Spalio 25 d. vakare paskelbti tarptautiniai 2023 m. „Times Higher Education“ (THE) geriausių universitetų reitingai.
Pagal rezultatus Vilniaus universitetas (VU) patenka 801–1000 geriausių pasaulio universitetų bei pirmauja Lietuvos kontekste.
Šiemet reitinge buvo įvertinta apie 1800 aukštųjų mokyklų iš 104 šalių.
Geriausius rezultatus VU pasiekė kategorijose „Tarptautinis įvaizdis“ (International Outlook) ir „Mokslinių darbų cituojamumas“ (Citation).
Reitingų rezultatai atspindi strategines universiteto pirmenybes – pasaulinio įvaizdžio palaikymą ir aukščiausio tarptautinio lygio mokslą.
Stiprėjanti VU vieta tarptautinėje rinkoje yra susijusi ir su aukšto cituojamumo rodikliu.
Auganti universiteto įtaka skleidžiant mokslines idėjas didina žinomumą bei kasmet padeda pritraukti daugiau studentų, doktorantų ir dėstytojų iš viso pasaulio.
Aukštosios mokyklos įtaką pasaulinio masto moksliniams tyrimams indikuojantis „Mokslinių darbų cituojamumo“ rodiklis per ketverius pastaruosius metus šoktelėjo trečdaliu – nuo 32 proc. iki 47 proc.
Tuo metu tarptautinį patrauklumą atspindintis „Tarptautinio įvaizdžio“ indikatorius laikėsi panašioje aukštoje, 55,5 proc. išreikštoje, vietoje.
Su kitomis pasaulio aukštosiomis VU varžėsi devyniose disciplinose. Aukščiausiai šiemet VU reitinguotas medicinos ir sveikatos moksluose (301-400 vieta), taip pat gyvybės mokslų, psichologijos ir švietimo srityse (401-500 vieta).
Visose šiose kategorijose VU yra vienareikšmiškas pirmūnas, palyginus su kitomis Lietuvos aukštojo mokslo institucijomis. Be to, vietiniu mastu VU pirmauja ir humanitarinių bei fizikos mokslų srityse.
Nors geriausio pasaulio universiteto vardą septintus metus iš eilės išlaiko Oksfordo universitetas, pirmajame naujojo reitingo devintuke vyrauja JAV aukštosios mokyklos.
2004 m. įsteigtas THE reitingas vertina universitetus pagal 5 pagrindinius kriterijus – „Mokymas“ (Teaching), „Moksliniai tyrimai“ (Research), „Mokslinių darbų cituojamumas“ (Citations), „Tarptautinis įvaizdis“ (International Outlook) ir „Pajamos iš verslo“ (Industry Income).
ir anglų kalbos pamokėlę. Bet juk tik sūris nemokamas spąstuose!
Reitingas, disciplina, indikuojantis, indikatorius…
„Tarptautinis įvaizdis“ (International Outlook)
„Mokslinių darbų cituojamumas“ (Citation)
„Mokymas“ (Teaching)
„Moksliniai tyrimai“ (Research)
„Mokslinių darbų cituojamumas“ (Citations)
„Tarptautinis įvaizdis“ (International Outlook)
„Pajamos iš verslo“ (Industry Income)
„Pagal rezultatus Vilniaus universitetas (VU) patenka 801–1000 geriausių pasaulio universitetų“ – tai koks čia pasiekimas?
O kaip čia kai kas pergyvena dėl lietuvių kalbos likimo, oi, kaip pergyvena…
Ar girdėjote: mokslo kokybė “gerinama” reikalaujant spausdintis aukščiausio reitingo žurnaluose, tuo pačiu didinat cituojamumą. Bet gi, daug dėstantiems nelieka laiko tyrimams. Tačiau išeitis rasta – prisijungiami didžiausi ir produktyviausi mokslo institutai. Pabandytų pasaulio universitetų sąrašuose mūsiškis VU nebūti pirmaujančiu nors tarp savųjų…
pirmajame sakinyje „Times Higher Education“ (THE)“, kad susidaryti vaizdą… Mano nuomone, VU (ir visų kitų Lietuvos ten minimų mokymo įstaigų) vaizdas labai liūdnas… Pažvelktite, kokią vietą užima, pvz., Tartu universitetas, Rygos Stradinš universitetas, Vroclavo medicinos universitetas…
Neprisimenu, kas neseniai pokalbių laidoje kalbėjo apie tai, kad jaunimo išsilavinimas vis žemiau smunka, ir kad taip ne vien Lietuvoje yra.
Na, atėjus šios kadencijos elitui , puikiai išmanančiam lytis, sueičių vingrybes ir kanapes, Lietuva tai ypač stipriai pajuto… 🙁
pažvelgi į tą sąrašą, daugiau negu aišku pasidaro, koks lygis pas mus. Jei smukimas / nykimas vyksta, tai jis neaplenkia visko, pradedant dešrų kokybe, asfalto danga ir baigiant mokymo įstaigų lygiu. Apie politikuojančių dorovę išvis nėra ko kalbėti.