Miškininko diena, Lietuvoje kasmet minima trečiąjį rugsėjo šeštadienį, jau tradiciškai miškininkų švenčiama kartu su visuomene:
rugsėjo antrojoje pusėje Valstybinių miškų urėdijos (VMU) regioniniai padaliniai kviečia į nemokamus renginius visuomenei, kurių metu supažindins su miškininkystės darbo ypatumais, gamtos paslaptimis bei suteiks naujų, įdomių patirčių.
„VMU miškininkų darbas – rūpintis valstybiniais miškais, kurių savininkas ir lankytojas yra kiekvienas visuomenės narys, todėl Miškininko dieną tradiciškai minime kartu su visuomene.
Šiemet skiriame ypatingą dėmesį renginių įvairovei, tad miškininko kasdienybę norinčiai pažinti visuomenei siūlysime renginius, kurių metu iš arti galima patirti įstabius gamtos reiškinius, tokius kaip elnių baubimas, taip pat pamatyti, su kokiais iššūkiais susiduria mūsų miškai šiandien – pirmą kartą bus galimybė iš arti susipažinti su miško kenkėjais ir jų padaryta žala medynams.
Visuomenės dėmesio įprastai susilaukia ir medelynų lankymas, kuomet galima stebėti pirmuosius miško augimo žingsnius ir žinoma, rekreacinių vietų, kiurių VMU šiai dienai prižiūri virš 1000, pažinimas kartu su miškininkais“, – teigė Valstybinių miškų urėdijos direktorius Valdas Kaubrė.
Miškininkai kviečia rinktis visoje Lietuvoje net iš 30 veiklų sąrašo.
Vakarėjančio miško garsai su baubiančiais elniais ir išskrendančiais paukščiais, žygiai paslaptingomis pelkėms ir gražiausiais, miškininkų prižiūrimais pažintiniais takais, grybavimo turnyrai, pažintis su naujausiais sodmenų išauginimo būdais ir sėklinėmis plantacijomis, naujų medynų įveisimai, medelių apsauga nuo žvėrių ir pavojingiausių kenkėjų, įvairios pamokos ir ekskursijos – Valstybinių miškų urėdijos miškininkai, švęsdami Miškininko dieną, kviečia visuomenę kartu patirti ir patyrinėti mus supančią gamtą.
Šiemet ypatingas dėmesys skiriamas ir visuomenės švietimui apie pavojingiausius medžių kenkėjus – pušinį pjūklelį ir eglių liemenų kenkėją žievėgraužį tipografą.
Ignalinos ir Rokiškio regioniniai padaliniai supažindins su šių kenkėjų daroma žala mūsų miškų medynams bei papasakos, kokiomis priemonėmis yra kovojama su šių kenkėjų daromais pažeidimais.
Vienas ryškiausių renginių, susilaukiantis daugiausiai visuomenės susidomėjimo – elnių baubimas.
Miškininkai renginių metu suteikia galimybę susipažinti su miškus drebinančiu besiporuojančių elnių baubimu bei kviečia elnius pamatyti iš arčiau.
Būtent šių neįtikėtinų gamtos garsų intensyviausiai yra pripildyti rugsėjo vakarai, nors baubimai tęsiasi iki pat rudens pabaigos.
Ypatingo dėmesio sulaukia ir gervių išlydėtuvės Šakių regioniniame padalinyje, kur Novaraisčio ornitologiniame draustinyje prieš skrydį į šiltuosius kraštus susirenka tūkstančiai gervių nakvynės poilsiui.
Miškininko dienai skirtų renginių ciklą visuomenei šiais metais vainikuos Pašilių stumbryno, esančio Panevėžio rajone, atidarymas po rekonstrukcijos, kurio metu vyks mažiausiųjų stumbriukų vardynos.
Visuose regioninių padalinių rengiamuose žygiuose ir ekskursijose miškininkai pasidalins įdomiais faktais apie miškininkystę, miško ciklą, biologinę įvairovę.
Šiais metais didžioji dalis Miškininko dienos renginių vyks rugsėjo paskutiniųjų savaitgalių metu.
Registruojantis į renginius svarbu atkreipti dėmesį į oro sąlygas bei kiekvieno renginio pobūdį.
Žygiuojant pelkėmis, tepant medelius repelentais, dalyvaujant grybavimo turnyruose ar einant vėlai vakare klausyti elnių baubimo spektaklio – būtina pasirūpinti tinkama apranga ir avalyne.
Miškininko diena švenčiama kasmet, rugsėjo mėnesio trečiąjį šeštadienį.
Šiais metais ši diena minima rugsėjo 16 d.
Renginiai ir detalesnės žinios apie juos – pridėtame plakate čia.
Registruotis visuomenę kviečiame tiesiogiai susisiekiant su renginių plakate nurodytais atsakingais kontaktiniais asmenimis.
Parengta pagal Valstybinių miškų urėdijos pranešimą