Trečiadienis, 29 balandžio, 2026
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Gamta ir žmogus

Iš Vilniaus – nauja skrydžių kryptis į Sandefjordą

www.alkas.lt
2024-10-30 13:20:00
60
PERŽIŪROS
1
„airBaltic“ lėktuvas

„airBaltic“ lėktuvas | „airBaltic“ nuotr.

Iš Vilniaus oro uosto startavo naujas maršrutas – į Sandefjordo Torpo oro uostą Norvegijoje. Dukart per savaitę vykdomi skrydžiai keliautojams atveria dar daugiau galimybių patyrinėti pietinę šios šalies dalį ir patogiai nuvykti į sostinę Oslą ar į kitus Norvegijos miestus. Susisiekimą oru tarp Vilniaus ir Sandefjordo užtikrina bendrovė „airBaltic“.

Sandefjordas įsikūręs vaizdingoje įlankoje, kur atsiveria didingas gamtos paveikslas, pilnas pasivaikščiojimo ir žygių takų. Kadaise pats miestas išgarsėjo kaip banginių medžioklės centras, dėl to vienas iš lankytinų objektų Sandefjorde yra istorinis banginių muziejus. O vakare svečių laukia vietiniai restoranai, siūlantys patiekalus iš šviežių jūros gėrybių – maisto kultūra Sandefjordą garsina ne mažiau negu fjordai.

Puiki vieta pažinties su Norvegija pradžiai

Kelionė nuo Sandefjordo iki Oslo automobiliu trunka apie porą valandų. Sostinė keliautojams atveria plačią patirčių įvairovę. Nuo visai šeimai skirtų istorijos, vikingų ar laivų muziejų iki spektaklio Operos rūmuose – šis šiuolaikinės architektūros deimantas traukia turistų žvilgsnius ir kviečia įsimintinai praleisti vakarą.

Turistų visada laukia ir labiausiai į pietus nutolęs šalies miestas Kristiansandas. Važiuojant iš Sandefjordo ir kaskart sustojant pasigrožėti fjordų vaizdais, kelionė tikrai neprailgs. O atvykę į Kristiansandą įsitikinsite, kad čia puikiai galima atsipalaiduoti po kelionės – baseine ar pirtyse, taip pat nueiti į meno galeriją, vietinį juvelyrikos saloną ar pasigrožėti stiklapūčių darbais.

centre puikuojasi nuostabi gotikinė katedra, aplink daug parkų bei įsimintinų šiuolaikinės architektūros pastatų. Vis dėlto vietiniai gyventojai teigia, kad labiausiai keliautojus traukia įspūdingas „Dyreparken“ – gyvūnų parkas, kuriame ramiai vaikštinėja kupranugariai, žirafos ir zebrai, o terariumuose snaudžia gyvatės. Greta veikia ir pramogų parkas, kuriame apstu įvairių atrakcionų bei kitų linksmybių.

Ekskursijų įvairovė – nuo didžiausio Norvegijos akvariumo iki Naftos muziejaus

Kitas galimas kelionės maršrutas iš Sandefjordo – Bergenas. Turint daugiau laiko, verta pasimėgauti gamtos grožiu ir iš vieno miesto į kitą važiuoti automobiliu. Skubantieji gali rinktis kelionę lėktuvu – skrydis iš Sandefjordo į Bergeną truks vos valandą.

Kaip ir kiekvienas Norvegijos miestas Bergenas siūlo turiningą laisvalaikį šeimoms. Pavyzdžiui, galima leistis į pažintį su laukiniais gyvūnais Bergeno akvariume, kuris yra didžiausias visoje Norvegijoje. Jame sutiksite ne tik jūrų liūtų, ruonių ir pingvinų, bet ir kitų egzotiškų gyvūnų rūšių. Ištroškusiems kiek stipresnių įspūdžių rekomenduojama įsigyti bilietą į ekskursiją po Šiaurės jūrą. Paprastai per tokią iškylą yra galimybė pamatyti banginius, lašišas ir kitus jūros gyventojus. Sugrįžus į krantą galima toliau tyrinėti Bergeno istorinį paveldą, kuris įtrauktas į UNESCO sąrašą.

