Vilniaus Pašilaičių seniūnijoje, Perkūnkiemyje, numatoma įrengti naują erdvę bendruomenės renginiams, šventėms ir kasdieniam laisvalaikiui. Projektą prižiūrinti Vilniaus vystymo kompanija rengia atviras architektų sumanymų varžytuves šios viešos erdvės sutvarkymui.
Dabar dalis vietovės ties Perkūnkiemio g. 22 yra apaugusi savaiminiais želdiniais, nepritaikyta lankymui, poilsiui ir beveik nenaudojama. Kita teritorijos dalis naudojama kaip neoficiali automobilių stovėjimo aikštelė, todėl ieškoma kūrybiškų būdų, kaip įveiklinti šią vietą.
Vilniaus vystymo kompanija surinko rajono bendruomenės pasiūlymus, juos apibendrino bei vėliau kartu su projektinių pasiūlymų užduoties projektu pristatė gyventojams. Pagal paskelbtų architektų varžytuvių užduotį architektai turės pasiūlyti 0,9 ha ploto viešosios erdvės naudojimo scenarijus skirtingiems metų laikams, numatyti galimybę šią viešąją erdvę naudoti Perkūnkiemio bendruomenės renginiams ir kasdieniam laisvalaikiui. Tikimasi, kad aikštėje bus scenos vieta, amfiteatras, o per renginius joje tilps iki 1000 žmonių.
„Skelbdami architektūrines varžytuves siekiame rasti geriausią sprendimą, kad šiuo metu rajono nepuošianti vieta taptų pagrindine Perkūnkiemio tapatumą išreiškiančia erdve. Tikimės, kad architektai sukurs šiuolaikišką viešąją erdvę, kuri būtų patraukli ir naudinga visais metų laikais.
Nustatydami varžytuvių užduotį siūlome jiems atkreipti dėmesį ir į energiją tausojančias technologijas bei žiedinės ekonomikos sprendimus, kurie ne tik ilgina architektūrinių sprendinių gyvavimo ciklą, bet ir gerina visuomenės kasdienybę“, – sakė Vilniaus vystymo kompanijos vadovė Laura Joffė.
Šioje erdvėje turės būti traukos vietos įvairaus amžiaus ir pomėgių žmonėms, mažosios architektūros statiniai įvairioms veikloms ir numatyta vieta meno kūriniui.
Architektai taip pat turi užtikrinti Perkūnkiemio g. 22 viešos erdvės ryšį su aplinkinėmis vietovėmis: numatyti pėsčiųjų takus jungiančius su kitomis kvartalo viešosiomis erdvėmis bei visuomeniniais statiniais. Be to, architektūrinio konkurso sprendiniai turi įvertinti greta planuojamos teritorijos esamą susisiekimo sanklodą – įvažiavimus į aplinkines teritorijas, įrengtas automobilių stovėjimo vietas, planuojamos Leičių g. atkarpos sprendinius.
Vietovėje yra keletas jaunų medžių – blindės, klevai, tačiau vyrauja krūmai, savaime išaugusios smulkios blindės, kurios sudaro apie 80-90 proc. šios erdvės želdinių. Projektuotojai pirmenybę turėtų teikti augalų rūšims, kurios gerina vietos biologinę įvairovę – medžiams, krūmų ir daugiamečių augalų plotams, o veją projektuoti tik tam tinkamoje vietose. Viso želdiniai turės užimti ne mažiau nei 60 proc. visos vietovės.
Visas žinias apie atviras architektūrinies varžytuves rasite čia – CVP IS.