Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė teikia Prezidentui Gitanui Nausėdai dekreto projektą dėl atnaujintos XVIII-osios Vyriausybės sudėties. Prezidentui teikiamas tvirtinti šios sudėties Ministrų kabinetas:
Aplinkos ministras Simonas Gentvilas, Energetikos ministras Dainius Kreivys, Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė, Finansų ministrė Gintarė Skaistė, Krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas, Kultūros ministras Simonas Kairys, Socialinės apsaugos ir darbo ministras Vytautas Šilinskas, Susisiekimo ministras Marius Skuodis, Sveikatos apsaugos ministras Aurimas Pečkauskas, Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Teisingumo ministrė Evelina Dobrovolska, Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis, Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.
„Pirmiausia, noriu pažymėti, kad pasitikiu visais dabar dirbančiais ministrais ir visi jie galėtų tęsti darbą iki Vyriausybės įgaliojimų pabaigos. Priekaištų galima neturėti tik tam, kuris nieko nedirba ir neprisiima jokios atsakomybės, nes tada nėra ir jokios rizikos padaryti klaidos ar prieštaringai vertinamo sprendimo. Konstitucijoje numatytas Vyriausybės įgaliojimų grąžinimas skiriasi nuo Vyriausybės sudarymo, nes nėra tvirtinama nauja Vyriausybės programa, yra tęsiamas programos, kuriai pritarė Seimas, vykdymas. Kadangi Seimas išreiškė pasitikėjimą manimi, vertinu tai kaip pasitikėjimą ir tais žmonėmis, kurie tą programą vykdė iki šiol. Ir dar kartą patvirtinu, kad visais ministrais pasitikiu ir pati.
Nepaisant to, su dviem kolegomis sutarėme dėl pokyčių. Abu jie 2020 m. prisiėmė atsakomybę itin sudėtingomis aplinkybėmis ir už tai nuoširdžiai dėkoju. Bet kuris iš jų viešąjį interesą vertina labiau už asmenines ambicijas ar pozicijas, kaip ir dera valstybiškai mąstančiam politikui. Labai vertinu tai, ką tiek Arūnui, tiek Kęstučiui pavyko nuveikti per šiuos 3,5 metų nepaisant sudėtingų iššūkių jų kuruotoms sritims, nepaisant nuolatinės kritikos, kurios dalis buvo panašesnė į asmeniškumus nei į konstruktyvias pastabas. Dėkoju už bendrą darbą ir didžiuojuosi juo. Visgi Vyriausybė absoliučiai didžiąją dalį savo suplanuotų šiai kadencijai darbų įvykdė ir būtų apmaudu, jeigu likęs kadencijos darbams užbaigti laikas būtų švaistomas atsimušinėjimams ir pasiaiškinimams. Tiek aš, tiek visa Vyriausybė visada prioritetą teikė ir teiks konstruktyviam darbui Lietuvos naudai, o ne kokiam nors galynėjimuisi.
Naujų reformų siekti esančiame politinio kalendoriaus etape būtų tiesiog nelogiška, o gilintis į vykstančius darbus atėjus iš šalies būtų prabanga. Todėl dekreto projekte siūlau sveikatos apsaugos ministru skirti dabartinį viceministrą Aurimą Pečkauską, o žemės ūkio ministru – Seimo narį, Ekonomikos komiteto pirmininką Kazį Starkevičių. Esu tikra, kad visą šį laiką buvę komandos dalimi jie su deramu įsigilinimu ir visa atsakomybe pabaigs šios kadencijos darbus“, – sako I. Šimonytė.
Vadovaujantis Konstitucija, Vyriausybė liepos 12 d. grąžino įgaliojimus naujai išrinktam Prezidentui G. Nausėdai pradėjus eiti pareigas. Prezidentui pateikus ir Seimui patvirtinus I. Šimonytės kandidatūrą į Ministrės Pirmininkės pareigas, Prezidentas pavedė paskirtai Ministrei Pirmininkei sudaryti Vyriausybę, dekretu tvirtinamą Prezidento.
Pagal Konstituciją (91 str.) Vyriausybę sudaro Ministras Pirmininkas ir ministrai. Tai apie ką čia kalbama – atskirų valstybės veiklos sričių ministrus kaip institucijas ar apie ministrus kaip jais paskirtus asmenis? Asmenis vadinti sudėtimi lietuviškai kaip ir neišeitų!…
Pagal Konstituciją (91 str.) Vyriausybę sudaro Ministras Pirmininkas ir ministrai. Tai apie ką čia kalbama – atskirų valstybės veiklos sričių ministrus kaip institucijas ar apie ministrus kaip jais paskirtus asmenis? Asmenis vadinti sudėtimi lietuviškai kaip ir neišeitų!..