Ne paslaptis, jog visuose santykiuose svarbus pasitikėjimas, ir tikrai ne išimtis tėvų bei vaikų santykiai.
Mažyliai pasitikėdami tėvais, o tėvai vaikais, gali kurti artimesnį ryšį, pagrįstą tarpusavio supratimu bei pagarba.
Tad, kad visa tai būtų pasiekti bent kiek lengviau, pateiksime keletą būdų, kaip tą pasitikėjimą būtų galima auginti.
Mokykitės išklausyti – tai pasitikėjimo pagrindas
Tėvai išklausydami savo vaikus, gali lengvai užsitarnauti jų pasitikėjimą. Nuoširdus tėvų domėjimasis bei dėmesio skyrimas vaikams asocijuojasi su meile, tad visuomet skirkite laiko vaikams išsikalbėti.
Tiesa, labai svarbu, jog neneigtumėte jų išsakytų jausmų bei nemoralizuotumėte, kadangi tik tokiu būdu kitą kartą vaikai norės jums atsiverti.
Laikykitės pažadų
Jei ir jūs tam tikrais momentais vaikams pažadate įvairius dalykus vien tam, kad jis jūsų klausytų, tačiau vėliau to neįvykdote, darote didelę klaidą.
Pažadų netesėjimas gali sugriauti visą jūsų susikurtą pasitikėjimą su vaikais bei įnešti į jūsų santykius daug abejonių.
Būtent dėl to, jei norite viso to išvengti, nežadėkite vaikui įvairių dalykų, jei nesate garantuotas, jog juos galėsite įvykdyti.
Įsitikinkite, jog aplinka, kurioje vaikas praleidžia daug laiko, yra patikima
Vieta, kurioje vaikas praleidžia daugiausia laiko, išskyrus namus, yra darželis. Todėl tėvai turėtų jį pasirinkti labai atsakingai. Įsitikinkite, jog darželyje, kaip ir namuose, būtų puoselėjamos tokios pačios vertybės: atvirumas, pagarba, empatija ar pasitikėjimas.
Būtent toks yra Gedimino miesto privatus darželis, kuriame itin didelis dėmesys skiriamas bendradarbiavimui, emocinio intelekto lavinimui bei artimo ryšio kūrimui.
Nepamirškite pagirti vaikus, kai jie yra atviri
Pagyros bei įvertinimas vaikams yra viena iš didžiausių paskatų. Tad, jei norite skatinti jų atvirumą, nepamirškite jų pagirti, kai jie yra sąžiningi bei nemeluoja.
Vaikas, jausdamasis pastebėtas ir svarbus, supras, jog toks jo elgesys atneša daugiau teigiamų emocijų, dėl ko ir ateityje jis stengsis būti sąžiningu bei geru žmogumi.
Tiesa, reikėtų suprasti, jog net jei ir pasitaikys situacija, kada vaikas pameluos, tikrai nevertinkite to kaip katastrofos.
Leiskite vaikui suprasti, jog elgdamasis nesąžiningai, jis gali lengvai prarasti jūsų pasitikėjimą ir jog norėdamas jį atgauti turės įdėti nemažai pastangų.
Pasitikėjimas santykiuose yra procesas, kuris gali būti kur kas lengvesnis, jei pritaikysite čia minėtus patarimus ir savo kasdienybėje.