2024–2028 metų kadencijos Seimas susirinko į pirmąjį posėdį. Seimo darbas prasidėjo sveikinimo kalbomis ir priesaikos iškilmėmis istorinėje Kovo 11-osios Akto salėje.
Pasveikinti išrinkto Seimo atvykos Prezidentas Gitanas Nausėda ir Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas, Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Lina Petronienė.
„Šimtams tūkstančių Lietuvos žmonių šis naujasis Seimas nešė ir, nepaisant visko, tikiuosi, tebeneša pagarbaus politinio dialogo ir socialiai teisingesnės politikos viltį. Neatsakinga būtų dar kartą iššvaistyti pasitikėjimą. Pavojinga skaldyti ir kiršinti visuomenę, demonstruoti nepagarbą ir skatinti neapykantą. Nuo to priklauso ne tik vidinis, bet ir išorinis mūsų Tėvynės saugumas.
Todėl Jūsų, gerbiami Seimo nariai, svarbiausia pareiga – Lietuvos piliečių viltis ir lūkesčius paversti darbais. Darbais, kurie augintų ekonomiką ir didintų žmonių pajamas. Gerintų mūsų Lietuvos šeimų padėtį. Mažintų socialinio neteisingumo jausmą mokesčių ir kitose srityse. Gintų pažeidžiamiausių žmonių teises. Leistų pas gydytoją patekti be žeminančio, mėnesius trunkančio laukimo. Skleistų kultūros įvairovę visoje Lietuvoje, skatintų pagarbą mokytojams bei švietimo darbuotojams.
Viliuosi, kad ryžtas mažinti atskirtį šios kadencijos Seimui padės ieškoti išeičių nelengvais klausimais ir priimti teisingus sprendimus“, – kalbėjo Prezidentas Gitanas Nausėda.
Pirmajame Seimo posėdyje Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė Lina Petronienė paskelbė Vyriausiosios rinkimų komisijos sprendimą dėl galutinių Seimo rinkimų rezultatų ir perskaitė išrinktųjų Seimo narių sąrašą.
L. Petronienė pranešė, kad Vyriausioji rinkimų komisija gavo Vilijos Blinkevičiūtės, Gabrieliaus Landsbergio, Virginijaus Sinkevičiaus ir Aurelijaus Verygos pareiškimus, kuriuose nurodyta, kad jie atsisako Seimo nario mandato ir neplanuoja prisiekti Konstitucijoje nustatyta tvara.
Kaip nustatyta Seimo statute, pirmąjį kadencijos Seimo posėdį pradėjo vyriausias pagal amžių išrinktas Seimo narys. Ši garbė atiteko 73-erių sulaukusiai Seimo narei Birutei Vėsaitei, kuri posėdžiui pirmininkaus tol, kol bus išrinktas Seimo Pirmininkas.
Pasak posėdžio pirmininkės B. Vėsaitės, visuomenė iš šio Seimo tikisi esminių pokyčių. Posėdžio pirmininkė kolegoms linkėjo, kad šiame Seime nebūtų vietos neapykantos kalboms, patyčioms.
„Linkiu diskusijų, bet ne rietenų, pagarbesnio tarpusavio bendravimo. Rinkėjai suteikė mums didelį pasitikėjimo kreditą, neišvaistykime jo, dirbkime taip, kad visi Lietuvoje jaustųsi geriau ir būkime budrūs, saugodami Lietuvos nepriklausomybę“, – pradėdama pirmąjį Seimo posėdį sakė B. Vėsaitė.
Pirmajame XIV Seimo posėdyje prisiekė 137 Seimo nariai.
2024–2028 metų kadencijos Seimo narių priesaikas priėmęs Konstitucinio Teismo pirmininkas Gintaras Goda pažymėjo, kad Seimo nario priesaika nėra vien formalus ar simbolinis aktas ir nėra vien iškilmingas priesaikos žodžio ištarimas ar priesaikos akto pasirašymas. „Seimo nario priesaikos aktas yra konstituciškai teisiškai reikšmingas. Duodamas priesaiką išrinktasis Seimo narys viešai ir iškilmingai įsipareigoja veikti taip, kaip įpareigoja duota priesaika ir jokiomis aplinkybėmis jos nesulaužyti“, – sakė Konstitucinio Teismo pirmininkas.
Nuo šio posėdžio pradžios baigėsi ankstesnės kadencijos Seimo narių įgaliojimų laikas.