažinti poreikį išgauti naujus gamtos išteklius. Tai prisideda prie tvarumo. Kita vertus, svarbu paminėti, kad elektronikos atliekos sudaro nemažą dalį sąvartynuose atsiduriančių šiukšlių. Tinkamas tokių prietaisų perdirbimas padeda sumažinti bendrą atliekų kiekį.
Kokia elektronika yra superkama?
Tai priklauso nuo konkrečios įmonės. Dažniausiai superkama:
- Įvairi buitinė technika, pvz., skalbimo mašinos, viryklės ir pan.;
- Temperatūros keitimo įranga, pvz., šaldytuvai, šaldikliai;
- Baterijos ir akumuliatoriai.
Daugelis įmonių taip pat priima dalimis išardytus įrenginius. Visgi geriausia susisiekti su pasirinkta supirktuve ir paklausti.
Nuo ko priklauso elektronikos supirkimo kainos?
Elektronikos supirkimo įkainiai gali skirtis, priklausomai nuo pasirinktos įmonės. Dažniausiai atsižvelgiama į metalų biržoje vyraujančias kainas. Kita vertus, galutinė suma taip pat priklauso nuo elektronikos rūšies ir svorio.
Ką dar reikėtų žinoti apie elektronikos prietaisų supirkimą?
- Atnešus elektronikos prietaisą, kartu su savimi reikia turėti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą;
- Kai kurios įmonės siūlo atliekų išvežimo paslaugą, jeigu turite didelį elektronikos kiekį;
- Pinigus už elektronikos prietaisus dažniausiai gaunate iš karto;
- Sugedusią elektroniką įmonės superka tiek iš fizinių, tiek iš juridinių asmenų;
- Prietaisus, kuriuose yra Jūsų asmeninių duomenų, taip pat galima priduoti supirkimui. Tačiau rekomenduojama pasirūpinti svarbiausios informacijos pašalinimu. Kaip tai padaryti? Prieš priduodant nereikalingą elektroniką, galima atlikti gamyklinių nustatymų atkūrimą, kuris ištrins įrenginyje esančią informaciją. Kita vertus, jeigu įmanoma, taip pat galite pašalinti kietuosius diskus, atminties korteles ir pan.;
- Dažniausiai supirktuvės priima tiek veikiančius, tiek neveikiančius elektronikos prietaisus.