Šeštadienis, 16 gegužės, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Politika ir ekonomika

Kaip Juodąjį penktadienį sutaupyti daugiausia?

www.alkas.lt
2024-11-10 07:19:00
20
PERŽIŪROS
0
Prekės | pexels nuotr.

Prekės | pexels nuotr.

Nuo 2005 m. Juodasis penktadienis laikomas intensyviausia apsipirkimo diena metuose, nors pastaruoju metu išpardavimų laikotarpis tęsiasi ilgiau negu vieną konkrečią dieną. Tačiau kol milijonai pirkėjų visame pasaulyje skuba į parduotuves pasinaudoti nuolaidomis, žymiai daugiau sutaupysite į jas net nekreipdami dėmesio. Apie tai, kaip iš tiesų sutaupyti, pasakoja „Luminor“ banko Mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius.

Ieškokite paslėptų išlaidų

Pirmiausia, įprastai iš pirmo žvilgsnio nepastebime papildomų išlaidų, tokių kaip siuntimo mokesčiai ar nuolaidos pritaikymas tik įsigyjant kelis prekės vienetus. Dėl to visada svarbu atkreipti dėmesį į papildomas Juodojo penktadienio pasiūlymų sąlygas, teigia žinovas.

„Pavyzdžiui, kartais pardavėjai vilioja pirkėjus didelėmis nuolaidomis, tačiau kompensuoja jas pristatymo mokesčiais, ypač už didelius ar sunkius daiktus, o tai, vertinant bendrą sumokamą sumą, sumažina gaunamos nuolaidos dydį. Todėl, prieš sumokėdami, visada pirmiausia patikrinkite bendrą pirkinio sumą, įskaitant pristatymo kainą ir kitas išlaidas“, – pataria E. Jurevičius.

Lyginkite kainas

Antra, Juodasis penktadienis garsėja gerais pasiūlymais, tačiau ne visos nuolaidos yra vienodos ir kainas būtina palyginti tarpusavyje.

„Internete galima rasti daug kainų palyginimo įrankių arba naršyklės plėtinių, kurie padeda atskirti geriausius pasiūlymus. Be to, ne visos Juodojo penktadienio nuolaidos visada yra tokios geros, kaip atrodo. Tai yra, kartais pardavėjai išpučia pradinę kainą, kad nuolaidos atrodytų didesnės nei iš tikrųjų, todėl labai svarbu atlikti namų darbus ir palyginti kainas kelios savaitės iki būsimo išpardavimo ir jo metu“, – sako žinovas.

Venkite emocinio išlaidavimo

Taip pat, Juodojo penktadienio rinkodara dažniausiai sukuria skubos jausmą, kuris gali paskatinti emocinį išlaidavimą. Tai reiškia, kad galime paskubėti priimti sprendimą pirkti neatsižvelgdami į ilgalaikes to pasekmes.

„Impulsyvios išlaidos ne visada yra blogai, tačiau jeigu jos trukdo mums siekti išsikeltų finansinių tikslų ir laikytis numatyto biudžeto – tampa problema. Dėl to turime atpažinti emocinius dirgiklius, kurie mus skatina pirkti. Tam gali padėti kad ir „24 valandų taisyklė“, kai prieš pirkdami daiktą bent dieną palaukiame ir pagalvojame, ar mums jo tikrai reikia. Žinoma, jei kitą dieną po Juodojo penktadienio nuspręsite, kad pirkinio vis tik norite, gali būti ir per vėlu. Vis dėlto, tai bus žymiai geriau, nei išleisti pinigus ir vėliau gailėtis“, – pasakoja E. Jurevičius.

Be to, priduria žinovas, atkreipkite dėmesį, ar el. parduotuvėje prie prekių pranešama apie paskutinius jų vienetus – pasitikrinkite, ar tokių pačių pranešimų nėra ir prie kitų prekių. Taip galėsite įvertinti, ar tai ne rinkodarinis triukas, siekiantis sukurti skubą įsigyti tokį daiktą, tarsi pranešant apie likusį mažą jo kiekį.

Tačiau jei jau taip nutiko, kad įsigijote emocinį pirkinį, verta prisiminti, jog internetu įsigytoms prekėms taikoma 14 dienų grąžinimo garantija, tad galimybė pakeisti sprendimą vis dar yra.