Norintieji pažinti Norvegijos ekonominį šuolį ir virsmą į vieną pažangiausių valstybių, turėtų apsilankyti Stavangeryje. Šis miestas vadinamas šalies naftos sostine. Būtent jūroje esantys naftos ištekliai leido užauginti Norvegijos ekonomikos raumenis. Dabar šalis aktyviai investuoja į atsinaujinančių išteklių energetikos projektus, o valstybėje registruotų elektromobilių skaičius neseniai aplenkė benzinu varomų automobilių.

Gyvenimo ritmas Stavangeryje atrodo lėtas ir ramus, todėl labai patogu neskubant tyrinėti miesto paveldą, meno galerijas ir muziejus. Galiausiai būtina apsilankyti „Norsk Oljemuseum“ – Norvegijos naftos muziejuje, kuriame daug sužinosite apie šalies ir viso pasaulio naftos ir dujų pramonės raidą.

Taip pat, viešint Stavangeryje, verta suplanuoti kelionę prie Sakyklos uolos (norv. Preikestolen), nuo kurios atsiveria viena įspūdingiausių panoramų pasaulyje. Ne veltui ši vieta tituluojame lankomiausiu gamtos stebuklu Norvegijoje.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. „Ryanair“ pasiūlys 3 skrydžių kryptis
  2. Balandį keliautojai galės rinktis naujas skrydžių kryptis
  3. „airBaltic“ ruošiasi skrydžių iš Vilniaus atnaujinimui
  4. Kodėl vienas skrydžių kryptis keičia kitos?
  5. Iš Kauno ir Vilniaus – naujos skrydžių kryptys
  6. „Lufthansa“ didina skrydžių iš Vilniaus dažnį
  7. Airijos pigių skrydžių bendrovė stabdo skrydžius iš Vilniaus ir Palangos
  8. Daugės skrydžių tarp Vilniaus ir Frankfurto
  9. Skrydžių krypčių daugės ir liepą
  10. Oro uostuose – 50 atnaujintų skrydžių krypčių
  11. Daugės skrydžių svarbiausiomis kryptimis
  12. Daugės skrydžių į Švedijos sostinę
  13. Šalies oro uostuose ženkliai auga skrydžių pasiūla
  14. Per savaitę atnaujinti 24-os skrydžių kryptys
  15. SAS padidins skrydžių į Kopenhagą skaičių

Naujienos iš interneto:

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pastabos 1

  1. Rimgaudas says:
    1 metai ago

    Gražu, kad atidarytas toks reisas ir, nuvykusiems, planuojama puiki turistinė programa. UNESCO sudaryta tarptautinė komisija, kai savo rinko gražiausią kalbą Europoje, išrinko taip 1. Lietuvių kalba 2. Norvegų kalba. Pažvelgus į knygos “Istorija pareinant į Lietuvą” 94 puslapį, sentimentuose randame tokį genetikos prof. dr. Vaidučio Kučinsko liudijimą: “Skandinavijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos žmones yra to pačio genetinio branduolio žmones”. Išvada: atvykus iš Norvegijos turistams, irgi turėtų būti sudaryta jiems puiki turistinė programa, kadangi drauge su Norvegija priklausome pačiam šiauriniam NATO gynybinio bloko sparnui. Dėkoju.

    Atsakyti

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

Degalai
Lietuvoje

Vyriausybė pritarė, kad degalų kainos galėtų kilti tik kartą per dieną

2026 04 29
Regioninis parkas
Lietuvoje

Vyriausybė pritarė siūlymui pradėti Biržų ir Gražutės regioninių parkų teritorijų planavimo darbus

2026 04 29
„Mamutų slėnis“
Lietuvoje

Vilniuje išduotas statybos leidimas „Mamutų slėniui“

2026 04 29
Susisiekimas
Lietuvoje

Jungtinis bilietas sujungs miestus ir regionus į naują susisiekimo sistemą

2026 04 29
Lėktuvas
Lietuvoje

Siekiama užtikrinti svarbiausių skrydžių krypčių tęstinumą

2026 04 29
Gyvūnų perėja
Lietuvoje

Nauji sprendimai kelyje Vilnius–Utena saugos eismo dalyvius ir laukinę gamtą

2026 04 29
Lietuvos nacionalinis dramos teatras Vilniuje
Lietuvoje

Liberalai teatrų ir koncertinių įstaigų vadovų paskyrimų tvarką prašo įvertinti STT

2026 04 29
Kaminas
Gamta ir ekologija

Dėl kietojo iškastinio kuro deginimo pažeidimų reikia kreiptis į savivaldybę

2026 04 29
Pilies muziejuje vyks diskusija „Lietuvos teisės paminklai: ką atveria Žemaitijos privilegijų ir kitų teisės šaltinių tyrimai?“
Istorija

