Paskutinę vasaros dieną, rugpjūčio 31 d., prasideda jau XIX Tarptautinė Mykolo Oginskio šventė. Nekyla abejonių, kad XIX Tarptautinė Mykolo Oginskio šventė taps vienas sėkmingiausių klasikinės muzikos renginių Lietuvoje.
Nežiūrint M. Oginskio žirgyno koncertų salės dydžio ir atlikėjų gausos, šventės meno vadovas Juozas Domarkas koncertų programą sudėlioja taip, kad klausytojai pasijaustų tarsi kamerinėje aplinkoje, padedančioje išgyventi kuo artimesnę akistatą su muzika.
Simfoninių orkestrų meno vadovų ir dirigentų profesinės meistrystės dėka klausytojas gali išgirsti kiekvieną atliekamo kūrinio natą.
Stulbinančios sėkmės raktas – organika, kuri sukuriama tarp muzikos ir atlikėjų, klausytojų ir gamtos žavesio, leidžianti mūsų sieloms būti tiesiog laimingoms.
Šiais metais šventė ypatinga – Žemaičių dailės muziejus mini 30-ies metų sukaktį. Jo istorija prasidėjo tuomet, kai kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmuose 1994-iais metais liepos 16-ąją dieną buvo atidaryta II-oji Pasaulio žemaičių dailės paroda.
Tą dieną buvo pakloti pamatai Žemaitijos meno šventovei – Žemaičių dailės muziejui. Taigi, atsakingą misiją komunikuoti žemaičių meno genezės forumą iškilmingai prisiima vienintelis įsteigtas regioninis dailės muziejus Lietuvoje.
Muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas teigia, – šiandien Plungės miesto atpažinimo pagrindiniu ženklu tapo kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmai – Žemaičių dailės muziejus.
O ši sukaktis – išskirtinė proga žvilgterti į savo šaknis: drąsiau nuskaityti tapatybės atpažinimo ženklus.
Pasitelkiant žinias ir išlaisvinant vaizduotę ieškoti ir įtvirtinti miesto istorinių vietų reikšmę, tęsti rūmų ansamblio, kaip istorinės vietos, atgaivinimą.
Šie metai – tai proga, kai norisi visiems ir kiekvienam atskirai nuoširdžiai padėkoti už bendrystę, pagalbą, meilę ir atneštas dovanas muziejui, kurių dėka muziejus auga.
Kviečiama į šią nuostabią muzikos šventę, kuri tęsis visą rugsėjo mėnesį ir dovanos daug puikios muzikos ir gražių pojūčių.