Seimas pirmajame posėdyje Seimo Pirmininku nutarė išrinkti Saulių Skvernelį.
Slapto balsavimo rezultatai: išdalinta biuletenių – 137, rasta negaliojančių – 1. Už Sauliaus Skvernelio paskyrimą Seimo Pirmininku balsavo 107 parlamentarai, prieš – 19, susilaikė – 10.
Seimo Pirmininku S. Skvernelis paskirtas ketverių metų kadencijai.
Prieš balsavimą S. Svernelis teigė, kad nors per gyvenimą sukaupė nemažai vadovavimo patirties skirtingoms komandoms ir institucijoms, bet šios pareigos – Seimo Pirmininko – nuo visų ankstesnių skiriasi viena esmine savybe.
„Anksčiau aš vadovavau, o šį kartą, jeigu bus tokia jūsų valia, turėsiu galimybę atstovauti. Matau Seimo Pirmininką ne kaip Seimo vadovą, o atstovą, kuris girdi kiekvieną iš jūsų, ir savo darbe vadovaujasi bendryste, o ne asmeniškumais“, – kalbėjo politikas. Jo tvirtinimu, Seimo Pirmininkas nėra nei Seimo viršininkas, nei aukštesnis už kitus Seimo kolegas pareigūnas, jis nėra vadovas, negali pasakyti Seimo nariui, kaip jis turėtų elgtis.
Politikas teigė, kad per daugelį metų besikeičiančios Seimo kadencijos ir Seimo narių „darbštumas“ gerokai prisidėjo prie mums dažnai nepalankių užsienio investicijų sprendimų dairantis valstybės, kuri turėtų stabilią ir prognozuojamą teisinę bazę įvaizdžio, ir ragino labiau pasitikėti Vyriausybe ir Vyriausybės institucijomis.
„Ketveri vadovavimo Vyriausybei metai mane daug ko išmokė ir pamokė, bet stipriausią, ką iš to išsinešiau, tai supratimą, kad vertingiausios savybės politikoje – tai sugebėjimas aklai neužsispirti, nepasiduoti emocijoms ar paties temperamentui, gebėjimas pripažinti klaidas ir iš jų mokytis ir, kas ne mažiau svarbu, išlaikyti savyje tikėjimą ir norą nenustoti tarnauti Tėvynės labui“, – sakė S. Skvernelis.
Tiesioginė Seimo posėdžio transliacija:
Na tai jau Seimo pirmininku jam esant, – tikėtina, kad Seimas Lietuvai dirbs tik “vardan” (žodžiais), o iš tikrųjų, – kaip Lenkijai “na Litwe”. Tai iš esmės reikštų tą patį, kaip ir Suslovo pasakyta, – “lietuva bus, bet be lietuvių”…
Taigi, rinkimų į Seimą antrajame ture Skevernelis ir jo partija ( kaip socialdemokratai, valstiečių žaliųjų sąjunga ) Vilniaus rajone palaikė Tomaševskio partijo atstovą W.Urbaną, o ne konservatorę D. Ulbinaitę. Berods, ” vertybiniu pagrindu” ? Gal ryšių stiprinimo su dabartine Baltarusija pagrindu? Ar “sutapo vertybės” dėl vietovių ir gatvių pavadinimų rašymo ir nevalstybinėmis kalbomis, nevalstybinių kalbų vartojimo valstybinėse įstaigose klausimu?
Čia ryšių su Baltarusija stiprinimo vertybiškas sutapimas su Tomaševskio partija vargu ar galima, kadangi Lenkijos strategija yra prieš Baltijos valstybių, ypač Lietuvos, suartėjimą su Baltarusija. Tad veikiau šiuo atveju vieningai veikta tik kaip prieš konservatorius.
Gal tai yra Tomaševskio partijos strategija?-delfi.lt/video/aktualijos/tomaszewskis-sieks-gerinti-lietuvos-ir-baltarusijos-santykius-96569233
Tokia Tomaševskio partijos strategija – palaikyti lenkybę Baltarusijoje, manau, buvo visą laiką. Žodžiu, jo pareikšto siekio esmė gali būti tokia – net ir Lietuvos ir Baltarusijos ryšiais tarnauti ne lietuvybės ir baltarusybės suartėjimui, o per tai – lenkybės idėjos gyvybiškumo regione išlaikymui. Tai gali būti žinomos Lenkijos valstybinės “kresų” politikos strategija, galbūt, didžia dalimi finansuojama lenkų kilmės donorų lėšomis.
Palyginkim mūsų seimūnų kalbas seime su šio JAV kongremeno:
Youtube: “THEY ARE TRAITORS ” Congress Completely SILENT As Senator Ted Cruz UNLEASHES New Facts On DEMOCRATS.
Na, Skvernelis išgelbėjo Deimantę iš labai siaubingos mafijozės Ventskienės. Na, jis negali pasakyti kur dabar Deimantė, nes žmogėdra Venckienė vis dar mindo šventą Lietuvos žemelę ir kelia pavojų Deimantei. Vien už tai Skvernelis nusipelnė ne tik premjiero, seimo pirmininko, bet ir prezidento posto ? Ką jis dar turi padaryti, kad įrodytų savo meilę Lietuvai ?