Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, šiemet kilo 574 transporto priemonių gaisrai, jų metu ugnis sugadino ar sunaikino 377 lengvuosius automobilius. Pernai per tą patį laikotarpį transporto priemonėse kilo 515 gaisrų (šiemet jų kilo 11,5 proc. daugiau), praėjusiais metais ugnis sugadino ar sunaikino 344 lengvuosius automobilius (šiemet lengvųjų automobilių sunaikinta ar sugadinta 9,6 proc. daugiau). Automobiliai dažniausiai užsidega dėl elektros instaliacijos, kuro tiekimo sistemos, dujų įrangos ir kitų gedimų, praneša PAGD.
Neretai jie užsiliepsnoja ir autoįvykių metu. Ypač didelė gaisro tikimybė, kai nuo stipraus smūgio, susidūrus automobiliams, išsilieja degalai. Keleiviams būnant automobilio viduje sunku įvertinti gaisro pavojaus grėsmę. Todėl įvykus avarijai, jeigu tik yra įmanoma, būtina kuo greičiau išlipti iš automobilio ir pasitraukti nuo jo saugiu atstumu. Net jeigu automobilis ir užsiliepsnotų, tokiu atveju keleiviai liktų saugūs.
Užsidegus automobiliui, ugniagesiai gelbėtojai pataria tuoj pat sustoti kelkraštyje. Važiuojant toliau, ugnis įsidegtų dar labiau. Būtina tuoj pat išjungti variklį ir nuleisti rankinio stabdžio svirtį. O raktelius patariama palikti spynelėje, kad neužsirakintų vairas.
Dera žinoti, kad variklio dangtį galima atidaryti tik rankoje turint naudoti paruoštą gesintuvą. Kad išvengtumėte liepsnos pliūpsnio iš po variklio dangčio, šiek tiek jį praverkite ir keletą kartų įpurkškite gesintuvo miltelių. Po kelių sekundžių galima dar labiau atidaryti variklio dangtį ir gesinti ten, kur intensyviausias degimas. Svarbiausia taikyti į gaisro židinį.
Gaisrą gesinti reikia labai operatyviai, nes jeigu liepsna pasieks automobilio saloną, kur labai daug degių medžiagų, užgesinti bus dar sudėtingiau. Vieno gesintuvo gali neužtekti, todėl paprašykite kitų vairuotojų. Jeigu pavyko patiems užgesinti gaisrą, išjunkite akumuliatorių, kad išvengtumėte pakartotinio užsidegimo.