Susikurkite išlaidų rėmus

Dar vienas būdas neišleisti per daug – susidaryti asmeninį biudžetą, kuriame numatysite konkrečią pinigų sumą visiems pirkiniams. Tai padės užtikrinti, kad neišleisite daugiau nei iš tikrųjų galite sau leisti.

„Be to, galite pabandyti pirkinius planuoti iš anksto, sudarydami išsamų pirkinių sąrašą. Šitaip būsite tikri, kad pirksite tik tai, ko jums reikia, aiškiai suprasdami, kokia įprasta to pirkinio kaina, ir ar taikoma nuolaida iš tiesų yra reikšminga – nesusigundysite paskutinės minutės pasiūlymais“, – sako ekspertas.

E. Jurevičius primena, kad per didelis išlaidavimas per Juodąjį penktadienį gali sukelti finansinę įtampą, ypač atsiradus netikėtoms išlaidoms.

Taupykite artėjančios metų šventėms

Galiausiai, atminkite, kad Juodasis penktadienis yra tik šventinių išlaidų sezono pradžia.

„Likus dviems mėnesiams iki metų galo, pats laikas pamažu planuoti išlaidas ir didžiosioms metų šventėms. Tai padaryti visada galite susikurdami specialias taupomąsias sąskaitas arba pasinaudodami automatinėmis taupymo priemonėmis. Pavyzdžiui, itin lengva pradėti taupyti naudojantis e. taupyklės paslauga, su kuria nustatyta suma į e. taupyklės sąskaitą pervedama automatiškai kaskart, kai atsiskaitote kortele“, – priduria E. Jurevičius.

Taip pat dažnai užmirštame, kad perkant su mokėjimo kortele ar jos duomenimis, pavyzdžiui, su „Luminor Black“, įsigytai prekei yra pritaikomas pirkinių draudimas. Jis apsaugos nuo netikėtų nemalonumų, tarkim, jeigu prekė būtų kaip nors pažeista ar sugadinta, primena ekspertas.

Visų svarbiausia, apibendrina E. Jurevičius, nors apsipirkinėti daugeliui yra malonu, nereikėtų pamiršti ir ilgalaikių savo finansinių tikslų – tokių kaip skolų grąžinimas, pinigų taupymas nenumatytiems gyvenimo atvejams ar lėšų kaupimas pensijai. Tai svarbiau nei bet kokie pasiūlymai, nuolaidos ir trumpalaikiai malonumai.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Kaip sutaupyti ypatingoms progoms?
  2. 5 būdai, kaip sutaupyti keliaujant
  3. Kaip ir kur sutaupyti atostogaujant?
  4. Sutaupyti padės ir tvarkinga spinta
  5. 5 įpročiai, padėsiantys sutaupyti daugiau
  6. Kas virtuvėje „suvalgo“ daugiausia elektros?
  7. Kišenpinigiai vaikui: Kiek? Kam? Kaip dažnai?
  8. Išpardavimai – kaip pasirinkti šampūną?
  9. Apklausa parodė, kaip lietuviai švęs Velykas
  10. Juodasis penktadienis: ką svarbu žinoti?
  11. Išpardavimams pirkėjai pinigų negailėjo
  12. Didieji išpardavimai domina tik pusę lietuvių
  13. 5 kasdienės klaidos elgiantis su pinigais
  14. 7 finansiniai žmonių asmenybės tipai: kuris esate jūs?
  15. Pandenija įnešė ir gerų pokyčių – atliekamą 100 eurų lietuviai išleistų kur kas atsakingiau

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Piniginė, pinigai
Lietuvoje

Du trečdaliai gyventojų tikisi algų didėjimo, bet į nugarą kvėpuoja infliacija

2026 05 16
Wizzair
Lietuvoje

Sugrįžta skrydžiai tarp Vilniaus ir Tel Avivo

2026 05 16
Elektra
Energetika

Utenoje šiemet bus nutiesta 340 km kabelinių elektros linijų

2026 05 16
Nacionalinė žemės tarnyba
Gamta ir ekologija

NŽT paaiškina žvejybos plotų nuomos tvarką valstybiniuose vandens telkiniuose

2026 05 16
Stojimas į aukštąsias mokyklas
Lietuvoje

Kaip nepasimesti stojimų labirinte: patarimai būsimiems studentams

2026 05 16
Muziejų naktis
Kultūra

Muziejų naktis su J. Basanavičiumi – lankytojai kviečiami kitaip pažinti tautos patriarchą

