Paskelbti nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovės „Realco“ vykdytam uždarų kviestinių architektūrinių varžytuvių projektui sostinės Parodų g. 1 nugalėtojai.
Komisija geriausiu pripažino projektą „Upė“, kurį naujam vidutinės klasės gyvenamųjų namų kompleksui Lazdynų mikrorajone pateikė architektų studija „Eventus Pro“.
Architektūrinėse aržytuvėse dalyvavo trys architektų komandos:
„Eventus Pro“ su nugalėjusiu projektu „Upė“, „Fragment architektai“ su darbu „Po Lazdynais“ ir „Unitectus“ su vizija „Du viename“.
„Realco“ vadovo Juliaus Dovidonio teigimu, išrinkti laimėtoją komisijai buvo nelengva užduotis, mat kiekvienas iš varžytuvėms pateiktų pasiūlymų turėjo išskirtinių sprendinių, kiekvienoje vizijoje buvo parinkti skirtingi bruožai, leidžiantys išlaikyti teritorijos autentiškumą ir kurti jos multifunkciškumą.
„Nugalėtojų projektas pasižymėjo aiškiu bendrų ir privačių erdvių atskyrimu, būsimiems sklypo gyventojams sukuriant privatumą, o gyventojų bendruomenei – susirinkimų ir bendro poilsio vietą.
Iš kitų darbų išskyrė jame numatytais jaukaus, žmogiško, mastelio kiemais, identitetą kuriančiais pastatų fasadais bei nuo išorinio triukšmo ir vėjo apsaugančiu pastatų išdėstymu.
Architektų komandos vizija geriausiai išpildė varžytuvių dalyviams keltus techninius reikalavimus, tarp jų ir darnaus vystymosi būdus bei Vilniaus urbanistikos ir architektūros taisykles“, – sako bendrovės vadovas.
Projekto „Upė“ autoriai numato sklypą padalinti į du kvartalus, tarp jų įrengiant bendruomeninę erdvę.
Norima, kad ši bendra erdvė tarp dviejų kvartalų kartu su pastatų architektūrine išraiška kurtų projektuojamos teritorijos identitetą, o pirmieji aukštai palei gatves būtų skirti prekybos, paslaugų ir maitinimo paslaugų teikėjams.
Siūlomas kvartalo pastatų aukštingumas kinta nuo 5 iki 9 aukštų taip formuojant gyvą, pulsuojantį siluetą.
Vizijos autoriai taip pat numatę gyventojų kiemus gausiai apželdinti daugiamečiais augalais, medžiais bei krūmais, įrengti takų, vaikų žaidimo aikštelių ir sporto įrenginių.
Varžytuvinius projektus vertino penkių asmenų komisija, sudaryta iš bendrovės atstovų bei nepriklausomų kvalifikuotų architektų ir komisijos pirmininko Vilniaus miesto savivaldybės vyr. architekto Mindaugo Pakalnio.
„Su varžytuves laimėjusia architektų komanda rengsime derybas dėl tolesnių projektavimo darbų.
Komisijos posėdyje sumanymo nugalėtojo komandai buvo išsakytos papildomos pastabos ir patarimai, į kuriuos reikėtų atsižvelgti tęsiant darbus.
Radę bendrą sutarimą žadame pasirašyti projektavimo sutartį ir pradėti rengti projektinius pasiūlymus, apie kuriuos pranešime visuomenei.
Įgyvendinę šį žingsnį rengsime techninį projektą ir teiksime prašymą statybos leidimui gauti“, – tolesnius procesus aiškina J. Dovidonis.
Pasak vadovo, procedūros iki statybos leidimo gavimo Vilniaus mieste paprastai trunka 1,5–2 metus, tad projekto statybas žadama pradėti ne anksčiau nei 2024 metų pabaigoje.
Kiek didesniame nei 2,4 ha ploto sklype, vaizdingoje vietoje šalia Neries, „Realco“ ketina pastatyti apie 700 vidutinės klasės 1–4 kambarių butų.
