Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, bendradarbiaudama su knygynų tinklu „Vaga“ ir viešosiomis bibliotekomis, ketvirtą kartą surengė kūrybiškiausios anotacijos varžytuves.
Rengėjai nuoširdžiai dėkoja už originalius darbus, kūrybišką žvilgsnį į tekstą ir meilę knygoms.
2023 m. lapkritį prasidėjęs konkursas buvo skirtas 700-ąjį gimtadienį minėjusiam Vilniui, todėl anotuojamoje knygoje turėjo būti aprašytas, paminėtas, vienu ar kitu bruožu atvertas Vilnius.
Į šią užduotį dalyviai pažiūrėjo labai kūrybiškai! Sulaukta beveik 20 darbų, parašytų esė, eilėraščio, laiško ir kitomis formomis.
Anotacijas varžytuvėms siuntė ne tik suaugusieji, bet ir jaunieji skaitytojai.
Šiais metais varžytuvėse atsiskleidė gražūs šeimyninio bendradarbiavimo pavyzdžiai: anotacijas vaikai kūrė drauge su tėvais arba tėvai savo anotacijas skyrė skaityti dar nemokančioms, Vilniaus gimtadienio metais gimusioms atžaloms.
Visi darbai buvo labai skirtingi, kūrybiški, įdomūs, originalūs, todėl vertinimo komisijai teko paplušėti stengiantis išrinkti darbus, keliaujančius į antrąjį žingsnį.
Skaitytojai aktyviai palaikė ne vieną dalyvį, tad remiantis jų balsais išrinkti du laimėtojai. Dar du laimėtojus išrinko vertinimo komisija. Specialių padėkų sulauks visi į antrą žingsnį patekusių darbų autoriai.
Skelbiami laimėtojai
Daugiausia skaitytojų palaikymo ir simpatijų pelnė:
Romualda Žilinskienė: Romualdo Granausko knygos „Trys vienatvės“ anotacija;
Jurgita Pauliukėnaitė: Juozo Tumo-Vaižganto kūrinio „Vilniaus pilies pasaka“ anotacija.
Aukšto komisijos įvertinimo sulaukė:
Juozas Taraškevičius: Deivido Viliamso (David Walliams) knygos „Močiutė plėšikė sugrįžta“ anotacija;
Simona Švedova: Aldonos Liobytės knygos „Pasaka apie narsią Vilniaus mergaitę ir galvažudį Žaliabarzdį“ anotacija.
Laimėtojai ir dalyviai bus apdovanoti knygynų tinklo „Vaga“ ir Nacionalinės bibliotekos įsteigtais prizais.
Visi darbai buvo įdomūs, originalūs, kūrybiški, todėl rengėjai tikisi, kad su jais pavyks bendrauti ir kitose varžytuvėse.