Seimo nariai registravo įstatymo projektą dėl savivaldybių tarybų narių veiklos apmokėjimo tvarkos pakeitimo, kurį pasirašė visų Seimo frakcijų seniūnai.
Ketvirtadienį planuojamas šio įstatymo projekto pateikimas Seimo posėdyje. Projekte siūloma tarybos nariams mokėti atlyginimą, kuris būtų 20 proc. tos savivaldybės mero atlyginimo dydžio. Taip pat siūloma užkardyti piktnaudžiavimą kompensacijomis, naikinant galimybę jas gauti.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys ir Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto narys Audrius Petrošius teigia, kad buvo ieškota kuo paprastesnio įstatymo varianto. Siekiama, kad įstatymas būtų kuo aiškesnis ir visiems suprantamas. Anot A. Petrošiaus, komitete sutarta, kad tarybos nariams būtų mokamas atlyginimas, taip pat apmokėjimo sistema reglamentuojama taip, kad panašių situacijų, su kuriomis susiduriame šiandien, ateityje nekiltų.
„Seimo Pirmininkės iniciatyva buvo suorganizuotas pasitarimas, kuriame dalyvavo visų Seimo frakcijų deleguoti atstovai. Po pirminio neformalaus derinimo registruojame įstatymo projektą su nuostatomis, dėl kurių didžiąja dalimi sutapo pozicijos ir požiūris, kaip turėtų kisti tarybos narių veiklos apmokėjimo sistema. Ši įstatymo projekto redakcija tikrai nėra galutinė, nes po pateikimo Seimo nariai galės registruoti savo siūlymus. Komitete ieškosime geriausio sprendimo“, – teigia A. Petrošius.
Visų frakcijų registruotame įstatymo projekte siūloma netaikyti Darbo kodekso nuostatų, išskyrus kelias išimtis, susijusias su kai kurių atostogų rūšių, taip pat žalos atlyginimo bei darbuotojų saugos ir sveikatos klausimais, kai kuriomis lengvatomis auginantiems vaikus bei neįgaliesiems.
Toks pasiūlymas grindžiamas tuo, kad tarybos nario, kaip politiko ir bendruomenės atstovo, veikla nėra apribota laike, jam nėra taikoma darbo laiko apskaita, todėl siūloma tiesiog apmokėti už funkcijos vykdymą. Taip pat siekiama įtvirtinti nuostatą, kad savivaldybių tarybų nariams būtų galima mažinti atlyginimą, jeigu jie nelanko savivaldybės tarybos, nuolatinių komitetų, nuolatinių komisijų ir savivaldybės kolegijos, į kurių sudėtį įeina, posėdžių.
Siūloma proporcingai mažinti atlyginimą praleistų posėdžių skaičiui, o konkreti tvarka turėtų būti nustatoma kiekvienos savivaldybės reglamente. Siekiant skaidrumo, siūloma nustatyti pareigą pateikti informaciją apie savivaldybių tarybų narių atlyginimus savivaldybių interneto svetainėse.