Nuo vasario 6 d. pradeda veikti skambučių linija 8700 60 777, skirta pranešti apie žinomus narkotikų platintojus. Skambučių linija veiks darbo dienomis – nuo 7 val. ryto iki 20 val. vakaro.
„Aktyviai ieškome efektyvių priemonių ir stipriname kovą prieš narkotikus. Sveikinu visas naujas iniciatyvas šioje srityje. Tikiu, kad skambučių linija atneš teigiamų rezultatų. Mes ir toliau skirsime didelį dėmesį ne tik narkotikų pasiūlos mažinimui, bet ir prevencijai. Pirmiausiai – tarp nepilnamečių. Vykdome bandomąjį projektą mokyklose, stipriname bendruomenės pareigūnų vaidmenį prevencijoje“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
„Šių pranešimų tyrimui skiriame prioritetą, todėl tikimės, kad tai padės kovoti su šia visuomenės piktžaizde. Pagrindinis tikslas yra gauti kuo daugiau informacijos apie narkotikų platinimą, imtis atitinkamų priemonių uždarant narkotikų tiekimo kanalą ir patraukiant asmenis atsakomybėn. Pareigūnų darbas bus nukreiptas į pasiūlos mažinimą ir į asmenis, kurie platina šias nuodingas medžiagas. Policija žino ne viską, tad raginu pasidalinti jūsų turima informacija su pareigūnais. Jau ne kartą įrodėme, kad veikdami kartu su visuomene galime nuversti kalnus. Padarykime tai dar kartą, nes nuo to priklauso mūsų visų vaikų ir anūkų ateitis“, – ragina policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.
Policijai gavus duomenų apie narkotikų platintojus, ji pateks į specializuotą kriminalinės policijos padalinį, kur yra paskirti konkretūs pareigūnai. Jie per vieną darbo dieną atliks pirminį informacijos patikslinimą, patikrins ar policija nevykdo tyrimo dėl tokio asmens ar fakto ir perduos ją atitinkamam policijos komisariatui pagal teritoriją. Nuolat bus vykdoma perduotos informacijos kontrolė, o apie rezultatus bus informuojama visuomenė.
Siekiant stiprinti kovą su narkotikų platintojais, ne tik sukurtas konkretus kanalas, bet ir apmokyti pareigūnai, sudarytas klausimynas, skirti papildomi resursai. Policija neapkraus pranešėjų biurokratija, o pageidaujantiems užtikrins anonimiškumą. Pranešti bus galima anonimiškai, arba prisistatant. Policija ragina žmones prisistatyti, nes tai reikalinga norint tikslinti aplinkybes, surinkti kuo daugiau papildomų duomenų. Nors pagrindinis tikslas yra platintojai, neįrodžius to – asmenys bus traukiami atsakomybėn dėl disponavimo narkotinėmis medžiagomis, ką draudžia įstatymai.
Šalyje daugėja registruotų nusikalstamų veikų, susijusių su narkotikais. 2023 m. stebimas 26,3 proc. augimas (2022 m. – 2632 nusikalstamos veikos, 2023 m. – 3325).