Trečiadienis, 27 rugpjūčio, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Visuomenė Ukrainos balsas

Ukraina ir Lenkija pasirašė saugumo susitarimą, kuris numato galimybę Lenkijai perimti Rusijos raketas ir dronus skriejančius į jos pusę

Jonas Vaiškūnas, www.alkas.lt
2024-07-08 22:59:16
0
Volodymiras Zelenskis ir Donaldas Tuskas po sutarties pasirašymo | president.gov.ua nuotr.

Volodymiras Zelenskis ir Donaldas Tuskas po sutarties pasirašymo | president.gov.ua nuotr.

       

Liepos 8 d., pirmadienį, Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis Varšuvoje, pasirašė dvišalę saugumo sutartį su Lenkija, siekdamas stiprinti ryšius su viena artimiausių karo laikų sąjungininkių.

Susitikime su Lenkijos Ministru Pirmininku Donaldu Tusku, V. Zelenskis aptarė besitęsiančius Rusijos išpuolius prieš Ukrainą bei tolesnę NATO paramą Kijevui. D. Tuskas užtikrino V. Zelenskį nuolatine Lenkijos parama.

Dvišalėje sutartyje taro Lenkijos ir Ukrainos numatyta parengti planą, leisiantį Lenkijai perimti Lenkijos kryptimi Rusijos paleistas raketas ir dronus, skriejančiu Ukrainos oro erdvėje:

20. The Participants agree on the need to continue their bilateral dialogue and dialogues with other partners, aimed at examining rationale and feasibility of possible intercepting in Ukraine’s airspace missiles and UAVs fired in the direction of territory of Poland, following necessary procedures agreed by the States and organisations involved.

„Dalyviai sutaria dėl būtinybės tęsti dvišalius dialogus ir dialogus su kitais partneriais, siekiant išnagrinėti pagrįstumą ir galimybes perimti raketas ir bepiločius orlaivius Ukrainos oro erdvėje, kurie paleisti į Lenkijos teritorijos pusę, laikantis valstybių ir organizacijų nustatytų procedūrų, ” – rašoma sutartyje.

Lenkija yra viena iš ištikimiausių Ukrainos rėmėjų ir yra suteikusi 44 karinės pagalbos paketus Ukrainai, kurių vertė yra 4 milijardai eurų, ir pažadėjo suteikti dar kelis paketus šiais metais ir per kitą dešimtmetį. Varšuva taip pat siūlo humanitarinę, politinę bei ekonominę paramą ir yra viena iš ištikimiausių Ukrainos rėmėjų.

„Tik kartu Ukraina ir Lenkija gali būti laisvos ir stiprios. Tai vienintelis būdas apsiginti nuo Rusijos teroro ir apsaugoti mūsų laisvę ir nepriklausomybę“, – teigė V. Zelenskis ir  D. Tuskas bendrame pareiškime. Lenkiija taip pat pažadėjo toliau mokyti Ukrainos karius ir veikti kaip Kijevo logistikos centras, palengvinantis Vakarų ginklų tiekimą per savo teritoriją.

Ukraina pažadėjo reformuotis, dalintis žvalgybos informacija ir mūšio lauke įgytomis pamokomis su Varšuva, bei prisidėti prie Lenkijos kariuomenės modernizavimo.

„Mes traktuojame kiekvieną žodį šioje sutartyje kaip abipusius įsipareigojimus, o ne tuščius pažadus“, – sakė D. Tuskas, –  „Mes labai gerai žinome, kad šis karas, jei baigtųsi blogai, blogai baigtųsi ne tik Ukrainai, bet ir Lenkijai, visai Europai ir visam Vakarų pasauliui.“

Iki šiol Ukraina pasirašė 20 tokių dvišalių saugumo susitarimų su savo sąjungininkais. Lenkija yra 21-oji. Šie susitarimai apima konkrečias ilgalaikės karinės ir finansinės pagalbos nuostatas, Ukrainos karių mokymus bei ginklų tiekimą, tačiau jie neįpareigoja šalių dalyvauti kare Ukrainos vardu. Kijevas tikisi, kad šie susitarimai taps savotišku mažesniu NATO, kol jam bus leista prisijungti prie aljanso.

Panašūs susitarimai sudaryti ir su JAV, Prancūzija, Vokietija, Jungtine Karalyste, Japonija ir Lietuva. Nė vienas iš susitarimų nėra sutartis, todėl jų neįpareigojantis statusas daro juos trapiais, nes ateities vyriausybės gali lengvai atsisakyti jų.

V. Zelenskio ir D. Tusko susitikimą Lenkijoje aptemdė rusų išpuoliai Ukrainoje – per pirmadienį surengtas Rusijos raketų atakas įvairiuose Ukrainos miestuose žuvo mažiausiai 28 žmonės, buvo smogta ir vaikų ir ligoninei Kijeve.

