Nėra blogo oro, yra netinkami drabužiai. Tačiau kaip išsirinkti drabužius, kad būtų nei per šilta, nei per šalta ir patogu bet kokiomis sąlygomis? Atrodytų, kad būtent tam ir yra skirti termo drabužiai, nes jie turi išlaikyti šilumą ir neleisti prakaituoti, o jų sudėtis priklauso nuo sąlygų, kuriomis jie bus naudojami.
Dažniausiai naudojami natūralūs pluoštai – medvilnė ir vilna:
- Medvilnė. Ji nuvalo drėgmę nuo odos, bet jos neišgarina, o kaupia, todėl
kūnas nuolat vėsinamas, kol drėgmė visiškai išgaruoja. Medvilniniai drabužiai tinka miegoti ar dėvėti laisvalaikiu, bet ne sportuoti.
- Merino vilna. Merino vilna pasižymi dideliu šildomuoju poveikiu,
antibakterinėmis savybėmis ir atlieka odos mikromasažą, gerindama kraujotaką. Šaltuoju metų laiku vilna tikrai nepakeičiama. Termo rūbai iš merino vilnos apsaugos jus nuo šalčio net esant -35 laipsniams Celsijaus.
Daugelį metų vilna mums asocijavosi su storais žieminiais megztiniais, kurie, pripažinkime, nebuvo labai švelnūs mūsų odai, jau nekalbant apie praktiškumą. Šis nepalankus įvaizdis iš esmės pasikeitė, kai rinkoje pasirodė merino gaminiai.
Nėra abejonių, kad plona Naujosios Zelandijos avių vilna padarė puikią paslaugą vilnai. Dėl daugybės šios rūšies siūlų privalumų pamažu pamirštame drabužius, kurių nenorėtume išimti iš spintos. Nors neabejojame, kad merino drabužiai yra puikus pasirinkimas žiemai, mums gali kilti klausimas, kaip jie veiks šiltuoju metų laiku. Ar merino vilnos termo drabužiai tinkami vasarai?
Tiems, kuriems žodis “vilna” vienareikšmiškai asocijuojasi su žiema, turime juos pataisyti. Šiltiems mėnesiams puikiai tinkančių termo drabužių gamybai taip pat naudojama garsiųjų Antipodų avių vilna. Dėl tokių pluoštų gebėjimo kaupti orą tam tikru mastu atsijungiame nuo įkaitusios aplinkos.
Kai kurie žmonės merino pluošto poveikį netgi lygina su… asmeniniu oro kondicionieriumi. Šią sąsają lemia kita šių pluoštų savybė – vasarą jie įkaista lėčiau nei mūsų kūnai.
Ilgesnį džiuvimo laiką, palyginti su konkuruojančiais sintetiniais audiniais, kompensuoja tokie privalumai, kaip gebėjimas ištraukti drėgmę iš odos ir ilgiau išlikti gaiviems. Tikriausiai tai yra pakankamas argumentas apsvarstyti termo rūbų iš merino vilnos įsigijimą.