Vidaus reikalų ministerija (VRM) panaudos pagrindais laikinai perduoda Kultūros ir sporto rūmų patalpas Vilniaus m. savivaldybės viešajai įstaigai (VŠĮ) „Active Vilnius“. Ji iki 2024 m. liepos mėn. užtikrins ikimokyklinio ugdymo, vaikų ir suaugusiųjų neformaliojo švietimo, vaikų ir jaunimo užimtumo paslaugas. Iki tol Kultūros ir sporto rūmuose bus vykdomi Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro inicijuoti archeologiniai tyrimai.
VRM, atlikusi nebūdingų funkcijų peržiūrą, nustatė, kad VŠĮ Kultūros, pramogų ir sporto rūmai iš visų vidaus reikalų srities įstaigų teikia mažiausiai paslaugų vidaus reikalų sistemai – 2021 metais nesudaryta nė viena sutartis sporto paslaugų ir kultūros srityse. Įstaigos teikiamos sporto, kultūros, edukacinės paslaugos buvo orientuotos tenkinti plačiosios visuomenės, bet ne vidaus reikalų sistemos pareigūnų ir darbuotojų poreikius, tad pernai viešoji įstaiga likviduota. Valstybei nuosavybės teise priklausantį nekilnojamąjį turtą – dalį Kultūros ir sporto rūmų, esančių Vilniuje, Žirmūnų g. – iki šiol valdė Turto valdymo ir ūkio departamento prie VRM.
Sprendimas laikinai perduoti turtą savivaldybės VŠĮ priimtas siekiant užtikrinti viešųjų paslaugų tęstinumą. Tolimesnis pastato likimas priklausys nuo archeologinių tyrimų rezultatų.
VšĮ „Active Vilnius“, kurios vienintelis dalyvis ir savininkas yra Vilniaus miesto savivaldybė, yra ne pelno siekiantis juridinis asmuo, kuris tenkina viešuosius interesus, teikdamas sporto veiklos, sporto renginių, aktyvaus poilsio organizavimo, sporto įrenginių eksploatavimo ir kitas įstaigos įstatuose nurodytas paslaugas. Nekilnojamasis turtas numatomas perduoti įstaigos įstatuose šiuo metu numatytai veiklai vykdyti, išskyrus ūkinę komercinę veiklą.
* Neigia gandus apie ketinimus griauti Sporto rūmus Vilniuje, tačiau jų ateitis lieka neaiški
– delfi.lt/kultura/naujienos/neigia-gandus-apie-ketinimus-griauti-sporto-rumus-vilniuje-taciau-ju-ateitis-lieka-neaiski-93056033
„ [ … ] koks jo tolesnis likimas, vis dar neaišku: Vyriausybė kalba apie galimybes šį objektą paversti senųjų Šnipiškių žydų kapinių ir atminties įamžinimo vieta, [ … ]”
Kartojama ŽB įpiršta šių rūmų istorija apie rūmus kapinėse. Tačiau tos kapinės dar CARO laikais – XVIII a. – buvo iškeldintos, sumokėta kompensacija, ir toje vietoje buvo įrengtas karinis objektas (T.y., kapinės čia veikė nuo XVI a., uždarytos XVIII a., o žemė PARDUOTA miestui. Po 2PK, 1955 m., kapinės galutinai likviduotos).
Bet, neaišku kodėl, 2009 m. rugpjūčio mėn. 26 d. Lietuvos ir Vilniaus ŽB vadovai ir Lietuvos kultūros bei užsienio reikalų ministerijų viceministrai SLAPTU protokolu sutarė „bendradarbiauti tvarkant ir atminant senąsias kapines, kurių dalyje stovi Sporto rūmai”… SLAPTU!!! Kas juos įsigaliojo slaptai nuo visuomenės tartis dėl seėniausiai ten nesančių kapinių???
Vadinasi, jei kas nors NUPIRKO ką nors iš šios bendruomenės, jis negali būti ramus, jog nuo dabar tai JO nuosavybė? Bet kuriuo metu, kad ir po daugiau kaip 300 m. pastaroji gali pradėti reikalauti jai grąžinti?
Ar ne visuomenės kiršinimo tikslais vėl ši tema keliama? Kam būtent dabar tai naudinga?
„Labai sunku į Lietuvą pritraukti konferencijas”. Ž.Gavelienė tikisi, kad nauja valdžia pakeis sprendimą dėl sporto rūmų
– respublika.lt/lt/naujienos/lietuva/kitos_lietuvos_zinios/labai-sunku-i-lietuva-pritraukti-konferencijas-zgaveliene-tikisi-kad-nauja-valdzia-pakeis-sprendima-del-sporto-rumu/