V. Zelenskis ir D. Tuskas tylos minute pagerbė  žuvusiuosius per šį žiaurų Rusijos teroro aktą. V. Zelenskis per bendrą spaudos konferenciją pareiškė, kad po šios masinės atakos norėtų tvirtesnio Vakarų sąjungininkų atsako.

V. Zelenskis į Varšuvą užsuko pakeliui į NATO viršūnių susitikimą Vašingtone, kuriame kaip tikimasi bus aptarti būdai, kaip Ukrainai suteikti patikimą ilgalaikę karinę pagalbą ir karių mokymus.

Liepos 9-11 dienomis Vašingtone, JAV vyksiančiame aukščiausiojo lygio NATO susitikime greičiausiai bus pritarta iniciatyvai, kad Aljansas, o ne JAV prisiimtų didesnę atsakomybę už Ukrainos karių mokymų ir karinės bei finansinės pagalbos jiems koordinavimą. Europos šalys pasisakys už didesnį ukrainiečių įtraukimą į NATO veiklą, bet sutarimo dėl Ukrainos prisijungimo prie Aljanso priimta, deja, nebus.

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Ukraina per du metus sunaikino pusę driskių juodosios jūros laivyno
  2. Lietuvos ir Ukrainos prezidentai pasirašė dvišalį susitarimą
  3. Šventojo kankinio numeris Rusijos saugumo struktūrų cirke
  4. Ukrainą remsime iki pergalės ir Rusijos nepralaimėjimo
  5. Ukraina ruošiasi Rusijos žiemos atakoms
  6. Ukraina gali izoliuoti Krymą nuo Rusijos dabar
  7. Lietuva, Lenkija ir Ukraina kuria „Liublino trikampį“
  8. Prezidentas: Tikiuosi, kad Lenkija susitikime su JAV Prezidentu atstovaus regiono saugumo interesams
  9. Vokietija numato karą su Rusija?
  10. L.V. Medelis. Naudingos pamokos Lietuvai: kaip Lenkija prarado Ukrainą
  11. Kijevui atsiveria galimybė surengti kontrsmūgį
  12. Tautininkų sąjunga pasmerkė Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir paragino Lietuvos valdžią veikti ryžtingiau
  13. Seimas patvirtino nepaprastąją padėtį Lietuvoje ir priėmė Rusijos ir Baltarusijos karą prieš Ukrainą smerkiančią rezoliucija
  14. ES pasirengusi suteikti Ukrainai ilgalaikes saugumo garantijas
  15. Nauja NATO strategija: atmetama net laikina Baltijos šalių okupacijos galimybė

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Pasirinkite kategoriją

    Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

    El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

    Naujienos

    I. Ruginienė. Valdantieji praleido progą pasukti valstybės vairą gerovės kryptimi
    Lietuvoje

    Prezidentas paskyrė Ingą Ruginienę Ministre Pirmininke

    2025 08 26
    Paveldotvarka
    Lietuvoje

    Sostinėje sutvarkyti 73 kultūros paveldo objektai

    2025 08 26
    AIS
    Lietuvoje

    ES pradės veikti Atvykimo ir išvykimo registracijos sistema

    2025 08 26
    „Gmail“
    Gamta ir žmogus

    Sukčiai nusitaikė į „Gmail“ vartotojus

    2025 08 26
    Keltas
    Lietuvoje

    „DFDS“ plečia paslaugas kelionėms Baltijos jūra

    2025 08 26
    Metju Vitakeris ir Dovilė Šakalienė
    Lietuvoje

    Ministrė su JAV ambasadoriumi prie NATO aptarė gynybos klausimus

    2025 08 26
    Vaikas su akiniais
    Gamta ir žmogus

    Akinių lęšių kompensavimu pasinaudojo per 2,5 tūkst. vaikų

    2025 08 26
    Gitanas Nausėda
    Lietuvoje

    Prezidentas su darbo vizitu lankysis Suomijoje

    2025 08 26

    SKAITYTOJŲ PASTABOS

    • Apie kunigaikščius apie Kunigaikštis Radvila paprašė marškinėlių su Barboros atvaizdu
    • >Rimgaudas apie A. Navys, M. Sėjūnas. Rusiją reikia sutriuškinti jos pačios labui
    • Patric Byrne apie Vilniuje – protestas „Gėdos diena“: tūkstančiai žmonių reiškia pasipiktinimą valdžios koalicija
    • Prezidentų algos apie Prezidentas su darbo vizitu lankysis Suomijoje

    NAUJAUSI STRAIPSNIAI

    • Kunigaikštis Radvila paprašė marškinėlių su Barboros atvaizdu
    • Stasio Ušinsko kūrybos ledkalnis Taikomosios dailės ir dizaino muziejuje – pasivaikščiojimas po parodą su R. Ušinskaite
    • Prezidentas paskyrė Ingą Ruginienę Ministre Pirmininke
    • Sostinėje sutvarkyti 73 kultūros paveldo objektai

    Kiti Straipsniai

    Metju Vitakeris ir Dovilė Šakalienė

    Ministrė su JAV ambasadoriumi prie NATO aptarė gynybos klausimus

    2025 08 26
    Ministrė Pirmininkė Inga Ruginienė

    Seimas pritarė Ingos Ruginienės kandidatūrai į Ministro Pirmininko pareigas

    2025 08 26
    Protesto akcija „Gėdos diena“

    Vilniuje – protestas „Gėdos diena“: tūkstančiai žmonių reiškia pasipiktinimą valdžios koalicija

    2025 08 26
    Medžio meistras M. Ratavičius: medinis paveldas – mieste bendruomenę telkiantis elementas

    Medžio meistras M. Ratavičius: medinis paveldas – telkia miesto bendruomenę

    2025 08 26
    Aldona Ruseckaite

    Juozo Tumo-Vaižganto premija paskirta Aldonai Ruseckaitei

    2025 08 26
    Putinas–Brežnevas, degantis Kremlius

    A. Navys, M. Sėjūnas. Rusiją reikia sutriuškinti jos pačios labui

    2025 08 25
    Vudis Alenas Maskvos kino savaitėje

    Ukraina pasmerkė Maskvoje pasirodžiusį Vudį Aleną

    2025 08 25
    Eglė Navickienė pradėjo bado akciją

    Kalvarijos mokytoja pradėjo bado akciją: ministrė žada tyrimą, LŠDPS ragina solidarizuotis

    2025 08 25
    Tauro apygardos vadovybė | Genocido aukų muziejaus fondų nuotr.

    Vilniuje – diskusija, skirta Tauro apygardos 80-mečiui paminėti

    2025 08 25
    Tomaševskis grįžta su LVŽS pagalba

    T. Labutienė. Tomaševskis grįžta su LVŽS pagalba?

    2025 08 23

    Skaitytojų nuomonės:

    • Apie kunigaikščius apie Kunigaikštis Radvila paprašė marškinėlių su Barboros atvaizdu
    • >Rimgaudas apie A. Navys, M. Sėjūnas. Rusiją reikia sutriuškinti jos pačios labui
    • Patric Byrne apie Vilniuje – protestas „Gėdos diena“: tūkstančiai žmonių reiškia pasipiktinimą valdžios koalicija
    • Prezidentų algos apie Prezidentas su darbo vizitu lankysis Suomijoje
    • Būtent! - apie A. Navys, M. Sėjūnas. Rusiją reikia sutriuškinti jos pačios labui
     
     
     
     
     
    Kitas straipsnis
    Birželio 23 d. Vilniaus miesto savivaldybė, pasitelkusi policiją, išniekino generolo Kazio Škirpos atminimą | Alkas.lt nuotr.

    Reikalaujama atstatyti Vilniaus miesto savivaldybės išniekintą Kazio Škirpos atminimo lentą

    Sekite mus Feisbuke

    Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
    Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
    Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
     Pradžia

    Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas

    Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

    Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI

     

    © 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

    • Saulės arkliukai
    • Renginiai
    • Reklama
    • Turinys
    • Apie Alkas.lt
    • Paremkite Alką
    No Result
    View All Result
    • Naujienos
      • Lietuvoje
      • Baltų žemėse
      • Užsienyje
    • Nuomonių ratas
      • Lietuvos kelias
      • Lietuvos kūrėjai
      • Sekmadienio sakmė
      • Akiračiai
      • Lietuvos repolonizacijai – ne!
      • Moksleivių mintys
    • Kultūra
      • Etninė kultūra
      • Mes baltai
      • Kalba
      • Religija
      • Istorija
      • Kultūros paveldas
      • Menas
      • Architektūra
      • Literatūra
      • Kultūros politika
      • Šventės
    • Visuomenė
      • Pilietinė visuomenė
      • Politika ir ekonomika
      • Švietimas
      • Žmonės
      • Užsienio lietuviai
      • Ukrainos balsas
      • Žiniasklaida
      • Laiškai Alkui
      • Pareiškimai
    • Gamta ir žmogus
      • Gamta ir ekologija
      • Šventvietės
      • Energetika
      • Sveikata
      • Psichologija
      • Kelionės
      • Kylam
      • Įvairenybės
    • Mokslas
      • Mokslo naujienos
      • Technika ir technologijos
      • Astronomija ir kosmonautika
      • Mokslo darbai
    • Skaitiniai
      • Žinyčia
      • Lituanistikos klasika
      • Prieškario skaitiniai
      • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
      • Grožinė kūryba
    • Visi rašiniai