2026 05 16
A. Šimėnienės monografija „Birutės Ciplijauskaitės fenomenas“
Kultūra

A. Šimėnienės monografijos „Birutės Ciplijauskaitės fenomenas“ pristatymas

2026 05 16
Alytuje prasideda XII respublikinės dramaturgų varžytuvės
Kultūra

Kai žodis tampa scena: Alytuje prasideda XII respublikinės dramaturgų varžytuvės

2026 05 16
Zigmas Vaišvia referendume teikiamos Konstitucijos pataisos dėl grynųjų pinigų
Lietuvoje

Teismas sustabdė VRK „atsirašinėjimą“

2026 05 16
Vizitas pasienyje
Lietuvoje

Lietuvos ir Suomijos prezidentai lankėsi pasienyje

2026 05 15
Kelias
Lietuvoje

Šalies keliuose juodųjų dėmių per metus sumažėjo dešimtadaliu

2026 05 15
R. Kaunas ir Kara K. Makdonald
Lietuvoje

Ministras: JAV nekeičia įsipareigojimo dėl Lietuvos saugumo užtikrinimo

2026 05 15

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • V V P I ukf 1976 apie Saulius Poderis viešai paskelbė, kur, jo manymu, paslėpti Vytauto Didžiojo palaikai
  • Mikas apie Ministras: JAV nekeičia įsipareigojimo dėl Lietuvos saugumo užtikrinimo
  • P.Skutas apie A. Kumpis. Protesto notomis oro erdvės neapsaugosime
  • Mikabalis apie V. Sinica. Translyčiai pareigūnai ateina?

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Du trečdaliai gyventojų tikisi algų didėjimo, bet į nugarą kvėpuoja infliacija
  • Sugrįžta skrydžiai tarp Vilniaus ir Tel Avivo
  • Utenoje šiemet bus nutiesta 340 km kabelinių elektros linijų
  • V. Sinica. Demokratizacijos pinigai

Kiti Straipsniai

Pinigai, taupyklė

Auksinis taupymo patarimas: pirmiausia susimokėkite sau

2026 05 02
Saulės elektrinė

Saulės elektrinės Lietuvoje: kelias į energetinę nepriklausomybę ir mažesnes išlaidas

2026 04 30
Prezidentas lankosi Lietuvos banke

Prezidentas Lietuvos banke aptarė ekonomikos aktualijas

2026 04 21
Policija

Ėmus taupyti degalus, pilna apimtimi pareigūnai savo pareigų atlikti nebegalės

2026 03 30
Taupyklė

Kam savo kišenpinigius dažniausiai taupo vaikai?

2026 03 22
Kelionė, automobilis

Kaip sutaupyti nuomojant automobilį?

2026 03 15
Taupyklė

Taupančiųjų gretos Lietuvoje šiek tiek sumažėjo

2026 03 14
Virtuvė

Sumanus taupymas virtuvėje: įpročiai, padėsiantys mažinti sąskaitas

2026 02 16
Pinigai, taupyklė

Taupymas: ko galime pasimokyti iš savo senelių?

2026 02 14
Kaip nesusižeisti slidinėjant?

Slidinėjimo metui įsibėgėjus – daugiau nelaimių

2026 02 09

Skaitytojų nuomonės:

  • V V P I ukf 1976 apie Saulius Poderis viešai paskelbė, kur, jo manymu, paslėpti Vytauto Didžiojo palaikai
  • Mikas apie Ministras: JAV nekeičia įsipareigojimo dėl Lietuvos saugumo užtikrinimo
  • P.Skutas apie A. Kumpis. Protesto notomis oro erdvės neapsaugosime
  • Mikabalis apie V. Sinica. Translyčiai pareigūnai ateina?
  • Naivus klausimas apie Ministras: JAV nekeičia įsipareigojimo dėl Lietuvos saugumo užtikrinimo
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Telefonas, žiema | pixabay.com, Kaboompics nuotr.

Priklausomybės nuo socialinių tinklų pavojus kyla pusei šalies vaikų

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai