Šeštadienis, 6 rugsėjo, 2025
  • Saulės arkliukai
    • Diskusijos
    • Gyvoji tradicija
    • Etninės kultūros paveldas
    • Kultūros teorijų labirintai
    • Iš mokslo tyrimų
    • Ugdytojai ir ugdytiniai
    • Profesijos
    • Subkultūros
    • Kitos kultūros
    • Kūryba
    • Mes skaitome knygas
    • Margos pievos: renginiai
    • Keliauk lėtai: tėvynės pažinimas
    • Praktiniai patarimai
    • Iš mados istorijos
    • Mados tinklarastininkas
    • Fotogalerijos
    • Redakcija
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
Alkas.lt
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai
No Result
View All Result
Alkas.lt
No Result
View All Result
Pradžia Kultūra

Vilniaus rotušėje įteikti „Auksiniai feniksai“

www.alkas.lt
2023-01-20 10:00:57
0
Vilniaus rotušėje įteikti „Auksiniai feniksai“ | Rengėjų nuotr.

Vilniaus rotušėje įteikti „Auksiniai feniksai“ | Rengėjų nuotr.

       

Šią savaitę  Vilniaus rotušėje vykusiose iškilmėse aštuntą kartą išdalyti garbingi kultūros apdovanojimai „Auksiniai feniksai“.

Lietuvos kultūros centrų asociacijos rengtame išskirtiniame renginyje pagerbti šiais metais labiausiai nusipelnę fiziniai ir juridiniai asmenys nominacijose „Metų kultūros politikas“, „Metų kultūros centro vadovas“, „Metų kultūros ir meno kūrėjas“, „Metų kultūros rėmėjas“ ir „Metų kultūros partneris“.

Iškilmingame renginyje kultūros centrų ir profesionalių atlikėjų užburiantys muzikiniai pasirodymai padovanojo išskirtinį vakarą ne tik laimėtojams, bet ir renginio svečiams.

Rengėjas – Lietuvos kultūros centrų asociacija

Apdovanojimais „Auksiniai feniksai“ tradiciškai pagerbiami fiziniai ir juridiniai asmenys, svariausiai prisidėję prie šalies kultūros kūrimo, plėtros, perdavimo, saugojimo bei kultūros centrų sistemos vystymo, tobulinimo ir viešinimo.

Aštuntą kartą surengtame renginyje Lietuvos kultūros centrų asociacijos prezidentas Romas Matulis dėkojo visiems kultūros kūrėjams ir jos puoselėtojams.

Vilniaus rotušėje įteikti „Auksiniai feniksai“ | Rengėjų nuotr.
Vilniaus rotušėje įteikti „Auksiniai feniksai“ | Rengėjų nuotr.

„Ačiū Jums, kad visi drauge:

politikai, kūrėjai, rėmėjai, vadybininkai, partneriai, sukuriate socialinį kultūrinį kapitalą. Jūsų dėka šiandien Lietuva tokia graži“, – kalbėjo asociacijos prezidentas R. Matulis.

Iškilminguose apdovanojimuose „Auksiniai feniksai“ sveikinimo žodžius Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos vardu tarė jo patarėjas Mindaugas Bundza.

„Kultūros galią ir jėgą, rodos, suprantame visi. Žinome, kad tai rišamoji bendruomenės medžiaga, empatiškų, smalsių ir pilietiškų žmonių saviugdos prielaida.

Kartu šie Rusijos agresijos ir karo, Ukrainos didvyriškumo ir pasiaukojimo metai dar kartą patvirtino ir tai, kad būtent kultūra yra visa ko pagrindas, mūsų tapatybių, o taip pat ir bendrumo ir pilietinės bendrijos kūrimo ašis“, – Prezidento vardu kalbėjo M. Bundza.

Renginyje „Metų kultūros politiku“ už nuolatinį kultūros politikos plėtojimą ir naujų kultūros vietų atsiradimo rengimą, kultūros įstaigų infrastruktūros atnaujinimą ir kultūros paveldo kultūrinį įveiklinimą Kauno rajone tapo Kauno rajono meras Valerijus Makūnas.

Nominacija „Geriausias metų kultūros ir meno kūrėjas“ už sukurtus ryškius, naujoviškus, projektus-muzikinius spektaklius, kūrybingos, naujovėmis praturtintos mėgėjų meno veiklos engimą ir pristatymą Tauragės apskrityje ir už jos ribų, didžiulį dėmesį skiriant regioniniam kultūriniam bendradarbiavimui, muzikinio teatro raiškos plėtrai tarp mėgėjų meno kolektyvų visoje Lietuvoje įteikta Šilalės kultūros centro direktoriaus pavaduotojui Antanui Kazlauskui.

Nominacija „Metų kultūros rėmėjas“ įteikta iš Kražių kilusiam verslininkui Vidmantui Fokui, ženkliai prisidedančiam prie miestelio gaivinimo bei Kražių Motiejaus Kazimiero Sarbievijaus kultūros centro vykdomų veiklų, o kartais ir jų rengimo.

Jo sumanymu ir lėšomis paremta ne viena kultūros centro veikla, o 2022 m. rudenį rengtas Didysis Kražių forumas, sukvietęs gausų būrį Lietuvos menininkų, kultūros puoselėtojų bei kitų sričių žinovų.

Vilniaus rotušėje įteikti „Auksiniai feniksai“ | Rengėjų nuotr.
Vilniaus rotušėje įteikti „Auksiniai feniksai“ | Rengėjų nuotr.

Nominacija „Metų kultūros centro partneris“ už tamprius partnerystės ryšius ne tik su šalies kultūrinėmis organizacijomis, už dosnų dalijamasi savo patirtimi, žiniomis, sukauptais muzikos lobynais, atlikėjais, teikiamas neįkainojamas konsultacijas, svarų prisidėjimą kuriant ir rengiant muzikinius renginius visoje šalyje įteikta Lietuvos nacionalinei filharmonijai.

„Geriausias metų kultūros centro vadovo“ nominacija už begalinį atsidavimą kultūrai ir džiazui, savo miestui Birštonui ir bendruomenei, už nepailstamą lyderystę ir tarptautinės džiazo bendruomenės telkimą Lietuvoje bei džiazo garsinimą rengiant tarptautines šventes „Birštonas Jazz“ įteikta Birštono kultūros centro direktoriui Zigmui Vileikiui.

Laimėtojams padovanoti Lietuvos kultūros centrų asociacijos pažymėjimai ir „Auksinio fenikso“ skulptūrėlės, kurias įteikė Lietuvos respublikos Seimo Kultūros komiteto pirmininkas profesorius Vytautas Juozapaitis, Kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos rektorė Judita Žukienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa ir Lietuvos savivaldybių asociacijos direktorė Roma Žakaitienė.

Svarbiausią Kultūros centrų asociacijos renginį praturtino profesionalaus šalies atlikėjo Eugenijaus Chrebtovo balsas, išskirtinėmis muzikinėmis dovanomis žavėjo Lietuvos kultūros centrų vadovų choras (vadovas Saulius Liausa), Marijampolės kultūros centro choras (vadovas Mindaugas Radzevičius), Birštono kultūros centro solistės Lijanos Stakauskaitės ir Kauno kultūros centro šokėjo Mariaus Pinigio pasirodymas, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro vokalinė grupė „Aksomas“ (vadovė Dalė Zagurskienė).

 

Spausdinti 🖨

Susiję straipsniai:

  1. Lazdijuose iškilmingai įteikti „Auksiniai feniksai“
  2. Vilniaus miesto rotušėje įteikti apdovanojimai „Auksinis Feniksas“
  3. Latvijos menininko paroda „Mums reikia šanso atgimti!“ Vilniaus rotušėje
  4. Vilniaus rotušėje gegužės 5–28 d. vyks paroda „Lietuvos spaudos fotografija 2022“
  5. Įteikti kultūros bendruomenės apdovanojimai „Auksinis feniksas“
  6. Gabiems Vilniaus moksleiviams išdalinti apdovanojimai
  7. Ryškiausiems kultūros puoselėtojams – „Auksinių feniksų“ apdovanojimai
  8. Kultūros darbuotojai, netekę vilčių sulaukti didesnių atlyginimų, vykdo visuotinę akciją „Neužmirštuolės“
  9. Prezidentas G. Nausėda: Drąsa ir pagarba Tėvynei nebus užmiršti
  10. Mažosios Lietuvos herbo kūrimo reikalai aptarti Prezidentūroje
  11. Prezidentūra pagerbė 1863 – 1864 m. sukilimo dalyvius simboliniu šviečiančiu vaizdu
  12. Lukiškių aikštėje paminėtos Rusijos kariuomenės išvedimo iš Lietuvos teritorijos 28-osios metinės
  13. Zapyškyje suplevėsavo pašventinta Sūduvos vėliava
  14. Laisvės premija įteikta „Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos“ bendradarbiams
  15. Prezidentas: prieš šimtą metų Klaipėda tapo neatsiejama lietuvių tapatybės dalimi

Siūlomi vaizdo įrašai:

ALKO TURINYS

Parašykite komentarą Atšaukti atsakymą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Naujienos

„Vilniaus dienos“
Šventės

„Vilniaus dienos“ sostinės centrą pavertė atvira scena (nuotraukos)

2025 09 05
Dviračių takas
Lietuvoje

Šiauliai ruošiasi susigrąžinti dviračių sostinės vardą

2025 09 05
Simonas Gentvilas
Lietuvoje

Aplinkos apsaugos komitetas kviečia kandidatus į ministrus

2025 09 05
Pratybos
Lietuvoje

Prasideda JAV kariuomenės pratybos „Geležinis kumštis“

2025 09 05
Sukurtas bepiločių orlaivių naudotojams skirtas filmas (video)
Lietuvoje

Po orlaivių eismą sutrikdžiusio bepiločio – imtasi veiksmų

2025 09 05
Treniruoklis BAT
Lietuvoje

KOP Aviacijos bazėje pristatytas naujas treniruoklis

2025 09 05
Dirbtinis intelektas
Gamta ir žmogus

Sukčiai prabyla artimųjų balsais: DI jau „išmoko“ lietuvių kalbą

2025 09 05
Gitanas Nausėda ir Karolis Narvockis
Lietuvoje

Į Lietuvą atvyksta Lenkijos Prezidentas

2025 09 05

SKAITYTOJŲ PASTABOS

  • Markas Soloninas apie D. Kuolys. Ar Lietuvos teisėsauga liks Vladimiro Putino kagėbistinio žvilgsnio sukaustyta?
  • +++ apie D. Kuolys. Ar Lietuvos teisėsauga liks Vladimiro Putino kagėbistinio žvilgsnio sukaustyta?
  • Varlinas apie M. Kundrotas. Pilietinės tautos fantasmagorija
  • Denisas Jelisievičius apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kruvinas Rusijos blefas

NAUJAUSI STRAIPSNIAI

  • Kaip suprasti, kad į mokyklą grįžtantis vaikas patiria stresą
  • K. Leončikas. Mokytojas ir visuomenininkas Pranas Sovulis (II)
  • S. Burokaitė. Stelmužės dvarininkas Georgas Friedrichas fon Folkerzamas ir valstiečių gyvenimas jo dvare
  • A. Matiukienė. Atidaryta galerija be sienų

Kiti Straipsniai

Mokslas, vaikai

Kaip suprasti, kad į mokyklą grįžtantis vaikas patiria stresą

2025 09 06
Suvalkų LLD skyriaus ansamblis „Ančia“, vadovas Gediminas Kraužlys. Antroje eilėje penktas iš kairės Pranas Sovulis

K. Leončikas. Mokytojas ir visuomenininkas Pranas Sovulis (II)

2025 09 06
Stelmužės dvaras

S. Burokaitė. Stelmužės dvarininkas Georgas Friedrichas fon Folkerzamas ir valstiečių gyvenimas jo dvare

2025 09 06
Atidaryta „Baltojo Paukščio" galerija

A. Matiukienė. Atidaryta galerija be sienų

2025 09 06
Pratybos

Prasideda JAV kariuomenės pratybos „Geležinis kumštis“

2025 09 05
Gitanas Nausėda ir Karolis Narvockis

Į Lietuvą atvyksta Lenkijos Prezidentas

2025 09 05
Krašto apsaugos ministerija

KAM stiprina oro erdvės apsaugą

2025 09 05
Lietuvos kino kūrėjai pristato savo darbus Baltijos šalių dokumentikos forume

Lietuvos kino kūrėjai pristato savo darbus Baltijos šalių dokumentikos forume

2025 09 05
„Vasara su knyga“

 „Vasara su knyga“: rekordiškas skaičius dalyvių, perskaityta per 100 tūkstančių knygų

2025 09 05
Kultūros ministerija

Kultūros ministerija kviečia teikti paraiškas kultūros ir meno sričių premijoms gauti

2025 09 05

Skaitytojų nuomonės:

  • Markas Soloninas apie D. Kuolys. Ar Lietuvos teisėsauga liks Vladimiro Putino kagėbistinio žvilgsnio sukaustyta?
  • +++ apie D. Kuolys. Ar Lietuvos teisėsauga liks Vladimiro Putino kagėbistinio žvilgsnio sukaustyta?
  • Varlinas apie M. Kundrotas. Pilietinės tautos fantasmagorija
  • Denisas Jelisievičius apie A. Navys, M. Sėjūnas. Kruvinas Rusijos blefas
  • +++ apie V. Sinica. Nesimokykime lietuviškai
 
 
 
 
 
Kitas straipsnis
Pakartotinis daiktų vartojimas įgauna pagreitį | lrv.lt nuotr.

Pakartotinis daiktų vartojimas įgauna pagreitį

Sekite mus Feisbuke

Naujienos | Nuomonių ratas | Kultūra
Visuomenė | Gamta ir žmogus | Mokslas
Skaitiniai | VideoAlkas | Visi rašiniai | Paremkite Alką
 Pradžia

Alkas.lt su Jūsų parama – už lietuvišką Lietuvą!

Furnitūra | fs22 mods | ket testai | Farming Simulator 25 mods | Inbank vartojimo paskolos | FS25 | fs25 mods | DARBO SKELBIMAI

 

© 2011 Alkas.lt - Visos teisės saugomos. | Svetainę kūrė - Studija 4D

  • Saulės arkliukai
  • Renginiai
  • Reklama
  • Turinys
  • Apie Alkas.lt
  • Paremkite Alką
No Result
View All Result
  • Naujienos
    • Lietuvoje
    • Baltų žemėse
    • Užsienyje
  • Nuomonių ratas
    • Lietuvos kelias
    • Lietuvos kūrėjai
    • Sekmadienio sakmė
    • Akiračiai
    • Lietuvos repolonizacijai – ne!
    • Moksleivių mintys
  • Kultūra
    • Etninė kultūra
    • Mes baltai
    • Kalba
    • Religija
    • Istorija
    • Kultūros paveldas
    • Menas
    • Architektūra
    • Literatūra
    • Kultūros politika
    • Šventės
  • Visuomenė
    • Pilietinė visuomenė
    • Politika ir ekonomika
    • Švietimas
    • Žmonės
    • Užsienio lietuviai
    • Ukrainos balsas
    • Žiniasklaida
    • Laiškai Alkui
    • Pareiškimai
  • Gamta ir žmogus
    • Gamta ir ekologija
    • Šventvietės
    • Energetika
    • Sveikata
    • Psichologija
    • Kelionės
    • Kylam
    • Įvairenybės
  • Mokslas
    • Mokslo naujienos
    • Technika ir technologijos
    • Astronomija ir kosmonautika
    • Mokslo darbai
  • Skaitiniai
    • Žinyčia
    • Lituanistikos klasika
    • Prieškario skaitiniai
    • Dienoraščiai, įspūdžiai, apžvalgos
    • Grožinė kūryba
  • Visi rašiniai