Seimas priėmė Kultūros ministerijos parengtą naują Rėmimo įstatymo pataisų redakciją, atveriančią platesnius kelius visuomenei ir verslui įsitraukti į rėmimą.
Pataisos leis ženkliau skatinti gerųjų rėmimo pavyzdžių ir praktikų sklaidą visuomenėje, didinti apdovanojamųjų rėmėjų skaičių.
Įstatymo pokyčiais siekiama pagerbti didesnį kiekį rėmėjų, kurie pagal dabartines nuostatas nepatenka į rėmėjų kategorijas, tačiau ženkliai prisideda prie visuomenės raidos, valstybės gerovės, pilietiškumo stiprinimo.
Taip pat siekiama paskatinti didesnį visuomenės ir verslo įsitraukimą į rėmimą, filantropijos sumanymus bei deramai pagerbti rėmėjus.
Įstatymu įteisinama nauja rėmėjų kategorija – bendruomenės rėmėjai.
Bendruomenės rėmėjo vardas bus suteikiamas fiziniam ar juridiniam asmeniui, kurio bendra paramos suma remiamam projektui per vienerius metus bus ne mažesnė kaip 50 tūkst. eurų.
Taip pat nustatoma, kad bendruomenės rėmėjų (kaip ir nacionalinių bei savivaldybės) vardai įrašomi į Rėmėjų knygą, kuri pildoma ir saugoma Nacionaliniame muziejuje Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose.
Kaip ir iki šiol, nacionalinio rėmėjo vardas bus skiriamas tam, kas per metus remiamam projektui suteikė paramos už ne mažiau kaip 1 mln. eurų, savivaldybės rėmėjo vardas – tam, kas skyrė ne mažiau kaip 150 tūkst. eurų, jei savivaldybėje gyvena iki 25 tūkst. gyventojų, o didesnėse savivaldybėse ar savivaldybėse, kurios teritorijoje yra kurorto statusą turinti gyvenamoji vietovė, – daugiau kaip 250 tūkst. eurų.
Iki šiol Rėmimo įstatyme nebuvo numatyta, per kiek laiko turi būti įteiktas savivaldybės rėmėjo ženklas, datą galėjo pasirinkti pati savivaldybė.
Pagal naująją įstatymo redakciją, siekiant didesnio visuomenės dėmesio rėmėjams ir tinkamai juos pagerbti, visų rūšių rėmėjų pagerbimo renginiai sujungiami į vieną.
Nustatoma, kad nacionalinio rėmėjo, savivaldybės mecenato ir bendruomenės rėmėjo ženklai įteikiami ne vėliau kaip per vienus metus nuo šių vardų suteikimo dienos.
Rėmėjų pagerbimo renginį rengs Kultūros ministerija ar kultūros ministro įgaliota institucija.
Įstatymas papildytas nuostata, kad rėmėjo vardas asmeniui gali būti suteiktas daugiau nei vieną kartą už naujai skirtą paramą.
Nauja įstatymo redakcija papildytas sričių, kuriose gali būti įgyvendinami remiamieji projektai, sąrašas.
Greta sveikatos priežiūros, kultūros ir meno, paveldo, mokslo, visuomenės gerovės, sporto, švietimo sričių įrašytas ir pilietinės visuomenės stiprinimas.
Siekiant aktyviau įtraukti visuomenę į teisėkūros procesus, Rėmimo tarybai suteikiamos papildomos funkcijos:
analizuoti rėmimo procesus, aktualias šios srities problemas, nagrinėti klausimus dėl rėmimo ir paramos procesus reglamentuojančių teisės aktų poreikio bei galiojančių teisės aktų tobulinimo.