Sklypą su jame esančiais statiniais bendrovė įsigijo 2022 metų sausį.
Teritorijoje jau buvo suprojektuotas administracinės paskirties statinys ir jam gautas statybos leidimas, tačiau „Realco“ iš karto pranešė žadanti ruošti naują projektą.
Tai pirmasis bendrovės NT projektas Vilniaus Lazdynų mikrorajone.
Man ne tik nesaugūs, bet ir nejaukūs tokie balkonai. Įsivaizduoju, jog tokie tinka nebent CK nariams – pamojuoti rankele gegužės 9 parado dalyviams .
Matyt, taip labiau apsimoka investuotojams- juk nieko tokio, kad išėjęs į balkoną ,pasisveikini su visu kvartalu?
skirti dviračiams, paspirtukams, kibirams, šepečiams bei maistui laikyti žiemą. Ne parūkymui su trumpikėmis! Norite privatumo, stiklus nupurkškite juodais dažais. Arba įvairiaspalviais. Gražiau – įvairiaspalviais, linksmais.
Harleme. Ten tik raudonų plytų. Ir didesni. Bet man panašu! Sprendžiant iš pavadinimų, projektavo ne lietuviai, o užsieniečiai. Tai ko norėti?
Sutinku, kad nevykęs projektas. Balkonas – tai tokia vieta, kur norisi vasaros rytais išgerti puodelį kavos ar šiaip pasigrožėti gamtos grožiu. Tikrai ne dviračiams ar bulvėms laikyti, kaip čia rašo vienas komentuotojas. Šiame projekte balkonas suprojektuotas taip, kad gyventojas pasijustų tarsi ant pjedestalo, kur panorėję gali apžiūrinėti iš visų pusių. Gal ir atsiras žmonių, kuriems tai patinka. Privalumas tas, kad galima paklausti kaimynų, ar tinka suknelė, ar gerai atrodo. Pakanka tik išlįsti į balkoną.
balkonas yra būtent ūkinė buto dalis, jei bute nėra taip vadinamo uošvės kambarėlio. Balkone galima pasistatyti kad ir seną sekciją, dar sudedamą lovelę svečiui. Kava su pyragėliu ryte – tik kavinėje Senamiestyje. Pašoki ten su taksi, kad ir taurelę išlenk galėtum kasryt. Patogu, gardu ir visai nebrangu.
Balkonas ne vieta ekshibicionizmui ar viešam humanos pirkinių demonstravimui. Balkonas ne podiumas, o neatskiriama Gerovės valstybės klestinčio ūkio dalis. Kiti ten ir stiklainius su agurkais laiko, dar lesyklėlę prikala (užuojauta žemiau gyvenantiems). Praeis metai, ir tie balkonai taps įstiklintais akvariumais. Svarbiausia, kad vienodai: arba visi su stiklais, arba visi su fanera.
Dėl naujos suknelės. Jei bendradarbės tyli, reiškia suknelė puiki. Jei giria, palikite prie konteinerio. Vyrų pagyrimais netikėkite. Ne suknelės jiems rūpi, o, hm, visai kas kita.
Nesitikėjau, kad diskusijomis apie peršviečiamus balkonus pavyks išvilioti iš slėptuvės. Dar ir patarimų sulaukiau, kur pašokt pusryčiauti, ką valgyti ir kur nebrangu. Tiesiog nuostabu 😊.
kai ne pernelyg rimtai. Jei grojate, galite balkone pasistatyti pianiną. Neabejoju, kad laivyba Nėries upelyje iškart sustos, kaip pasigirs Šopeno Etiudas Op.10 Nr.12. Bet siūlyčiau sustiprinti balkoną plieninėmis sijomis, kad pianinas nenukristu ant žemesniame aukšte džiūstančių skalbinių. Na, va 🙂
Balkonėlyje mieliau klausyčiau Josef Locke “Come Back to Sorrento” (Turna a Surriento) 😊.
Grande voce, grande canzone. Niente rivoluzioni!