Klaipėdoje bus aptarti Lietuvos teisės paminklai: ką atveria Žemaitijos privilegijų ir kitų teisės šaltinių tyrimai

2026 04 29
Šiaulių policijos komisariato atidarymas
Lietuvoje

Šiauliuose pradėtos naujojo policijos komisariato statybos

2026 04 28
Kapsulės įkasimo iškilmės
Lietuvoje

Kaune simboliniu kapsulės įkasimu pažymėtos Brastos tilto statybos

2026 04 28
Žemės ūkis
Lietuvoje

Jau kitąmet ūkininkai galės perleisti valstybinę žemės nuomos teisę šeimos nariams

2026 04 28

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Vilnai apie Visoje Lietuvoje minima Antrojo Lietuvos Statuto 460 metų sukaktis – specialus renginių ciklas
  • +++ apie Č. Iškauskas. Lietuvos skaldytojai plūsta į Vilnių
  • +++ apie Nauji sprendimai kelyje Vilnius–Utena saugos eismo dalyvius ir laukinę gamtą
  • Vilna apie Visoje Lietuvoje minima Antrojo Lietuvos Statuto 460 metų sukaktis – specialus renginių ciklas

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Kodėl kai kurie žmonės visada šąla po antklode, o kiti – kaista: miego temperatūros mokslas
  • Vyriausybė pritarė, kad degalų kainos galėtų kilti tik kartą per dieną
  • Vyriausybė pritarė siūlymui pradėti Biržų ir Gražutės regioninių parkų teritorijų planavimo darbus
  • Vilniuje išduotas statybos leidimas „Mamutų slėniui“

Kiti Straipsniai

„Mamutų slėnis“

Vilniuje išduotas statybos leidimas „Mamutų slėniui“

2026 04 29
Susisiekimas

Jungtinis bilietas sujungs miestus ir regionus į naują susisiekimo sistemą

2026 04 29
Lėktuvas

Siekiama užtikrinti svarbiausių skrydžių krypčių tęstinumą

2026 04 29
Česlovas Iškauskas

Č. Iškauskas. Lietuvos skaldytojai plūsta į Vilnių

2026 04 29
Elektrinis laivas | vvt.lt nuotr.

Prieš pat sezono atidarymą pakrikštyti du nauji Vilniaus laivai

2026 04 28
Ant tilto plakatas „STOP masinei imigracijai“

Vilniuje užpulti prieš masinę imigraciją protestavę jaunuoliai: pradėtas tyrimas, kyla klausimų dėl viešosios tvarkos ir žodžio laisvės

2026 04 28
Šventės dalyvių eisena

Paskutinėmis pavasario dienomis Vilnių užlies „Skamba skamba kankliai“

2026 04 28
Lietuvių kalba konstitucinė Tautos vertybė

Balandžio 22 d. Vilniuje – mitingas A. Valotkai ir lietuvių kalbai apginti

2026 04 22
„Norwegian“ lėktuvas

„Norwegian“ skrydžius tarp Palangos ir Bergeno tęs ir žiemą

2026 04 20
„Wizz Air“ lėktuvas

„Wizz Air“ Vilniuje mini 15 metų sukaktį ir siūlo naują kryptį į Prahą

2026 04 17

Skaitytojų nuomonės:

  • Vilnai apie Visoje Lietuvoje minima Antrojo Lietuvos Statuto 460 metų sukaktis – specialus renginių ciklas
  • +++ apie Č. Iškauskas. Lietuvos skaldytojai plūsta į Vilnių
  • +++ apie Nauji sprendimai kelyje Vilnius–Utena saugos eismo dalyvius ir laukinę gamtą
  • Vilna apie Visoje Lietuvoje minima Antrojo Lietuvos Statuto 460 metų sukaktis – specialus renginių ciklas
  • Visgi apie B. Makauskas. Apie Vilnijos lietuvių skaičių ir jų gyvenimo naujienas Lenkijos okupacijos laikmečiu (1920–1939 m.) (II)
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Patyčios mokyklose | prservice.lt nuotr.

Per 20 metų patyčių mastas mokyklose beveik nesumažėjo

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

ket testai | fs25 mods | Refinansavimas | iPhone 16 Pro Max | Daigyklos | gta 5 mods | Paskolos iš SAVY | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai